Варицела ли е?

  • 5 373
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 017
Цитат
Ментолов спирт облекчава и то доста, можеш и да пудриш след намазването със спирта с пудра. И 3 дена на диета


Благодаря ти много за съветите,Valeria!
Ще поръчам на тати да купи спирт като се прибира, че ние да не излизаме, а пудрата каква може да бъде - става ли такава на Джонсън?
И последно диетата какво трябва да излючва?
Ох, много питам ама до утре трябва да предприема нещо, че иначе ще се пръсна от притеснение Cry

# 16
  • Мнения: 811
Антисептична пудра - от аптека

# 17
  • Мнения: 1 017
Е значи сме минали пика!
Аз защото четох, че можело да настъпят тежки усложнения и се ошашках #Puppy dog

# 18
  • Мнения: 811
Диета - стандартна т.е. да изключиш храни причиняващи алергии - основните са яйца, какао и риба.
Освен това обрива е както външен, така и вътрешен - твърдите храни може да го дразнят.

# 19
  • Мнения: 811
В общи линии, ако детето е спокойно и игриво най-големия проблем е опазване на пъпчиците. Те не бива да се разраняват. Ако е бебе - сложи ръкавички. Ако вече разбира го заигравай и гледай ръцете му да са заети с нещо. Ако съвсем не може да търпи може съвсем леко през блузката да го почесваш / но не с нокти, а с длан /
Зарежи за извесно време домакинската работа и измисли как да не се чеше - играйте, пейте.
Успех

# 20
  • Мнения: 1 017
Бодър е и няма признаци на болно дете, с изключение на пъпките. Ще се пазим тука пък дано мине леко и бързо!

Благодаря ви момичета добре че сте вие!!! Heart Eyes

# 21
dari, виждам, че си доста запозната, затова те питам.
Чували ли си да се изкара варицела с точно 4 пъпки?
Вчера ми казаха, че детето ми (може би) има варицела, но не са сигурни, защото са позасъхнали и не може да се разбере добре. И все пак - само 4 пъпки???

# 22
  • Мнения: 201
dari, от бързане да не те изпусна и влязох във форума като ГОСТ, забравих да мина през входа, иначе съм k_mamma.
Аз обаче май те изпуснах... Sad

# 23
  • Мнения: 811
Цитат на: Anonymous
dari, виждам, че си доста запозната, затова те питам.
Чували ли си да се изкара варицела с точно 4 пъпки?
Вчера ми казаха, че детето ми (може би) има варицела, но не са сигурни, защото са позасъхнали и не може да се разбере добре. И все пак - само 4 пъпки???

Не смятам, че съм много запозната. Но да - чувала съм. За съжаление обаче лекарите няма да могат да ти кажат със сигурност дали е варицела. За да се диагностицира правят сравнение - нови - завяхващи пъпки. А в случая явно не могат да направят подобно сравнение. А детето ти било ли е контактно с болни? Варицелата е силно заразна точно в периода с пъпките. Преди те да избият заразаемостта е около 40%.

# 24
  • Мнения: 811
Цитат на: k_mamma
dari, от бързане да не те изпусна и влязох във форума като ГОСТ, забравих да мина през входа, иначе съм k_mamma.
Аз обаче май те изпуснах... Sad


Ама, ти за бебчето ли питаш?
В такъв случай си направи списък с кого е контактувало детето през предните 20 дни / инкубационния период/ и дали някой е бил болен. Варицелата не може да се боледува 2 пъти, изгражда се имунитет, но е възможно преболедувал да пренася заразата /но е необходим пряк контакт/

# 25
  • Мнения: 201
dari, там е работата, че не сме контактували с абсолютно никой, така се случи през последния месец. Възможно ли е да се зарази, интересно как? Докторът ми твърди, че е виждал варицела с 1 единствена пъпка.

# 26
  • Мнения: 811
Ами, на лични ти писах защо съм информирана.
Отговарям колкото знам.
1. От варицела боледуват и бебета /това за кърмата и 6-те месеца е мит/
2. Когато дъщеря ми се разболя я изнесох в майка ми - за да не са контактни. През деня я гледах аз, но вечер се прибирах при бебо. За да не пренеса зараза /нали съм в контакт с пъпчиците/ на вратата пълно преобличане, всичко в пералнята и душ. Т.е. оказа се, че аз мога да пренеса заразата, защото имам пряк контакт с пъпките , а те са особено заразни като се пукнат.
Възможно ли е ти да си имала такъв контакт?

# 27
  • Мнения: 811
Но защо всъщност се притесняваш. Най-много бебо да е изкарал варицела. Щом пъпките вече завяхват, реално нещата са приключили. При варицелата е гадно в началото - понякога се вдига висока температура или заради съпътстващите симптоми /червено гърло, кашлица, температура/ да не започне прием на антибиотик, който всъщност усложнява нещата.
Според мен единствения ти проблем е, че няма да си напълно сигурна дали детето е изкарало варицела.

# 28
  • Мнения: 201
Така е, dari!

Сега се сещам, че може и каката да е пренесла заразата от училище - тя е 7 клас. Трябва да разпитам дали в училището имат болни деца.

# 29
  • Мнения: 201
Цитат на: dari

1. От варицела боледуват и бебета /това за кърмата и 6-те месеца е мит/


Май наистина е мит за кърмата, аз още кърмя, а излезе, че от всичките ми познати, моето бебе първо прихвана. Обикновено децата се разболяват в детската градина.

Общи условия

Активация на акаунт