Румъния - 3-та тема

  • 50 986
  • 843
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 802
Били сме преди ковид, много красиво беше, но храната беше безвкусна на самия базар. И горещия шоколад беше най-гадния, който съм пила. На външен вид с бонбони, конфети и какво ли не, а самият шоколад - някакво смотано прахче. Но и за мен румънската кухня е безвкусна. Това ми е единствения минус, иначе обожавам да ходим в Румъния. Иначе самата атмосфера на базара ми хареса, но не съм била по Коледа на други места там.

# 46
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Румънската кухня е под всякаква критика- миризлива най-вече, неприятно миризлива що се отнася до месо най-вече. Но всеки има вкус различен.

# 47
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Румънската кухня е под всякаква критика- миризлива най-вече, неприятно миризлива що се отнася до месо най-вече. Но всеки има вкус различен.

Joy Сетих се, когато за първи път, преди много години купих мичита. Бяхме с приятел румънец и той ми ги препоръча. Изпекох ги и бяха много вкусни. Следващия път като ходихме си взехме пак, обаче кой да гледа, че имало няколко вида...аз съм взела с овче месо. Малеее осмърдях къщата на мърша, докато ги изпека, на вкус бяха добре, но миризмата по време на готвене, ужасна. Оттогава винаги гледам какви вземам и никога да няма овче месо в тях. JoyJoy
Иначе на мен ми харесва румънската кухня, имат интересни неща. Също харесвам начина на приготвяне на ястия, които и ние имаме, като зелеви сарми, шкембе чорба и други.

# 48
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Именно, румънците нямат някаква специална тяхна кухня от наша българска гледна точка. Ако питате обаче румънци - чорба де бурта е тяхна, сармале са техни, фасоле също, кашкавал пане си е кашкавал пане пак си е тяхно, и така …. 😅

# 49
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
А примерно колко ориентировъчно излиза един обяд или вечеря в ресторант?Ние сме 2 възрастни с две деца, като децата си хапват като големи:)При всички положения ще имаме по три хранения по заведенията и да си направим сметката.
А по магазините как са цените на дрехите?Нашата тинейджърка ще иска да пообиколи моловете като забележителност...

# 50
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Ето цени от преди месец в ресторант в Предеал, в Букурещ е по-скъпо, но да имате представа поне. Снимката Гарнитури и салати, салатите са по 200гр. като гарнитура, не се има предвид салата голяма като при нас за първо ястие да речем. Цените на т.н салата тук е като малка гарнитура, минимална порция. Ако искате голяма салата като за първо е 40-45 леи.
Към 120-130 леи на човек- салата голяма, основно с гарнитура, десерт. Това е горе-долу цена без напитка. И това е Предеал, пак казвам  в Букурещ ще е по-скъпо и зависи къде разбира се.  Ако нещо не разбирате, ще Ви преведа.








А ето и цени в Caru cu bere примерно в Букурещ, известно заведение, но цените по други места няма да са много по-различни

https://www.carucubere.ro/wp-content/uploads/2022/09/Mancare-Car … bere-26-sept-.pdf

Последна редакция: сб, 01 окт 2022, 11:20 от Liorena

# 51
  • Мнения: 992
Здравейте!Запазих си две нощувки в Синая края на месеца. Дали някой е бил във vila camelia sinaia ? В стари теми е препоръчван hotel bastion мисля беше, но две нощувки са 360 лв за двама , а в интерконтинентал 450лв и ми се стори скъпо. Във въпросната вила са 280 лв за двама. Има много +отзиви,но и доста -.
Ето снимка на хотелчето
Споделете къде сте нощували вие Simple Smile

# 52
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Здравейте!Запазих си две нощувки в Синая края на месеца. Дали някой е бил във vila camelia sinaia ? В стари теми е препоръчван hotel bastion мисля беше, но две нощувки са 360 лв за двама , а в интерконтинентал 450лв и ми се стори скъпо. Във въпросната вила са 280 лв за двама. Има много +отзиви,но и доста -.
Ето снимка на хотелчето
Споделете къде сте нощували вие Simple Smile

С тази много висока оценка от близо 500 мнения не мисля, че трябва да се притеснявате за нещо Simple Smile

# 53
  • Мнения: 992
А някой да препоръча хубаво ресторантче в Синая?

# 54
  • Мнения: 102
Здравейте, обмислям пътуване до Букурещ и имам няколко въпроса (извинявам се ако вече е коментирано). Харесала съм частен апартамент в затворен комплекс. Безопасноли е да го запазя или е по-добре да се насоча към голям хотел в центъра на града? Мога ли да плащам по банка в Терме и в ресторантите или е по-добре да нося пари кеш? Четах, че е добре да си купим винетка, защото ще сме с кола за 4 дни. Там на място има ли от къде да я закупя( ще минем през Дунав мост -Русе) или предварително да я закупя онлайн?

# 55
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Отзад - напред: Винетка си вземете он-лайн, хич не разчитайте на късмет и да ходите без за 4 дни. Цената е символична бих казала.
Апартамент през booking или airbnb е ок, само четете отзиви и гледате места с повече от 50 ревюта да речем.
В Термите можете да платите на ПОС терминал с карта без проблем. Препоръчвам он-лайн резервация, после отивате и влизате на отделно гише със значително малко чакащи (да речем около 10 чоовека), Другите каси за билети на момента са пълни с по 40-50 човека всяка Simple Smile.
На повечето места можете да плащате с карта, но все пак на място изтеглете и малко кеш.

# 56
  • София
  • Мнения: 64
А някой да препоръча хубаво ресторантче в Синая?

На нас най-много ни хареса ресторант Snow.

# 57
  • Мнения: 992
Моя маршрут е готов, ще имам две нощувки в Синая, ще прескоча до Бран и после нощувка в Брашов, следват две нощувки в Сибиу и накрая две нощувки на Термите. Тръгвам на 22 октомври.
Дали има някакъв шанс трансфагараш да е отворен по това време? Много искам да минем през него. От къде точно започва? И доколкото разбрах за Сибиу може да се мине през него.

# 58
  • Русе
  • Мнения: 117
Трансфагараш и Трансалпина

# 59
  • Мнения: 102
Здравейте,
обмисляме пътуване с децата почивните дни до Термите и въпроса ми в района освен там къде можем да ги заведем? Замъците са ни доста далеко като гледам. В самият Букурещ нещо подходящо има ли? Относно спането гледам през booking но ми излизат цени около 400 лв. за две вечери. Нямам идея как е като за 4 човека. Прави ми впечатление че има доста малко коментари на някой обяви, което малко ме притеснява. Може ли да ми препоръчате някое хотелче?

Поздрави,

Общи условия

Активация на акаунт