НОЕМВРИйското бебенце игриво, става все по-разговорливо! - тема 5

  • 8 774
  • 185
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 759
Честито християнче, Блу! Благословена да расте принцесата!
  На Кати явно ще никнат зъбки, защото е много кисела. А и майка й каза,че по оня календар с гръмотевиците е във фаза.  Яде различни консистенции и тя. През уикенда я гледах, че правят ремонт в жилище,в което да живеят и ми бяха оставили бисквитки някакви, но не видях на коя фирма са. Хапва си ги добре, явно много ги харесва. Но давам само по една след следобедната закуска.  Много обича да я забавлявт две каки, едната 3ти клас, другата на 4 годинки.Даже заради нея не искат да си ходят където живеят, а стоят на баба и дядо в къщата. Излизаме вечр към 17.30 на пейката пред нашата къща и те идват.Живеят през една къща от нас и като се разхождаме Кати познава тяхната врата и реагира много радостно. Орледелено ги познава вече и ги търси. Ако някой непознат за нея я закача се срамува , на нас се усмихва и протяга ръце. А види ли куче започва едно радостно подвикване Ай,Ай - те имат куче Айра, живее вътре с тях.На двора имаме друго, Киара, което също за нея е Ай.
  Нямам търпение за следващият уикенд.

# 31
  • Мнения: 85
Хелооу, има ли бебета, които са започнали поредната регресия в 10 месец със симпатичните характеристики отказ от втора дрямка и ранно събуждане Simple Smile Защото моето сега заспива - след 7 часа будуване 🤨 След 1 час рев на опита за 2ра дрямка, последвано от успокояване и 2ри опит, неуспешен...И ние както си ставаме в 6 - 6.30 сега не искам и да си помислям в колко ще ставаме докато трая тая гад, регресията. И някой знае ли колко още регресии ще има, защото имам усещането, че от 4ти месец следват регресии през месец, които траят по месец 🤪

# 32
  • Мнения: 782
Блу, честита да е малката християнка!
Алексчето изкара някакъв вирус с температура три нощи и два дни, като достигна 39,5 градуса, червено гърло. Имаше и разстройство два дни, а сега гледам, че му е избил някакъв обрив. Вчера понакашляше и започнах Стодал сироп. Преди да се разболее, бяхме на плаж и плуваше в морето, та най-вероятно тогава го е хванал. Ние с таткото сме окей.
С храненето е много зле. /добре, че още кърмя/
Яде някакви миниатюрни порцийки под 100 гр. /дори и преди да се разболе/ Да не говорим, че види ли лъжица, започва да ми бута ръката. Понякога дори се налага да го залъгвам с хляб... Яде парченца и едиствено от ръцете ми. Ако му дам в неговите ръчички, маже по таблата и пуска на земята.
Докога се редуват жълтък с месо? 

# 33
  • Мнения: 119
Здравейте, дами.
Искам да се допитам до вас, ако някой има опит и може да даде съвет.

Мая тръгна на ясла и от неделя е с течащ нос, като имаше и малко диария, но помислихме че е нещо моментно, свързано с консумацията на част от праскова.
Вчера след като я прибрахме от ясла установихме че е подсечена, и явно я боли защото едва търпи да я почистим и сменим памперса. Миналата нощ вдигна температура, а от днес диарията като че ли изведнъж се усили и доби зелен цвят (сякаш има сополи и в нея).
Педиатърката ни не е на линия в момента, и се опитвам да взема час в друг кабинет за тази вечер/утре сутрин, но малко ми е притеснено докато чакам. Общото състояние на детето е добро, плаче само когато се изхожда (доста често) и трябва да я измием и подсушим. Днес не я заведохме на ясла, а стоя почти през целия ден вкъщи без памперс, за да подиша кожата...

Какво мога да направя за да я облекча докато чакаме час за лекар? С момента няма температура, но е изморена от честото изхождане/миене Sad

# 34
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
При голямпто ми дете дупето се подсичаше при избиването на нов зъб. Други странични ефекти бяха наличието на хрема, вдигане на Т около 38°С. При него помагаше мазането с бепантен и поръсването на пудра отгоре. Мокри кърпички не използвам, почиствам с мокър тампон (тези от DM за бебешка хигиена), напоен с бебешко олио.

# 35
  • Мнения: 3 208
Блу, честита християнка!
Pischi, оправи ли се Алексчето?
Fairybeb, мина ли регресията?
Тонката взе по-сложно да заспива, но си заспива навреме, просто го приспивам малко по-дълго. Научи се да се изправя и в кошарата му е много удобно и по 3-4-5-6 пъти става, изчаквам малко и пак го слагам да легне и така докато заспи.
За подсичане мажем с бепантен и слагаме отвара от лайка във ваната.

# 36
  • Мнения: 782
Да, Алексчето се оправи. Обривът е бил от температурата. Не съм го третирала с нищо, въпреки че педиатърката ми веднага каза да му дам капки Фенистил /антихистамин/. Тук искам да благодаря на Milk-choc за съветите!
И днес прояде... да не казвам голяма дума, но си хапна от всичко, което му бях приготвила. Утре е ден за яйце, а и има месечинка, та се чудя дали да не закусим двамцата с едни бананови палачинки Simple Smile /по принцип закусва със нещо зърнено+сирене и масло/


# 37
  • Мнения: 8 759
Радвам се, че бебоците са добре. Колко млечни хранения имат вашите дечица на ден?
  Кати започва да маха късната следобедна дрямка, но няма драма. Майка й измести постепенно сутрешната , от там обедния сън часовете за хранене. Проби още едно зъбче отгоре, всеки моменти  второто и ще има 4 зъбчета. Луда е по кучета - на живо или на картинка , изпада в някакъв луд възторг.
   Продължава да не иска вода - как ли не я пробваме , и с малко сок, и само сок, лъжичка, сламка, шише, не иска.   
  Вчера излизах на разходка с нея - останах без крака, бабешка работа. Не дава количката да стои на едно място - кротува си,ако се движим. Поне бабето си прави крачките и раздвижва коленете.

# 38
  • Мнения: 747
Как сте групата?
Ние направихме и второто море с Мила. Страхотно й беше и в пясъка и във водата. А гръцките хлябове с твърда кора и бяха любими по ресторантите. Въобще остави ни да се насладим на морето и се радваше наравно с нас.

Тя и проходи вече, на почти 10 месеца и за мое щастие не се хвърля да хвърчи, а ходи по 5-6 крачки, предимно ако е боса и е сигурна че няма да падне. Прощъпулник ще правим сигурно другата седмица, изчакам да съм сигурна, че няма да се на плаши и спре. Обувки й взех на Кларкс, но с тях й е странно и трудно още.
Има 2 зъба и последно задържам трите дремки. Надявам се леко на мине на само две.
Непробудният сън през нощта е още мираж, не че се будя, но си се кърмим по няколко пъти и дълбок сън вероятно не стигам. През деня пък почти само мен иска, реве от който да я вземе друг. Има ли други такива лепнати бебета за вас?

# 39
  • Мнения: 1 694
Има ами, адашката Мила май не осъзнава, че вече се е родила и като цяло съществува на хълбока ми,  а ако играе на земята иска да седя до нея и да има тактилен контакт. Ако се е излъгала да я вземе баща й, само докато ме чуе и почва да реве да я взема аз. Съответно сега съм с някакъв проблем на кръста, явно прещипан нерв- като седна започва болка от кръста до долу до глезена. Трябва да ида да ме наместят, но с идването на учебната година нямам грам време. Да тръгват и да се приключва (дано малкото устиска на градината)

# 40
  • Мнения: 8 759
Кати не реве за майка си. Обаче , като дойдат при мен на работа, и ако не я пуснем в магазина,почва така жално да плаче.Има чували с кучешка храна и обожава да седи върху тях и да милва кученцата и да им говори.
   Плаче,когато иска внимание и тона си е съвсем нормално. Не обича просто да седи в количката,трябва да я возим. Вчера ходили с по-голямо приятелче на детска площадка в парка.Майка й каза,че много дълго време е седяла и като хипнотизирана е гледала по-големите деца как щуреят.
    Днес й сложиха обечки, държала се е мъжки. Изби и третото зъбче,четвъртото почти, а днес забелязах,че се е показало още едно.Сравнително лесно избиват, поне отстрани де.

# 41
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
И при нас го има избирателното реване. При мен, баща си и бабите не плаче. Гушкат си я, закачат я, даже да не съм в стаята. Онзи ден помолих съседка да я държи за малко, че количката ми остана в колата вечерта и с една ръка нямаше как да я извадя от багажника. Не плака изобщо, даже се закача с едно куче от съседния вход. Но има хора, които ако я закачат, дори само вербално, плаче. Като я возя в количката, вдига ръка за здравей, като срещнем някой на улицата. Прави същото и за чао. В парка се радва на хората, смее се, а най-обича да се хване отпред за борда, да се набере на него и да крещи от радост. Особено ако види коте/куче, но и също на деца. Много обича да гледа как си играят, буквално застива, а прибера ли я, купона започва - вика, радва се. Започна много да бърбори, казва вече няколко думички, а ако изляза от стаята и е сама, вика по мен Мааа, но не винаги. Дали е Мама, не знам. Обяснява ми разни неща, понякога с много мил и благ тон, понякога ми се кара и вика. Особено ако е време за разходка чак крещи Ааааййй, дЪгаааа, дЪгаааа. Вероятно казва, че иска да я изведа Simple Smile Сложа ли я в количката пред вратата, е по-тиха от тревата и чака да излезем. Вече усъвършенства лазенето и е много бърза, особено тръгна ли нанякъде, много държи да дойде с мен и веднага тръгва, без значение какво прави в момента. Понякога толкова бърза, че ръката й изостава назад и се претъркулва, защото тялото вече е набрало инерция, а опората я няма. Много се учудва защо така е станало, но веднага се изправя и продължава.
Ако хапвам/пия нещо, иска да опита. Идва и се катери по мен, даже и в устата ми бърка. Ако не е подходящо и й кажа, че това не е за нея и като порасне, ще яде/пие се примирява и започва да се занимава с нещо друго. Иначе, постоянно е с нас на масата и й давам да опитва от нашето ядене, каквото съм въвела или считам, че мога да дам.
И при нея почти изби 4тия зъб, вчера гледам втори горен ляв и той напира, та скоро ще чакаме и 5ти. Мрънлива е, но се търпи. Вече 4ти ден е на 2 дремки. Надявам се така да си остане, че й беше крайно време. Миналата седмица я водихме за 4 дни на Велинград, доста добре понесе новото място и пътуването. Но заспиването беше ад, от 5-месечна не се беше налагало да я люлея на ръце, за да заспи. Като се прибрахме, си заспива отново сама. Заради минаването на 2 дремки, се налага понякога да помагам с галене, но не е толкова драматично, като там. Носехме нейната кошара, в която спи у баба й, така че й е позната.

# 42
  • Мнения: 8 759
Блу , растат сладурчетата.Кога те питах за таблицата за захранване,кога проядоха от вашите манЖи?!
   Снощи я гледахме с дядото за около 2-3 часа. Решихме да вечеряме през това време , тя си играеше в кошарата. Като чу че слагам масата пощуря. Искаше да яде на дядо си от чинията, дърпа му чашата, наложи се да излезем на разходка, че да миряса. Нямах нищо, което знам, че майка й ще одобри да й дам, а и не беше вечеряла. Само щяхме да развалим нейното хранене.
    От две седмици Кати е на две дремки, като успоредно с това въведоха едно междинно хранен между млякото сутрин и обяда. Дават й нещо с плод. Нямаше драма с промяната на дремките, някак си сама ги наложи така, само леко й помогнаха . Доскоро се радваше само на дядо си, от известно време и на мен.Ми голям кеф е ! Като ме види и почва да ръкомаха, да се друса в количката, да подскача и да вика Ба!Ба!

# 43
  • Мнения: 225
Здравейте!
Честито на проходилата Мила🙏🏼
Да стъпва смело и с късмет🍀

Аз се обръщам с малко различен въпрос?
Някой знае ли как следва майчинството за втората година?
Болничен ли трябва?
Изобщо не съм наясно😀

# 44
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Криси, свържи се с личен състав на фирмата, в която работиш. Попълва се заявление, те ще ти обяснят. Ако имаш проблем, пищи ми на лични, ще ти помогна. Подобно е на майчинството след трите болнични листа, не е болничен.

Общи условия

Активация на акаунт