Мъжът ми работи за баща си и не получава пари

  • 5 432
  • 186
  •   1
Отговори
# 60
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Има две теми - тази и другата, в която пише, че кара курс за брокер на недвижими имоти.
Ако е така, браво. Да започва работа по най-бързия начин и да не споделя с никого за колко работи, за да може да си отдели собствени средства. Когато положението стане нетърпимо, ще има поне някаква база.

# 61
  • Мнения: 2 610
То зависи и колко си "поисква" мъжът, глава на семейство. Ако тръгва от поне 2 хил. в началото на месеца да не ги плачем толкова Wink

# 62
  • Мнения: 18 828
Какво поискване на 2000? Как си представяте, че семеен бизнес в сивата икономика, без договори и заплати, изкарва 10000, че за всички да има по 2 бона?

# 63
  • Мнения: 15 020
Не мисля, че авторката щеше да се дразни, ако исканото беше 2к.
Но повдигаш интересен подвъпрос - дали всичко поискано стига до семейството.

# 64
  • Мнения: 1 256
Да, финансовото насилие си е страшно.
Имате ли някакви собствени доходи?

Разбира се, че има. Тя е модерна жена, да не е някоя хрантутница? 30-40лв детски надбавки. Стигат за дъвки и сладолед.

# 65
  • Мнения: 6 242
Има различни дейности, при някои постъпленията не идват равномерно разпределени през месеците на годината, а наведнъж или в един сезон, примерно различните агробизнеси. И тогава ако няма добра финансова дисциплина става мазало. Дойдат един 30-40 к за два-три месеца, смелят ги за още толкова и след тва става интересно. Особено като трябва стартов капитал за следващия сезон. За тва бащата вероятно силно авторитарен тип решава проблема по този начин, което не е добре. За равномерната месечна заплата е излишно да обяснявам, тва няма да се възприеме от хора карали цял живот по този начин. Осигуровките в случая са на минималната и едва ли са проблем.

# 66
  • Мнения: 997
Добре, ето предложение:
1. Сядат и уточняват работно време, осигуровки, заплата, отпуск и извънреден труд.
2. Отделят се на етажа си и започват САМИ да си плащат всички битови сметки, телефони, храна, цигари, памперси и т.н
3. Не искат от свекъра пари за нищо, ама няма не ми стигат за цигари или за обувки на детето!
4. Ако не е съгласен свекъра се изнасят под наем и започват работа, точка 2 и 3 отново са в сила.

# 67
  • Мнения: 6 753
Ем сама си се нахендрила, душко. Как да ти го обясня, хммм.. Първо не е трябвало изобщо да ходиш там да живееш. Не мога да си обясня защо някои хора не го схващат.. първо самостоятелно жилище, малко живот заедно, професия, работа, стабилни доходи, и чаааак тогава бебета. Ама то като нямаш акъл, файда.. ще си търпиш и толкова, друго не виждам да стане. Мъжът е мухъл, сори. Да чака баща му да му дава за семейството.. но коммент тъпня е това.

# 68
  • Мнения: 15 020
Ситуация 2-3 да месеца работи, а през останалото време да си драпа камбаните, би обяснила защо не иска да започне работа другаде, па макар и сега да се налага да се 'унижава' да проси пари. Унижението е въпрос на гледна точка.
Лошото на такива ситуации е, че ако на 24 предпочита 9-10 месеца от 12 да си драпа камбаните, то няма тепърва да му се приработи.

# 69
  • Мнения: 6 175
Това за кой ги пишете тези предложения? Той е казал, че не вижда проблем. На него всичко си му е наред. И аз подозирам, че парите не достигат само до нея, а не като цяло.

# 70
  • Мнения: 6 242
Баси то ако ставаше така само в месеците като падат парите да са бачка, щеше да е е*ати кефа. Абе да го зарязва, сигурен съм като самотна майка всичко ще и се нареди. И парички ще има, и къде да живее сама с детето, че и мъжете ( с големи заплати) ще се избиват за нея.

# 71
  • Мнения: 18 828
Ако сега не измъкне мъжа си от бащината къща и не урегулират "семейния бизнес", цял живот ще е изнервена и ядосана и ще има семейни скандали защо нямат повече пари. Разбира се, това също е една много приятна перспектива.

# 72
  • Мнения: 6 242
Тва е начинът, трябва да се намери решение, ама точно тук в мамата едва ли. Работа е основно на мъжът на авторката да постави граници и условия. Те обаче реално са едно домакинство, което усложнява нещата.

# 73
  • Мнения: 6 753
Охх как ме дразнят хора, които нищо не са направили за собсвтеното си развитие и само ходят да се оплаква как другите са им виновни.. авторката сама си е виновна и сега ще си научи урока по трудния начин.

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Авторке, къде се запознахте с мъжа ти? Какво правехте и двамата по това време, докато се стигне до нанасянето при техните?

Общи условия

Активация на акаунт