Родени през Март - тема 4

  • 19 461
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 175
София обожава да седи по корем. Непрекъснато се обръща, яде и моментално по корем, трябва да я държа в мен за да не се обърне. Следователно много повръща, сменям я по 4/5 пъти на ден, то са едни перални всеки ден 😀

Вдига си крачетата от няколко дена, но не си ги яде. Най-обича като жабка: по корем и се опитва да се движи, лази и се придвижва с главата си, много е смешна.

Играчки има някъде 10 гризалки, само напоследък жиеафчето Софи яде. Има една топка от Амазон с различни цветове и с нея си играе и две книжки които шумолят. Скоро ще трябва да й купя нови, че май й омръзна все едно и също.

За кърпички аз купувам Water Wipes, много съм доволна. След ако я забърсвам с тях и после на чешмата. Ако сме навън само с тях и дупето е като ново, хахаха. Само вода са и са скъпи, но си заслужава.

От утре започвам със захранване и ми е приятно нервно. Ще й направя домашно пюре от тиква, да е по-сладникаво като вкус, дано го хареса. Педиатъра ми каза да съм смесвала веднага зеленчуци, да не съм изчаквала, ама не знам, ще видим само с тиквата как ще е и после ще сложа и сладък картоф.

Месо кога давате в пюрето? Смятам първо само зеленчуци и след седмица някъде телешко. Плодовете също след седмица ми каза педиатъра. Много едни общи наръки ми даде, обърках се.

# 76
  • Мнения: 479
Мира,аз от две седмици захранвам.Още може би 1 ще ми трябва и тогава започвам с месото , после жълтък.До сега съм давала-картоф,сладък картоф,морков, бял морков, тиква,тиквичка,карфиол,днес броколи и ми остава грах и пащърнак.Следобед съм давала няколко пъти оризова каша като вътре съм слагала банан,пюре от круша,от ябълка.Иначе е смукала диня, пъпеш и праскова.
Това всичкото за две седмици,но ние нямаме никой с алергия и въвеждам 2 дена зеленчук като се е случвало следобед и плода да е за първи път.

# 77
  • Мнения: X
Страшно много сте писали, гледам и нова анкета нещо ина, ама не мога да наваксам, на море сме Grinning, та не знам кога ще се връщам да ви изчета. Иначе при нас изключително добре минава за сега, спи си на плажа, спи си в апартамента. Даже къпането, което сега й е в надуваема ваничка, мина много добре, а мислех, че може да се стресне.

# 78
  • Мнения: 1 825
Ох най - накрая стигнах и до тук.. че оправям багажа за морето, ходихме и до декатлон за палатка за плажа, ама нямаше купих само шапчица с ув защита.
Ели да имахме 2 дремки за 2 дни.. явно е било фалшива тревога.. иначе бяха 2 за по около 1.5ч-2ч, а сега са 3 по 45мин Disappointed Relieved
Много е изморена после.. сега тамън заспа да видим...

Аз съм, като Барели с мокрите кърпички, запасих се от Бебо.бг на 1ви юни, иначе дмските са много добри и Бебелан.  Дебна промоции разбира се, от Пмперса мокрите се изрина и от Аква пюр и Сензитив и обикновени те. Памперси поръчвам от Емаг, като са на промоция за сега там съм ги намирала на най - добра цена. Сега има промоция и на кърпички памперс и на памперси

Кари вече много обича по коремче вече изкарава повече от 20мин.. ама после мрънка, защото още не се върти от корем по гръб. Joy краката са и интересни от оня ден Joy не ги лапа бие ги хахаха с лявата ръка много е забавна. Имам напредък с бибата колкото повече предлагам толкова повече я ползва.

Исках още нещо да кажа ама като не помня какво старост не радост.

Аа да за хапването Весеник. На Кари обрива от алергия е много ситни пъпчици по ръцете и лрачетата и около устата и очите, завяхват вече де, аз лично спрях да давам каквото и да е 2 дни , за всеки случай. Днес дадох оризова каша и нямаше реакция. Утре заминаваме за Сливен там ни чака торта за 6м на Кари. И в четвъртък към Созопол.  Няма да давам нищо ново там ,ще действам по вече въведените, ама утре мисля да и въвда слива към оризовата каша, че е много гадна иначе. Аз топля пюрето на водна баня (така пише и като инструкция на Бейбибио пюретата) иначе не ги иска. Както и да не са много гъсти. Месото го почвам веднага след морето, заедно с жълтъка през ден ще предлагам започвам с пиле, пуйка и заек . Вече ще има 6м .

# 79
  • Мнения: 753
При нас захранвянето протече също много бързо , за 1 седмица вкарах картоф, морков , сладък картоф, тиква ,тиквичка и пащърнак. На следващата седмица вече си направихме и стерилизирахме бурканчета от тези зеленчуци в едно и това яде на обяд. Не ги деля ...днес тиква пък утре картоф Wink от 10 дни сме на каша в 4ч. Бананова, оризова, просо и бисквитена , като си правя всеки ден комбинации с плодчета. От 1.09 ще вкарам жълтък и месо през ден. Първо пуйка , после заек. За сега няма реакции на обрив или нежелание да яде. Яде си детето с кеф;) от плодовете смуче бананче и крушка. Слива и праскова...ЦЪ....големи  физиономии бяха Wink
Бабълс как е котето?
Приятно моренце на Алмонд и Милена! Wink

# 80
  • Мнения: 1 804
Аз днес дадох слива, за да мога да мешам с каша. Такава ще вкарам след няколко дни като следобедна закуска. На сливата правеше много смешни физиономии. И на мен не ми хареса, де.

Скрит текст:
Котето Хаус почина тази сутрин в клиниката.

# 81
  • Мнения: 753
Ужас Cry
Бъди силна, трудно минава , но имаш дете да гледаш...и това е най-важното!
Прегръщам те !!!!
R.i.P Хаус Cry
Нашия котарак е на 2г. Британец.
Не ми се мисли....

# 82
  • Мнения: 2 186
Обичах, не мога да препоръчам гащички, но да те питам.. Как сте?
Благодаря, Бъбълс - вече сме добре, съболезнования за котенцето! И ние имаме британец на 8 години и все ми се свива сърцето като знам, че остарява и е неизбежно.
Скрит текст:
прегръдки от Майкъл

Минахме през педиатъра и съм познала - 6300 и нито един см на ръст 🤷🏻♀

# 83
  • Мнения: 563
Bubbless съжалявам за котето, много е мъчно знам
Миленка по 45мин и ние имахме един период, но нали изчетох какво ли не за съня.. Веднага побързах да доприспивам защото сън под 50 мин. не е лечебен и натрупа умора и беше кофти, успявам вече да доприспя но пък така заспива, че откарва над 1.5ч. което пък после му идва много за дневен сън та го и будя в много от случаите,защото ако го оставя няма да спи нощем...

# 84
  • Мнения: 1 348
Съжалявам, Bubbles!🕯🖤  Направили сте всичко възможно.

# 85
  • Мнения: 380
Bubbless, прегръдки и кураж! 😔

# 86
  • Мнения: 1 825
Cry Бъбълс съболезнования и тук.

Ами опитвам да доприспивам, ама е крайно неуспешно... нз просто и ако и изпусна момента на спане трябва на ръце да я приспивам... а си заспиваше сама и спеше дано е скок и да излезне от него сега в четвъртък тогава е края на 26 седмица.

# 87
  • Мнения: 175
Съжалявам Бъбълс. Прегръдки!!!

# 88
  • Мнения: 654
Bubbless гуш! Много боли знам, те са членове на семействата. 🐻

Моят мечо откакто откри, че има крака (помогнах му) му стана любимо занимание да си ги хваща. Вчера успя даже да налапа единия.
Бях се зарекла да захраня на 5, но така стана че не успях. Ще е тези дни като се приберем вкъщи на спокойствие, ще е на 5+++ някъде. За сметка на това чета с интерес вашите първи ам-ам 🙂
Мокри кърпи - 99% на дм ми пасват идеално да избърша дупе и после на мивката.
Играчки всякакви яде и играе - плюшени, шумящи книжки, гумени, все още активната гимнастика е любима, но вече и по корем взе да заобичва.

# 89
  • Мнения: 563
Миленка доприспахте ли се. 🥱Кошамарна нощ при нас... Така хубаво беше потръгнало сега имам чуството, че захранването нещо му влияе, газове, изхождане рано сутрин дето не се случва... Събуди се с писъци... Цяла нощ на гърда успокоявам, ще се разбие и асоциации и режими и всичко. Сладкия картоф запичащ ли се води както обикновенния?

Общи условия

Активация на акаунт