🌷Истанбул🌷 [тема 59]

  • 44 003
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 914
Сиен😍, давай рецептата, ама да не се чака час тестото да втасва. Нещо за нетърпеливи да е.. . 😂

А това защо ли не съм го видяла, сигурно не е край джамията?! 🤔

# 691
  • Мнения: 10 354
Ааа давай давай рецептата. Това Siyez брашно, лимецово ли е? Брей значи съм успяла и здравословно да хапвам в Истанбул. Всички рецепти ще пробвам аз.

# 692
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 490
Вичето, 😃
Евет
Лимецова Поачка си хапнала,пейнирли хем и с чьорек при утгори.
Ти зима ли си аджеба ина шепа чьорек оту,
Чунким шти затряба, ши идиш на Валмарта да дириш.
Къв цвят са сакенцата,открехни тука.
Ма Можи ли чиляк да иди в Истанбул и да са върни без гащи😉/ в смисъл/ новозакупени😃,ни мой.Е,да видят там Хамериканците качество какой😌😃.
Сега.
Бюрек другият път с мен ши ядеш,Саръйерски бюрек,Лаз бюреи и с кайма,вътре със  кушюзюму,а тъй,и ши ма споменаваш на Чикагския форум..
Значи , наистина и аз в Азия съм имала топ попадения в пекарни.
Кат са тръгни ут Листопадовата къща,нагоре...и едни масленки оттам,майко,майко,накапах се..
И на Кадъкьой,след бика,в квартала,едни портокалови курабета,ей тъй ронливи,и аз обичам ронливо кат Вичето🥰,,,vici 75.
Виче,хубави снимки даде.
А в хотела закуската как беше

Пепелче,тая снимка с менюто истина ли е,ши показвам на немците,да видят и да цъкат🐱😛
Сега пък ми се прияде гюл бюреи и пататесли бюрек.
Ама малко далеч ми иди турския магазин, 😃

Виче,круши изтърва,верно,Ама един корем..
Мерджимек чорбасъто може готова суха смес да е,като в хотелите супата,Езогелин и Яйла чорбасъ

Вещичке,
Пазиш ли си линка за оно мамашките,за местата от сериалите
Трябва една справка😃 да направя,тъй де,амчи как😌

Фото - Доктор С.Йълдъръм

Последна редакция: вт, 18 окт 2022, 22:42 от redemi

# 693
  • Мнения: 1 658
Ох, на мен ми е слаб ангелът като чуя за тесто.. Stuck Out Tongue Winking Eye
И моят ангел е слаб, ама другото... ич Grinning

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 1 457
Продукти за лимецова поача със сирене:
1 чаена* чаша кисело мляко
1/2 чаена чаша зехтин
2 супени лъжици масло
1 белтък
4 супени лъжици ябълков оцет

Изброените се разбиват в купа и после се добавят:
4 водни* чаши пресято лимецово брашно
1 пакетче бакпулвер
по 1 чаена лъжичка сол и пудра захар (*по-скоро са кафени лъжички, около 4 гр)

Тестото се меси на ръка и се оставя да почине за 30 мин в хладилник.
Плънката е от 100 гр сирене и 1/2 връзка магданоз.
Готовите поачи се пекат в предварително загрята фурна на 180 градуса, за около 35-40 мин.
Как точно се случва всичко може да видите в скрития текст.
Скрит текст:

* Обръщам внимание, че чаените чаши на комшиите са с вместимост 100-120 мл, а водните им чаши – 200 мл
Преобразуването оставям на вас, за да не разтягам повече локуми, че и бедърите ми пълнеят само от мисълта, Маслинке Blush

# 695
  • Мнения: 10 354
redemi, сакенцата черни бе душа. Класика. С рунтава яка. Продавача много смешен - аз съм 55кгна 160см ръст, ханш 90см, талия 65см, дребна съм като цяло. По тукашно нося XS номера. Тоя човек като ме видя, вика оо ти си за XXL, наще жени са слабички. Та не знам като каква ме видя тоя човек. Но смъкнахме до размер L на сакенцето. Преди това в друг магазин влизах и там продавача каза че съм за XXL. Но и то голямо ми беше. Какъв беше тоя от първия магазин, някакъв сърбин сякаш, помолих го да ми даде по-малък номер. Не ми даде. Изгони ни. Та купих, от който купих. ЖИва да не бях и това преживях. Но на сърце не съм си го слагала. Стана ми просто чудно, в Истанбул всеки се чуди какво да ти навре в ръцете, тоя ми каза да се махам. Аз нито съм се пазарила за нещо. Помолих го просто за по-малък номер, който той не пожела да ми даде. Как да е.

Чьорек оту не взех, само махлеб. Сега ме е яд. Имаме турски магазин тук, ще търся там.

В хотела закуската отказахме, че аз ако ям закуска там и повече няма да мога да опитам нищо. То и сега манжата много ми дойде, представям си ако тръгвахме и след закуска.

Чорбата от леща не беше прословутата. Аз каква турска лещена чорба правя, ехеее.....Нещо я бяха направили хептен като за туристи. Кокореч обаче не казах че ядох. Няма да ви кажа от коя дупка го ядох, че не е за говорене. ДОбре че не се оповръщах. Обаче много ми хареса. Май ми е номер едно от фаст фуда им. И аз не знам. Мотахме се по капалъто, но отвън и между всичките магазини, някаква дупка. Ама баш дупка. От там ми е кукуреча. Екстра си беше.

Сиена М. благодаря и на теб за рецептата Heart

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 1 457
Моля. Щом и кокореч си яла, значи ти е баш пълна програмата, аферин, машалла! Мога да си легна спокойна, че не сме те развалили тука с гол ориенталски ентусиазъм Grinning Heart Stuck Out Tongue Winking Eye

# 697
  • Мнения: 10 354
Laughing аз съм убедена че и бюреците не съм уцелила. Но нямаше как да ви срещна там да кажете къде са хубави. Първия ден влязохме в някаква сладкарница и там ядох баклава. Ама хич не ми хареса, че и по сладкото не съм твърде. Бях решила един път да ям, но да е върха. А то... И реших че това е баклавата на Истанбул. Обаче после с мъжо като седнахме в Мадо, жестока беше там. Така че който ще яде баклава в Истанбул, има значение от къде е. Не се хвръляйте на първата витрина. Може би по известните сладкарници ще е най-добра.
За кокореча - аз ям дреболии по принцип, много обичам и за това ми хареса тоя сандвич. И агнешко ям. Мъжа ми заложи на агнешки котлетчета през целия престой. Та отядохме си.  Абе въобще дядо Аджия не е махнаджия при нас Laughing.

# 698
  • Мнения: 7 914
Ееех, развалихте ми съня с тези манджорляци.
Иде ми да стана и да врътна един бюрек, но ще се въздържа и без това не мога. 😂

Еми, 😍 ако става въпрос за това меню, истина е и още как. За 9 лв.си облизахме пръстите и чай ни почерпи човекът (казах, че говори на чист български, нали).



Сега прочетох, че сме яли Tavuk kavurma  (аз и пилаф).

И ресторантът (по-скоро е закусвалня):


Adugüzel Restaurant
+90 212 245 02 78
https://maps.app.goo.gl/D26eguzgPLJXvk6n9

# 699
  • Мнения: 449
Здравейте,
Обмислям да използваме почивните дни по Коледа за първо пътуване до Истанбул.
Ок ли е времето за разходки из града обичайно?
Мисля да пътуваме с кола и да си резервирам през букинг.
Как стои въпроса с паркирането в Истанбул? Удачно ли е обикаляне до забележителности с кола?

# 700
  • София
  • Мнения: 1 524
Вещичке,
Пазиш ли си линка за оно мамашките,за местата от сериалите
Трябва една справка😃 да направя,тъй де,амчи как😌
Redemi,
https://m.vk.com/board115157762

# 701
# 702
  • Мнения: 1
Здравейте,
Ако не е прекалено късно, моля да ми препоръчате проверен хотел за празнуване на Нова година в Истанбул с празнична вечеря в самия хотел. Ще пътуваме самостоятелно, така че търся само място за отсядане.
През май бяхме в хотел, който не отговаряше особено на снимките в Booking - беше доста захабен. Тогава не беше проблем, но сега смятаме да сме с деца и искаме по-хубаво място.
Благодаря предварително! Blush

# 703
  • Мнения: 1 593
Ние пътуваме след няколко часа🎊🎉🎉😃 Малко ще е хладно времето, ама то като върви човек му е топло. Доста изчетох, изгледах и се надявам да си изкараме супер.

Имам няколко уточняващи въпроса:

Maps.me нещо не се спогаждам с него.. дава ми опции само за метро (М1, М2, М3, М4) аз ли греша нещо или..?

От Ортакьой(джамията) ще можем ли да стигнем пеш до Долмабахче? Идеята е да хванем транспорт до Ортакьой, да видим джамията и после да поемем към двореца. От там ще хванем нещо от Кабаташ до Таксим и от там бой на долу, френска уличка, Истиклял, кулата Галата, моста и т.н

От Пиер Лоти смятам да идем до Венеция мол, виждам само вариант за метро(maps.me)  дава го от кафенето, пеш до Topcarlar(уф, това може и да не е точното) и от там метрото. Това ли е най-удачно?

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 1 457
От Ортакьой до Долмабахче вземете някой автобус. За пеша е неприятно.
От Кабаташ към Таксим най-бързо е с подземната линия F1.
За Пиер Лоти -->  Венеция мол мога да предложа нещо по-късно. Сега на първо четене не виждам метро в близост.

Общи условия

Активация на акаунт