Домът на Дракона (House of the Dragon), част от филмовата вселена на GoT

  • 29 954
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 239
В колко часа ще се излъчва по НВО?

# 16
  • София
  • Мнения: 27 334
всеки понеделник:
04:00 (води се нещо като ексклузивна прожекция) и 21:00 (официална премиера)

# 17
  • Вестерос
  • Мнения: 38 350
В хмо макс също ли в 4 ще го качат?

# 18
  • Мнения: 1 469
Гледах аз 1ви епизод, хареса ми.
Да видим дали ще направят силни персонажи някои актьори.
Още не съм решил как ще го гледам, но поне до дугия епизод съм тук.

# 19
  • София
  • Мнения: 27 334
В хмо макс също ли в 4 ще го качат?

Да, малко след това. Абе до 05:00 ч. най-късно ще е пуснат.

# 20
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Благодаря за новата тема! Flowers Cherry Blossom

1-ви епизод изгледан, брутален е и е в стила на GOT. Споменава се, че събитията се случват 172 години преди смъртта на Лудия Крал и раждането на Дани.
Скрит текст:
Оупенингът с Ренира, яздеща Сайракс и приземяването му, любим момент. Blue Heart Както и разговорът между Ренира и баща й пред черепа на Балерион.

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 01:35 от Roya

# 21
  • София
  • Мнения: 27 334
УАУ, какво ударно начало! 😮😎

Това ме върна директно към първите сезони на оригиналното шоу.
Нямаше някаква брутална интро шапка, ама може би ще я видим от епизод 2. За сметка на това като чух музиката по време на финалните надписи настръхнах. 😀🙄

Трудно могат да се намерят кусури.
Парите са похарчени както трябва. Отвсякъде си личи, че гледаме нещо специално и скъпа продукция, но също така не изглежда натрапчиво и показно скъпо. Това излишно показване на мускули дразни, защото обикновено историята куца и трябва да се избива с ефекти и CGI. Това е правилния подход, браво.
Каста е много добър и нямам забележки. Сценария е ТОП. Бях въвлечен в историята още от първите минути и буквално не усетих кога изтекоха тези близо 65 минути.
Демън и Ренира вече са ми любимци.
Алисънт е много красива. Ото е много мъдър и верен.
Скрит текст:
Явно Ренис и Корлис ще въстанат срещу Ренира и дано Демон застане на нейна страна. Просто си разсъждавам.
Не съм чел Мартин за Таргите, въпреки че имам всички негови книги. И това ще стане, но сега ми е екстра, защото не знам какво ще стане и ще ми е два пъти по-любопитно.

Драконите бяха величествени просто. 😍

Скрит текст:
Сцената в края между баща и дъщеря до черепа на 'Черната смърт' беше един път.
Много яко намигнаха и към 'Песен за огън и лед' със споменаването на съня/видението на Егон 'Завоевателя'

За мен този епизод си е твърдо 9.0, в най-лошия случай 8.5

# 22
  • The point of no return
  • Мнения: 823
@Diavolo и аз не съм чела книгите и предпочитам да не знам какво ни чака, ама се ровех нещо и взех, че се спойлирах за Алисънт
Скрит текст:
и Ренира - изглежда от верни дружки ще станат големи врагове, след като Алисънт ще й стане мащеха Rolling Eyes и синът на Алисънт ще иска да е крал за сметка на Ренира.

Иначе според мен Ото е голям играч,
Скрит текст:
как тактично пробута дъщеря си на Висерис, няма начин да не мисли за короната.

Ново видео, което е епично откъм дракони Heart Eyes и интриги! Може да се каже, че разкрива част от сюжета, да предупредя. Ще се чака новият епизод!

# 23
  • Мнения: 6 529
Брутално, епично, силно начало. Няма за какво да мрънкам, добре започна.

# 24
  • Мнения: 11 328
Истинска наслада откъдето и да го погледнеш - костюми, декори, грим, ефекти. А музиката те кара да настръхваш. Темата на драконите от ГоТ, вкарана с леки промени тук, е велика.
Добра интрига, живи герои, кастът е отлично подбран (с лека забележка към Мат Смит - не ми е съвсем достоверен като Демон, виждам повече Др. Кой в него)

Последна редакция: вт, 23 авг 2022, 09:45 от Вечерница

# 25
  • София
  • Мнения: 27 334
Изгледах го отново докато пътувам към Драконов камък... Wink
Мхмх, нещо за което не писах. Ото дали не изпрати
Скрит текст:
прекрасната си дъщеря да завърти главата на Визерис и евентуално да я заплоди? И ето ви наследник...
Двете приятелки дали няма да се обърнат една срещу друга? тц тц.
Уф.

# 26
  • Мнения: 6 529
Беше очевидна целта му.

# 27
  • Вестерос
  • Мнения: 38 350
Дяволо 😁😁 в десятката

# 28
  • Мнения: 71
Да се присъединя и аз към вас.
Много ми хареса началото. Мисля си и аз, че ще стане така, както Diavolo предположи. Ще завързват интригата още повече със сигурност.

# 29
  • София
  • Мнения: 27 334
Между другото Алисънт като поведение е сходна със Санса, докато в Ренира откривам Аря. Може би и за това веднага си я харесах. Ама още е детенце.
Би трябвало да има скок във времето.

Общи условия

Активация на акаунт