УСАГБ "СЕЛЕНА" - гр. Пловдив - ТЕМА 24

  • 80 076
  • 1 351
  •   1
Отговори
# 45
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
Здравейте! За лапароскопия и отстраняване на проблем кого ще препоръчате? Д-р Матев, д-р Минев или друг?
Д- р Матев ме оперира, препоръчвам го.
Отношение , професионализъм, нямам забележки. За другите лекари нямам конкретно мнение, видях ги повечето на визитации.

# 46
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 808
Габи, ако се сещаш, има проход, който се пада зад регистратурата на централния вход и аптеката. Точно от другата страна има вход за детските кабинети. Аз като родих и ме качиха в стаята, попитах акушерката дали може таткото да види бебето. Тя ми каза да отиде пред детските кабинети и ще го извикат. Каза, че го е посрещнало момиче от детска стая и го е отвела в чакалнята на детските кабинети. Там има стъклена врата и зад нея вадят и показват бебетата. Не разрешават да се гушкат и пипат, но може да им направят снимки през стъклото. Докато бебето не бъде изписано, няма как таткото да го види на живо. Майки съм виждала да излизат, но тогава викаш момиче от ДС да вземе бебето. Свижданията се провеждат в кафенето на 4 етаж.
Аз лично не съм излизала, таткото ми носеше някакви неща и ги предаваше на акушерките да ми ги донесат. Родих във вторник рано сутринта, изписаха ни в петък с бебето. Реално изкарах 3 нощувки, ако не броя тази на постъпването. Момичето, което беше с мен в стая, роди вторник сутринта и също я изписаха в петък. По принцип питат, ако искаш и всичко е наред с мама и бебе, изписват по-рано.

# 47
  • Мнения: 1 858
Изписват по-рано само когато закъсат със свободните места. На мен това ми направи отвратително впечатление. Отказах да ме изпишат по-рано. Имах хемоглобин 80 втория ден и едва ставах, виеше ми се свят. След това разбрах, че дори не са уведомили лекаря ми, като им хрумнало да ми предлагат да си ходя.

# 48
  • Мнения: 72
Знаете ли,какво мляко дават на бебета в началото

# 49
  • Мнения: 156
Hipp комбиотик

# 50
  • Мнения: 865
Нас ни изписаха по-рано. Реално бяха 3 нощувки ако броя тази преди раждането (с предизвикано нормално раждане съм и ме приеха от предната вечер), но те си казаха, че нея не я броят така или иначе. Можех да остана още ден, но никой не ми го предложи и не ме е питал искам или не искам. Лекарят ми каза "Ако с бебето всичко е наред ще те изпишем в петък", неонатолозите казаха "Ако лекарят ви позволи ще ви изпишем в петък" и така стана, а реално трябваше в събота. Имаше недостиг на легла тогава, да, не знам по принцип ли е така. От една страна ми се искаше да се прибирам вече, от друга пък за толкова пари и на втория ден да те юркат да си ходиш...не знам, не ми стана приятно.

# 51
  • Мнения: 858
Май винаги е така. Аз имам две нощувки (с планирано секцио). В деня на изписването изписаха още 16 бебета. Наложи се да чакам повече от час да дойде някой от детска стая, за да може да си тръгнем. Никой не ме е питал искам или не, но и да ме бяха питали щях да си тръгна. Аз исках да се прибера веднага щом ме раздвижиха Joy

# 52
  • Мнения: 142

Сигурно ли е или ги сменят? Искам да имам  една кутия за всеки случай, ако не потръгне кърменето.

# 53
  • Мнения: 201
Попитайте ги там и го вземете на път за вкъщи или пратете някой.


Сигурно ли е или ги сменят? Искам да имам  една кутия за всеки случай, ако не потръгне кърменето.

# 54
  • Мнения: 142
Живея в малък град, не винаги има отворени магазини/аптеки или пък ако млякото е специфично - да го има налично.
А знам, че не е хубаво да се сменя. Предишните деца кърмих 6 месеца + 1 година.
Сега може и да не се получи, нямам нагласа - ще се радвам да стане.
Обаче ще ми е излишен допълнителен стрес и драма с три деца вкъщи - едно в първи клас, едно втори и едно ревящо гладно бебе… Та искам да има една кутия за всеки случай и да е същото като в болницата, за да не мисля запек ще има ли, корем ли ще го боли и т.н. от смяната.

# 55
  • Мнения: 858
Млякото при нас го смениха още в болницата. Ползват каквото са им оставили фирмите като реклама/дарение и т.н. Аз родих в събота, в неделя ми донесоха бебето заедно с мляко, което казаха, че е Хип комбиотик. Вечерта, обаче, след тоалета донесоха много по-рядко мляко. Когато попита, казаха, че хип е свършило и това е аптамил.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 794
Май винаги е така. Аз имам две нощувки (с планирано секцио). В деня на изписването изписаха още 16 бебета. Наложи се да чакам повече от час да дойде някой от детска стая, за да може да си тръгнем. Никой не ме е питал искам или не, но и да ме бяха питали щях да си тръгна. Аз исках да се прибера веднага щом ме раздвижиха Joy

Аз също доста чаках да дойдат от детска стая да вземат бебето да го приготвят за изписване.
Първо ми казаха да го доведа, ако мога.
После ме спряха в коридора и ми казаха, че не мога да се разхождам цивилно облечена в отделението (бях се приготвила).
Накрая доктора, който преглежда бебетата за слуха закара детето ми до ДС…
Мен това ме изнерви: доведи го, ама не можеш..

# 57
  • Мнения: 157
Здравейте! Може ли да ми кажете колко струва цветна снимка в болницата, как протича процедурата и дали се нощува там? Благодаря предварително! 🙂

# 58
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 808
Декември ми казаха, че млякото е НАН Комфортис. Така че явно наистина хранят с каквото имат. Най-добре питайте на място. Може таткото да купи на път за болницата, като идва да ви вземе на изписването, щом не сте от града. В големите аптеки и детски магазини има всякакви млека, а и едва ли хранят с някакво специфично мляко, което да не можете да откриете.
ЦС правих другаде, не в Селена. Целият престой е около 1.30-2 ч от постъпването до изписването. На мен ми стана лошо след процедурата и се наложи да полежа. Аз бях без упойка, така че полежах 30 мин да се освестя и си тръгнах. За пункцията, която е с пълна упойка, ме пуснаха на обяд, като ме отпусна упойката. Това вече в Селена.

# 59
  • Мнения: 14
Здравейте, мили мами и дами! Пиша ви с въпрос конкретно за Селена, тъй като спрямо споделеното до момента от различни жени - явно навсякъде е различно.
Интересува ме какво точно се случва след естественото раждане - веднага ли можете да се сгушите с бебчо и да започнете да кърмите; изчакват ли някакво време, преди да прекъснат пъпната връв; после как процедират - предполагам изплакване и преглед? Бебенцето при вас ли остава след като го "обслужат", или има обща детска стая? Гривничка с име ли поставят? Една раждала в Англия прекрасна мама ми сподели, че там им слагали електронни гривни с gps на крачетата и бебетата през целия престой в болницата са в стая с майките, като никой никога не ги отделя и отвежда нанякъде(особено пък без да уведоми майката).

Въпросите ми се отнасят към раждалите естествено дами.

Благодаря ви предварително! Hug

Общи условия

Активация на акаунт