Проблеми в семейството

  • 6 055
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 397
Авторке, за пореден път ми отговаряш на въпросите на лични, а не в темата.
Задала съм ги тук и не желая да ми изпращаш лични съобщения.
Това, че вашите не са ти оставили стая в дома им, е показателно. Пълнолетните хора се предполага сами да поемат грижи за себе си.
Моля администратор да напомни на авторката какъв е смисълът от пускане на теми!

# 16
  • Мнения: 1 010
Варианта ти е да поемеш самостоятелно живота си , но дали ще го направиш и дали имаш такава възможност е друг въпрос . Имаш ли подсигурена работа , квартира ...тук в София ? Имаш ли заделени средства ?

# 17
  • Мнения: 18 631
Че то в нейния си град да опита сама на квартира с детето, пък тогава другаде ,като е сигурна в себе си. Така направо  и без опит самостоятелно ,няма да стане.

# 18
  • София
  • Мнения: 28 731
Мда, авторката пусна темата и изчезна.
Ако няма диалог, няма смисъл от темата. Авторке, ще отговориш ли на въпросите, за да може да ти се дадат конкретни съвети?

# 19
  • Мнения: 6 688
На лични отговаря на въпросите в темата, но няма как да си напиша мнението без да разкрия инфо от личните, а предполагам тя не иска и затова не пише в темата.

# 20
  • София
  • Мнения: 28 731
А, не, аз съм си блокирала личните и нямам намерение да ги отблокирам. За какво пуска тема, ако няма да пише в нея? Лигавщини.

# 21
  • Мнения: 2
Не тук съм,Благодаря на тези който ми дадоха съвет прочетох всичко,благодаря за съветите

# 22
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Несериозно е отношението ти  към пишещите в темата.Ако и в реалния живот си така губиш уважение от хората.

# 23
  • Мнения: 1 460
Хайде сега като си тук, вземи пък и отговори на въпросите, които те питаха, дай повече информация, та да можеш да получиш адекватни съвети.

# 24
  • Мнения: 1 153
Много жени(включително и аз) се справят живеейки сами с децата си. Зависи от мотивацията. Не отричам, че трябва и да си свикнал на известна самостоятелност и да имаш все пак реална преценка и план кое колко, и как точно.
Ако нямаш добре платена работа, авторке или някаква помощ от някой, почти е невъзможно да се справиш.
П. С. Работата в Била, Лидл и тен подобни не знам как ще я съвмести с отглеждане на дете - работното време е до късно, отчитане, чистене, пътуване, ако не ти е близо и станало 22-23ч.
В моловете някъде е много добре платено за продавачка - стигат до 1800-2000лв., зависи от магазина, оборота и др. Аз съм работела в мол, докато учих и взимах и тогава толкова(по празниците и над тази сума), но нямах дете и толкова е прибирането вечер 22-23.00ч.

# 25
  • София
  • Мнения: 28 731
Детето е на 10 – не е толкова малко.

# 26
  • Мнения: 1 828
Колкото и малко да е написала авторката,според мен баща и е прав.
Щом след развода и с по-малко дете не се е справила сама,а се е върнала при родителите си,сега е също малко вероятно да се справи .
Ако смята да става самостоятелна,да опита в същия град на квартира,поне ще може да ползва помощ от родителите си понякога. Или да опита сама в София за една година,пък ако успее,да си прибере детето. Не е ясно бащата на детето,какво казва по въпроса.

# 27
  • Мнения: 1 010
Смятам , че трябва да опиташ след като имаш осигурена работа и квартира , НО имай предвид, че това е огромна отговорност , която до сега не си носила сама. Помисли какво ще можеш ли да се справиш , дали си достатъчно зряла за подобна стъпка , защото най-важното нещо е детето ти.

# 28
  • Мнения: 771
Бащата плаща някаква издръжка сигурно. Да взима детето и да се изнася. По-зле от това не може да бъде. Ако трябва в началото и на две работи. Събота и неделя или като е свободна може да чисти къщи. Хората как се оправят, като не живеят при родителите си?

# 29
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Авторката продължава да пише на лични и не внася яснота по казуса си в темата.Каза,че е нова и не знаела как/ каквото и да означава това/.

Общи условия

Активация на акаунт