На море в Гърция 2022 - V

  • 52 785
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 267
ЕлиТ, много полезно, благодаря! Явно хотелът на Термопилите е постегнат и превърнат в бежански център, иначе аз съм го виждала така


Даже сега се учудвам, като си гледам снимките, че климатици има - беше напълно изтърбушен. Камена Вурла май се сещам един по-голям хотел с минерална вода, иначе повечето са семейни хотелчета със стара и базова обстановка, повечето даже са си пълна скръб. Определено курортът е видял и по-добри дни, иначе е добро място за междинна нощувка.

# 76
  • Мнения: 954
За плуване, Миленка,  аз ги погледнах - плажовете, които препоръчваш в поста си, са фантастични!   Само, как стигна до Иос и Наксос?  Това което набързо видях за тези 2 острова очарова, дори Наксос ми хареса повече, въпреки плажа на Иос.   И, не знам дали не закъсняваме за тая година - островите са обикновено по-ветровити.    За Ситония, нямам хич хубави спомени от Ситония - веднъж  ходих и такъв корем ме боля, че чак не ми се и помисля за Ситония - не съм търсила лекари - не съм знаела и всички добри неща за здравната система на Гърция, което пишете в темата.
  Но, ще ги гледаме всички препоръчани плажове, пък нещо може да остане и за догодина.   Благодаря!

Елит, Параход, видях също постовете за минералните води на Гърция, благодаря Ви.
За радиоактивна - то обикновено минералните води са си радиоактивни, повече или по-малко, обаче като гледам народът се не плаши. 

Елит, къде се намира с. Дамаста?  При Камена Вурла ли?   За близък питам с такъв проблем - там също ли е на открито - чудя се дали ще става за октомври.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 1 214
Скучно плитък план е и Alykanas. на Закинтос

# 78
  • Мнения: 655
Малко снимки от Скиатос 😊









# 79
  • 1444
  • Мнения: 1 075
И от мен Лефкада и малко Фискадро от вчерашната ни разходка с лодка.
Най-много ми допадна едно плажче на Итака, където спряхме за скокове и плуване, но хич не ми беше до снимки тогава, направо се изстрелях във водата 😋








# 80
  • Мнения: 1 426
За много плитък плаж в близост до България е Мандра до Ксанти - много фин пясък, но така и до по-дълбоко от коляното не успях да стигна.

Лутра Позар на мен много ми хареса преди три години. Минералната вода тече покрай реката. На три места са оформени басейни и плащаш да го ползваш, на всяко място отделно. Малко е позахабено, но иначе е невероятно като чувство. Директно си навън под дърветата можеш да редуваш топла вода със студената вода от реката. Имаше и пещеричка, в която може да влезеш и, в която избликва минерална вода. Може да си изкараш там и по-дълго време, билета ти важи, просто трябва да внимаваш да не стоиш дълго време в минералната вода. Хората са направили и малки гьолчета с камъни, на които си влизаха разни хора без да плащат. Малко по-нагоре има голям басейн, беше си много хубав, но се губеше чувството, че си сред природата и го ползвахме само един път, за да поплуваме. Там водата е поразредена. До басейна има заведение.
Ако си направите разходка нагоре по реката стигате до голям водопад.
Ние спахме в с. Орма, там има много семейни хотелчета. В центъра имаше страхотен ресторант. Тъй като тази област е българска, по възрастните говорят малко български, а по младите разбират.
Там много ни хареса, мислихме си сега покрай 6 да отидем дотам на минерална вода, но за съжаление ни излезе спешен ремонт.
Малко снимки
[spoiler\




\spoiler]

Последна редакция: ср, 31 авг 2022, 09:00 от gigi-gagi

# 81
  • Варна
  • Мнения: 3 970

Керамоти-пясъчна амоглоса.

Нямам идея кой може да хареса Корамоти.
Да плажа е хубав ииииииииииииииииии ТОЛКОЗ.
Наоколо има някакви блата и СТРАШНО МНОГО  комари което за мен е УЖАС.
Никой не би ме накарал да пренощувам пак там , веднъж ми се наложи защото решихме сутрин да се прехвърлим на Тасос и  НИКОГА ПОВЕЧЕ. Sad

# 82
  • София
  • Мнения: 29 053
Ха, Elyon Brown, сега, ако ми кажеш, че вчера сте били на Йонийско море (така ли се казваше корабът?), значи сме се засекли на Егремни Smiley

На тръгване от Василики:

# 83
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
Prinx,
До Дамаста е това https://goo.gl/maps/fdw6dB48DaypxTSCA
Имам една снимка от края на април‘2022 – има паркинг, 2 съблекални и пейки. Водата е малко над телесна температура. Вероятно ще става за октомври.
Скрит текст:
Има и гъолче преди това https://goo.gl/maps/n6hLrXu4vtLoYq3F6
Малко снимки и от мен:
Скрит текст:
Термопили

Лутра Едипсо от по-миналата седмица

Лутра Позар:
Урбанизирания басейн

Дивите покрай реката и в комплекса



# 84
  • Мнения: 4 089
Здравейте, със семейството вчера дойдохме в къмпинг Castello на Ситоня. За съжаление плажа не е добър и решихме да търсим друг. Днес дойдохме на Lagomandra beach. Не е лош, но пясъка отново е доста едър и болят ходилата и също така бързо става дълбоко. Може ли някой от вас да ми помогне, ако може да ни насочи към плитък плаж с фин пясък в района. Преди сме били в района на Каламици и там си бяхме намерили, но за тук не знаем къде има. Благодаря ви

# 85
  • Мнения: 655
Може ли препоръка за хубав плаж на Скиатос? Да уточня какво за мен означава хубав плаж - малко заливче, заобиколено от скали и зеленина, неорганизиран или слабо организиран, със спокойно (без вълни) и тьоркоазено или изумрудено море 😁 Има ли въобще такъв тук? До момента посетихме Трулос, Куконарес, Ксения, Лалария, Кастро, Цукриас, Агиа Параскеви и Микрос Аселинос. Истински ни харесаха само Лалария и Кастро, но понеже ги посетихме с корабче времето и на двата беше силно ограничено и не можахме да им се насладим. Другите са прекалено организирани за нашия вкус - има достатъчно свободна зона, но наличието на множество чадъри, шезлонги, водни спортове и т.н. ни развалят естетическата наслада, а и като цяло там ландшафтът не ни впечатлява чак толкова. Сега сме на Микрос Аселинос и тук ландшафтът е хубав, но морето е много бурно, с водорасли и тъмно като Черно море. Не съм никак вдъхновена. Моля за препоръки, защото до момента не успяваме да се изкефим на макс на плажовете.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 3 970
нямам идея как да се сърдиш на морето , времето , природата , слънцето , вятъра , водораслите -  те са си такива каквито ДЕДО ги е сътворил. Цяла първа седмица на септември сме се чудили какви анцузи и дрехурници да купуваме и да се крием от дъжд и вятър и Цяла първа седмица на октомври сме се кефили на хубав плаж и слънце Simple Smile

# 87
  • Мнения: 655
нямам идея как да се сърдиш на морето , времето , природата , слънцето , вятъра , водораслите -  те са си такива каквито ДЕДО ги е сътворил. Цяла първа седмица на септември сме се чудили какви анцузи и дрехурници да купуваме и да се крием от дъжд и вятър и Цяла първа седмица на октомври сме се кефили на хубав плаж и слънце Simple Smile
Не съм казала, че се сърдя, но съм чувала такива суперлативи от познати за плажовете на Скиатос, а до момента явно ние не ги целим (не че са лоши, но не са нещо запомнящо се, което да блести пред който и да е средностатистически плаж в Гърция) и затова попитах за съвет за конкретен плаж, така че в крайна сметка да се приберем доволни от избора си на място за почивка 😉

# 88
  • Мнения: 11 267
Може ли препоръка за хубав плаж на Скиатос? Да уточня какво за мен означава хубав плаж - малко заливче, заобиколено от скали и зеленина, неорганизиран или слабо организиран, със спокойно (без вълни) и тьоркоазено или изумрудено море 😁
Крифи Амос, но на северната страна трудно може да се гарантира да няма вятър и вълни, неслучайно курортите са на юг.


Но ако няма, на север си е супер, Мандракитата също (до някои се стига пеша през борови гори).

От организираните аз харесвам най-много Банана и Вромолимнос, като влизането на Банана сега е малко особено - заграден е от курорт, но въпреки това достъпът е за всички (не съм ходила, откакто е така). От страната на Банана не е лош и Агия Елени, а Малкият Банан, който беше нудистки и с доста труден достъп, вероятно остава извън заграденията за строителство и облагородяване.
Прекрасни са плажовете на Скиатос, но хората наистина са много, представям си през август какво е, това и на мен би развалило удоволствието вероятно. Това са недостатъците на масовия туризъм.

Да не забравя да благодаря на всички, които се включиха с информация и снимки за спа, много ми е интересна и полезна Simple Smile

Последна редакция: ср, 31 авг 2022, 13:30 от Параход

# 89
  • Мнения: 655
Параход, още преди да пишеш отидохме на Крифи Амос и наистина изглежда чудесно, но не слязохме, защото ситуацията беше същата като на предишния - с големи вълни и водорасли. Днес има ветрец и вероятно затова е така. Сега дойдохме на Агия Елени и няма вълни.

Общи условия

Активация на акаунт