Родени през Март - тема 4

  • 17 516
  • 752
  •   1
Отговори

Анкета

Какво искате да направим?

Опции:

# 30
  • Мнения: 245
Имаме ли бебе на под 7кг в групата и на колко сте?

# 31
  • sofia
  • Мнения: 2 255
Моето момченце на 5м и 1 седмица беше 6800 гр.

# 32
  • Мнения: 175
Имаме ли бебе на под 7кг в групата и на колко сте?

Моето е 6 и нещо. Вчера стана на 6 месеца.

# 33
  • Мнения: 88
Моята Беба на 5 м. И една седмица беше 6,250 кг., 64 см. Хем си изяжда всичко, захранването върви добре и пак не качва много.
Днес дадох пюре от тиква и картофи + 1/4 жълтък, за първи път давам жълтъка. Сега за следобедна дадох каша от круша и пюре от круша, смесено. Изяде го много лакомо. Вода изобщо не иска да пиe, а сега пробвах с лъжичка и така я излъгах няколко глътки, докато не се разрева истерично. От 4,5 дни заместих изцяло обедното и следобедното.
Сега се чудя кога да вкарам глутена

# 34
  • sofia
  • Мнения: 2 255
Wild_bunny, а предлагаш ли мляко/кърма след пюрето? Много бързо сте успели да заместите храненията. Аз винаги изчаквам 10-15 мин, предлагам гърда и винаги иска и мляко. Иначе изяжда около 100 гр зеленчуково на обяд.
Моята Беба на 5 м. И една седмица беше 6,250 кг., 64 см. Хем си изяжда всичко, захранването върви добре и пак не качва много.
Днес дадох пюре от тиква и картофи + 1/4 жълтък, за първи път давам жълтъка. Сега за следобедна дадох каша от круша и пюре от круша, смесено. Изяде го много лакомо. Вода изобщо не иска да пиe, а сега пробвах с лъжичка и така я излъгах няколко глътки, докато не се разрева истерично. От 4,5 дни заместих изцяло обедното и следобедното.
Сега се чудя кога да вкарам глутена

# 35
  • Мнения: 1 825
Да доста бързо, а и няма как да качва от пюре от зеленчук или кача с плод.. смисъл там няма нито протеини нито мазнини. То за това се казва че до 1г са предимно на млечно меню. Но ти си знаеш де.

Моята на 5.5м беше 7400, сега на 24 става на 6м и е 7600, само кърма пие,  пюретата не ги броя защото хапва малко по - скоро за проба за алергии . Искам и аз да започне да хапва и 1 ядене без мен, ама цял живот ще яде нормална храна. Simple Smile сега изчаквам след алергичната реакция да отшуми обрива ще продължа да предлагам.

# 36
  • Мнения: 474
Аз днес реших да я пробвам за водата със спринцовка от сиропите вече като краен вариянт. Ииии воала....получи се.Вече 2 пъти по 20мл пие и сама си я тика към устата.
То си личи ,че вече иска детето.Дано успея да я науча с шише или чаша тези дни Simple Smile

Моята е фен на тиквата и моркова и така вкарвам новите зеленчуци. Иначе не ги иска.

Бабълс, прегръдки!❤
Моя мъж от малък не е научен да обича животните, никога не са имали домашен любимец навън камо ли вътре.Аз съм израстнала сред животните по цяло лято на село...пилета, прасета,овце,крави,конче,много котета, кучета и т.н. Много са ми мили и при всяка загуба ми е било много тъжно, но той все така ми казва:Радвай се ,че не е човек!На животното е отишло!
Колкото и грозно и гадно да звучи,прав е.😔 Все пак дано има надежда!

 Моята на 5м беше 6.900,сега не знам.Не я тегля в къщи,на 2.09 сме на консултацията.

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 16:21 от Red*rose

# 37
  • Мнения: 563
Всеки ми казва, че бебока изглежда по голям, все ме питат защо не седи... Аз казвам малък е... На 4 месеца беше 7.100 ще видим сега, все нещо е качил за 1 месец, на 1 ще видим

# 38
  • Мнения: 2 179
Като ви чета…- ние сме дребчовци явно на 4м беше 5900, сега може би е 6200/6300 утре сме на педиатър и ще разберем.

# 39
  • Мнения: 88
Не предлагам мляко след пюрето. Т.е аз въведох и пилешко месо към зеленчуковото, но то не се хареса и днес дадох само зеленчук, заедно със жълтък, за да не са в един ден месо и жълтък. Утре мисля да предложа заготовка от пуешко със зеленчуците, то е на марка хип.
Единствено ме притеснява, че така като не пие мляко на обяд и следобяд, не иска и вода да пие и няма почти никакви течности. Затова тези дни се активизирам да мисля начини и да настоявам постоянно да пие водичка.
С педиатъра не сме обсъждали захранването, защото те са прекалено заети и всеки път влизаме за същинската част - мерене, теглене, ваксини. Питам и приятелки, които вече са минали наскоро по пътя със захранването и от тях взимам опит. Иначе като си види шишето с млякото и откача, сама го хваща и насочва към устата Simple Smile)

# 40
  • Мнения: 1 825
Не предлагам мляко след пюрето. Т.е аз въведох и пилешко месо към зеленчуковото, но то не се хареса и днес дадох само зеленчук, заедно със жълтък, за да не са в един ден месо и жълтък. Утре мисля да предложа заготовка от пуешко със зеленчуците, то е на марка хип.
Единствено ме притеснява, че така като не пие мляко на обяд и следобяд, не иска и вода да пие и няма почти никакви течности. Затова тези дни се активизирам да мисля начини и да настоявам постоянно да пие водичка.
С педиатъра не сме обсъждали захранването, защото те са прекалено заети и всеки път влизаме за същинската част - мерене, теглене, ваксини. Питам и приятелки, които вече са минали наскоро по пътя със захранването и от тях взимам опит. Иначе като си види шишето с млякото и откача, сама го хваща и насочва към устата Simple Smile)

Не че ти се меся, ама защо не предлагаш мляко щом си го иска?
Моята 1 път изяде 90гр и пак си искаше мляко. Особено щом и вода не пие, трябват му течности. Това което и в Хип пише в схемата им за захранване е да се дава мляко докато бебето само откаже да пие. Защото там са му водата и мазнините.
Аз съм взела заготовка месна на Плазмон.

# 41
  • Мнения: 621
Включвам се и аз след известно отсъствие и завръщане от морето Simple Smile Bubbless, мерси за темата и стискам палци за котенцето. Прочетох по диагонал последните 7-8 страници, но и аз бих се включила в алтернативен канал било то фб или вайбър. Нова FB група би била по-добре, че по-лесно ще се четат нещата, отколкото във вайбър многото съобщения, но това си е мое мнение.

Ние сме 5+++ и е 7200. Изглежда доста голям, не мога да си представя как са бебенцата по 8-9 кг. Още го мъча с памперси 2-ка, че имам останали, но и 1-ката ползвах почти до 5 кг, иначе протичаше. И аз търся алтернатива за нощта, защото спи настрани и постоянно изпускат памперсите. Ще пробвам с някоя от препоръките.

За момичетата заместили обяда, след колко време го направихте и при колко въведени зеленчука? Аз бях разбрала от педи, че след въвеждането на жълтък мога чак. Иначе хапва 100-120 пюре, пие маалко вода, но и аз забравям да предлагам. При нас също се задавя, но не по време на пиене, а на по-късен етап. Вчера във ваната примерно, а беше пил вода 30 мин по-рано и го бях слагала по корем. Дано отмине този етап.

# 42
  • Мнения: 1 800
Според мен групата непотръгна, защото там трябва да се пусне пост на дадена тема и тн. Не е като тук да почнеш един коментар и да излееш всичко. 😀🙂
Още веднъж благодаря за всички стиснати палци.
Ние днес пак имахме проблем със заспиването на обяд. 3часа и повече беше буден.. няма заспиване - превъзбужда нещо.. не плаче иска да си играе.
И аз съм взела от заготовките на плазмон, обаче.. видях че имат нишестета, добре тях ще въведа с кашите. Но има и лимонов сок??? Цитрусите са алергени, нищо че е малко съдържанието.

# 43
  • Мнения: 1 825
Така, направих нова поверителна група, добавих няколко дето ми излезнаха най - отгоре , коята иска да пише ще добавя и нека има 1-2 администраторки. Това е за тези дето предпочтат ФБчат или група, а отделно може вайбъра, според мен едното не изключва другото.
Имам и QR код ще ви го пускам на която иска, като лично съобщение,  за да не е видим за всички тук Simple Smile
Добавих Весник, Хера и Ред мисля, те също могат да добавят когото искат. Групата е видима, но поверителна. Казва се
Мартенски мами 2022 Бгмама
Ооо благодаря Бъбълс,  аз още не съм им чела състава.. явно ще трябва, взела съм заек, пука и пиле. Тя глутена си го въведе а аз ще идавам коричка хляб да си чеше венците. Мисля след морето да я започна с месо и жълтък, пък колкото яде.

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 18:46 от Milena Stoyanova Ju 638393

# 44
  • Мнения: 474
Според мен групата непотръгна, защото там трябва да се пусне пост на дадена тема и тн. Не е като тук да почнеш един коментар и да излееш всичко. 😀🙂


Цитрусите са алергени, нищо че е малко съдържанието.

Ами да си го направим пак така,един пост за деня със снимка понеделник примерно и да си пишем в този ден само там Simple Smile

А във февруарската фейсбук група гледам има мами дават лимон на бебчетата да смучат.

Общи условия

Активация на акаунт