Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 15

  • 64 348
  • 735
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 794

Остана само един кмет да се намери, че в момента не съм сигурна има ли, няма ли, умрял ли е или просто тежко болен.
Има си кмет Варна. Миналия уикенд беше в Хепи Nerd  Друго не го знам какво прави.
Иначе чух, че се очаква Благомир Коцев (Хоризонт) да се кандидатира на следващите избори.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Произходът и ползите от управлението на Портних останаха енигма. Но Б.Б.,от с.Банкя обеща да направи от града ни село. Почти успя.
Какви са наблюденията ви спрямо ценовия диапазон на имотният пазар? Ценовият спад все още е илюзорен.

Последна редакция: пн, 30 яну 2023, 02:41 от Viviana91

# 347
  • Мнения: 25 739
И аз не виждам ценови спад, а следя една група имоти. Страхувам се, че спад няма да има.  Евентуално при панелните жилища, но и за там си има мераклии.
Скока в цените на къщите около града е удивителен. А най интересното е, че къщи по половин милион евро изчезват от сайтовете.
Много пара има в тази Варна.

# 348
  • Варна
  • Мнения: 5 156
Панелките ги ремонтират и обзавеждат свежарски, и ги пускат на цени, по-високи от НС.

# 349
  • Мнения: 1 997
ползите от управлението на Портних останаха енигма. Но Б.Б.,от с.Банкя обеща да направи от града ни село. Почти успя.
Какви са наблюденията ви спрямо ценовия диапазон на имотният пазар? Ценовият спад все още е илюзорен.
Ох чакам с нетърпение следващите местни избори, да се измете тоя от кметския стол.
Бях нещо като пълномощник на приятелка от чужбина, която си продаваше апартамента, и най-сетне успя след като прие оферта за по-ниска цена. Брокера по сделката сподели, че спад на цените по обявите няма, но има спад в броя на сделките. И повечето са на по-ниска от исканата. Не става дума за нови в строеж.
И да има спад няма да е от днес за утре.

Панелките ги ремонтират и обзавеждат свежарски, и ги пускат на цени, по-високи от НС.
Ми то с ремонта и обзавеждането май-май идва колкото нов празен. Преди 7 години с 20000 лв. направих основен ремонт на панел ( ел, ВиК, дограми, баня/тоалет, усвояване на тераса, изолации, без врати и обзавеждането ) сега правя на тухлен баня/тоалет и коридор - не съм завършила още 15000 са отишли.

Явно се търсят за купуване напълно завършени имоти с цел наем, защото вече две агенции с които съм отдавала ме оферират да продам жилището.

# 350
  • Мнения: 36

Има си кмет Варна. Миналия уикенд беше в Хепи Nerd  Друго не го знам какво прави.
Иначе чух, че се очаква Благомир Коцев (Хоризонт) да се кандидатира на следващите избори.

Не го знаех това.
Може би кмет ресторантьор ще е по-добре от несъществуващ такъв, знае ли човек.

Потвърждавам, че пазар за преди акт 16 в момента (последните 2-3месеца) почти няма, отдръпнаха се “рисковите купувачи”  малко.

# 351
  • Мнения: 1 997
Скрит текст:
Иначе чух, че се очаква Благомир Коцев (Хоризонт) да се кандидатира на следващите избори.
Не го знаех това. Може би кмет ресторантьор ще е по-добре от несъществуващ такъв, знае ли човек.

Потвърждавам, че пазар за преди акт 16 в момента (последните 2-3месеца) почти няма, отдръпнаха се “рисковите купувачи”  малко.
E Коцев не ресторантьор тип Ричард Алибегов все пак. Образован, възпитан, има визия. Аз му симпатизирам много и не виждам по-добър вариант ( поне за момента ) Ако се кандидатира като независим пък още повече ще ме спечели. Да не обръщам на политическа все пак темата.

So Lucky* а цените на парцелите ... преди година за тези пари с нова къща вървяха.

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 10:04 от Casual

# 352
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Бизнесът на баща му само ресторант Хоризонт ли е?

Може да се бъркам, но беше свързан и с корабни фирми или това е вече минало?

# 353
  • Мнения: 13 805
Летвата е много ниска. Почти всеки кандидат би бил по-добре от сега. Но се страхувам че с тази ниска активност и бетониран електорат може пак да попаднем в същите л__на. Помня как беше последния път, когато все пак на първи кръг имаше шанс да сменим тръна с глог...

# 354
  • Варна
  • Мнения: 5 156
So Lucky* а цените на парцелите ... преди година за тези пари с нова къща вървяха.
Преди година? Сериозно? Защо пишете глупости? От 5 години следя пазара на къщи и парцели във Варна, не и имало такова нещо, дори и стара да е къщата.  Дори съборена да е къщата и само строителното петно да седи в кадастъра, цената на парцела става чувствително по-висока.

# 355
  • Мнения: 10 799
Здравейте, търся едностаен, двустаен маломерен или нещо от този род, до към 45К, без значение от квартала. Гледахме до сега само някакви панелки в окаяно състояние и вече почвам да се замислям за ново строителство, нещо на скт 15, но ме притеснява кога ще вземе акт 16... Моля за съвет, препоръка за читав брокер или строител. Гледам в имот.бг има доста обяви, но са на разни знайни и незнайни агенции, а ми е спешно и не мога да чакам 2 години за акт 16..

# 356
  • Мнения: 13
Здравейте, някой има ли впечатления от Крес Инвест?
Оглеждахме апартаменти в тяхна сграда, която строят и ми е любопитно какви са впечатленията за този строител?

# 357
  • Мнения: 292
Аз съм разочарован от крес инвест. Преди години още бяха с акт 15 на сграда аквачар, ходих да гледам няколко апартамента. Обясняваха ми как щяло да има басейн за живущите отпред, как щяло да стане зелено и красиво.... Не си харесах нищо, бяха ми маломерни апартаментите. След година минах от там и вместо басейн - сладкарница... Която предполагам ощетява хората в блока, като явно е продаден парцела, който уж беше към блока, защото сладкарницата си има собствен паркинг, който е само за клиенти.

# 358
  • Варна
  • Мнения: 995
Сега си представих басейна на мястото на Чери-то. И широко се усмихнах  Там на пътя, голяма забава щеше да е.

# 359
  • Мнения: 3 877
Доколкото знам първоначално са обещавали екстрите да са в съседния парцел, който все още си е празен. А на мястото на Черито са обещавали голям паркинг за живущите
Черито е временно, докато не тръгнат да разширяват пътя

Общи условия

Активация на акаунт