Първокласници - 2022/2023 - Тема 1

  • 29 713
  • 651
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 3 802
Виждам, че говорите за помощите за ученици. Знаете ли дали има краен срок? Мога ли края на септември да подам декларацията?

# 631
  • Мнения: 2 710
Виждам, че говорите за помощите за ученици. Знаете ли дали има краен срок? Мога ли края на септември да подам декларацията?
Има, но не съм сигурна до кога е. Дали не беше да края на септември или средата на октомври!?!

ПП Сега погледнах самата декларация. На нея пише, че заявлението си подава до 15 октомври.

# 632
  • София
  • Мнения: 3 802
Мерси, Монза! Flowers Hibiscus

# 633
  • Мнения: 440
Здравейте, случайно някой да е минал вече родителската среща? При нас няма никакво инфо, а не искам да купувам всичко в последния момент.

# 634
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 391
Аз ще се подготвя и без родителска среща. Най-неприятния момент е с обличането на учебниците, защото се дават на 15 ти, а тогава целия свят се юрва да подвързва. Всичко друго може да се купи предварително, освен тетрадките. Аз ще се заредя с широки редове, че имам батко, а от тези за първи клас са ми останали празни от миналата година. Ако не влязат в употреба, ще ги ползвам за учене вкъщи.

# 635
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Надявам се да опазим учебниците за втори клас. Математиката за първи клас... само дето не спеше с него Simple Smile И сега го влачи със себе си.

# 636
  • София
  • Мнения: 2 442
За тетрадките класната вече ни писа във Вайбър, а за учебниците ще почакаме. Ще си допишат изостаналите тетрадки с тесни и широки, както и големите квадратчета. После минават на широки редове и малки квадратчета.

Нашата класна е шампион по извънкласни дейности, за което има възхищението ми за енергията и отдадеността си. Стартираме годината на 16.09. с ателие по Кокедама (това било нещо като Икебана с мъх, научих нещо ново за пореден път). 😀

# 637
  • София
  • Мнения: 3 802
16.09 е събота, т.е. и уикендите имате ателиета ли?
Малко глупав въпрос, но как подвързвате тетрадките и учебниците? По мое време, помня, че беше с един зелен картон и лепях етикети. Сега какъв е стандарта? Синът ми сега ще е първи клас и тези неща са нови за мен.

# 638
  • Бургас
  • Мнения: 7 388
На голямата ми дъщеря само в първи клас и дадоха учебниците на 15.09. После, до 4-ти клас, ги даваха на първата родителска среща, която обикновено е в началото на септември.Предполагам и при малката ще е така. Напрежението идва от помагалата,че тях ги дават на 15.09
Всички учебници, помагала ,тетрадки по български език се подвървват в червено и се слагат в червена папка. По математика са в синьо,  по родинознание в зелено, английски в жълто

# 639
  • Мнения: 31 317
16.09 е събота, т.е. и уикендите имате ателиета ли?
Малко глупав въпрос, но как подвързвате тетрадките и учебниците? По мое време, помня, че беше с един зелен картон и лепях етикети. Сега какъв е стандарта? Синът ми сега ще е първи клас и тези неща са нови за мен.
С готови найлонови подвързии или на машина големите учебници.

# 640
  • София
  • Мнения: 2 442
16.09 е събота, т.е. и уикендите имате ателиета ли?
Да. Не е задължително, пожелание е, но да, класната понякога измисля занимания и за уикенда извън училище.

# 641
  • Мнения: 186
Качествени униформи на които не се изисква лого  от къде  купувате ?

# 642
  • София
  • Мнения: 3 090
Какви са тези униформи? Нашето училище е без униформи и децата се обличат разнообразно. А с лого пък се поръчват по училищата, доколкото съм чувала.

# 643
  • Мнения: 1 738
В нашето училище е странен въпросът с униформите - бяла риза,панталон/пола в черно  +шал/вратовръзка с логото на училището за официални поводи и тениска в цвета на училището +лого за всеки ден. Обаче униформата е препоръчителна, не задължителна.
Родителските срещи ще са в края на септ. вероятно няма да имаме преди започването. Тетрадки ще купя с малки квадратчета и широки редове. Има още няколко нови от 1.кл., ако си наложи в началото. Учебници ще подвързваме машинно, но мисля да изчакам 2-3дни след 15-ти, за да избегна струпванията, че  рискувам да ми ги задържат 2-3дни. Миналата година за около 20-ина лв, подвързахме целия комплект+помагалата и се запазиха новички до края на годината. Не харесвам готовите подвързии, които продават, защото се късат/чупят още през първия срок, а и честичко се изхлузват, защото са неправилен размер.

# 644
  • Мнения: 6 172
А после тези машинни подвързии махат ли се? Питам, защото аз подвързвам с фолио.
От втори клас връщат ли се учебниците?

Общи условия

Активация на акаунт