Третокласници 2023/2024

  • 24 784
  • 684
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 236
Кога ви ги дадоха списъка с нужните неща и помагала за новата година? Ние нямаме нищо .

# 61
  • Мнения: 2 564
Ние нямаме списък, в края на май ни написа на вайбър - тетрадки тесни и широки редове и тетрадки с малки квадратчета, нова ученическа карта и тефтерче за бележки. Аз накупих бои, фулмастри, моливи, пластилин, химикали и т.н, както миналата година, то какво друго да трябва... И ни даде списък с помагалата, та като се замисля май няма нужда от род. среща.

# 62
  • Мнения: 1 865
Извън темата малко, но как се появи тази за второкласници? Гледам аз съм автор, а тема не съм правила, защото не зная как, същевременно има мнения от предишната тема🙄. Много странно.

# 63
  • Мнения: 12 360
Извън темата малко, но как се появи тази за второкласници? Гледам аз съм автор, а тема не съм правила, защото не зная как, същевременно има мнения от предишната тема🙄. Много странно.
Аз не погледнах, помислих, че само е сменено заглавието на "Второкласници ".
Някой от модераторите? Май Джуд беше пуснала линк насам в първокласниците. И са ни прехвърлили автоматично.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 14 687
Модераторите са явно, част от старата тема е отделена.

# 65
  • София
  • Мнения: 8 671
Ние нямаме списъци, нито нещо са писали за родителска среща.
Ще взема 1-2 тетрадки с широки редове и това е, още някой молив и скицник. После, като кажат ще купя веднага.
И подвързии някакви, че детето иска, мината година бяха с фолио и не му допадна.
Прочел е 3-4 глави от Патиланци и това е. Другите са някакви нови издания, кратки и с големи букви. Не го насилвам и не държа въобще на списъците. Аз може да съм ги харесвала навремето, но пак не съм ги чела в първи клас(макар да четях доста добре). На всяко изречение ме пита за някоя дума, форматът често е неудобен за четене от дете на тази възраст и това ниво на умения.
Често и аз му чета, за мен е важно да си запази интереса към книгите, не да го натискам да чете по задължение.
Намерих му английски в читалището в квартака. Съботно е, предполагам, че групата ще е малка, защото имаме Британика и Адванс в квартала. Но това искам- малка група, да ги подтикват да слушат и говорят, не да пишат букви и да взимат граматика и да е по-лежерно. Надявам се да е така, да не го затормозяват много.
Отделно ще му търся логопед за събота или неделя, защоти съм на друг график и ми се иска да не излизам от работа да го водя при сегашните. Те са на 3 минути от училището, но ходя да го взимам в 10 без 5, после го връщам да си продъкжи часовете. Супер близо работя и аз, но е досадно това взимане и връщане. Пак е вариант де, ако не намеря друг логопед. Имам на идея една позната, има център в съседен квартал.
Надявам се и тази година да са по-добре организирани допълнителните занимания, да не се застъпват всички и да може да ходи на шах и футбол. Миналата сто пъти мениха графика и все се застъпваха.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
От модераторите е. Аз точно започнах да правя нова тема и са ме изпреварили Flushed Благодаря им!

Нашият списък класната даде преди около две седмици. Доста близък до този от първи клас. Аз явно много неща съм била накупила и освен скицници и етикети, друго не ми трябва. Тя иска по няколкло тетрадки с тесни и широки и с големи квадратчета, после преминават на широки редове и малки квадратчета.

Това за връщането на учебниците мен ме притеснява. Синът ми обича да си "рисува" и ще му се наложи бързо да забрави навика.

С книгите - останаха непрочетени Басните на Лафонтен и Патиланци. В момента чете със зор Хитър Петър. Не разбира историите, нелогични са му, определно не е за него.

Да ви споделя, въобще не искам да идва 15-ти...

# 67
  • Мнения: 12 360
Две диктовки със зори три книжки прочете и не ще повече. Забравил е някое букви как се пишат, пише с усилие. Мирише ми отново на подкрепа и ресурсен колкото и да се тръшка, че не иска. Лошото при него е характерът, каже ли НЕ и е непреклонен.

# 68
  • Мнения: 2 564
И басните на Лафонтен са трудни за тях - дъщеря ми не разбираше много неща, имаше намесена гръцката митология, пратихме я при баба и дядо й да я чете, там са й обяснявали Simple Smile.
Сега е в заслужена почивка Simple Smile

# 69
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Аз я мъчих да чете басните. Вярно са трудни. Останаха и 2-3 книжки. Не виждам кога ще ги прочете. Особено като няма и желание. Но пък доста прочете и има коренна разлика от началото на ваканцията. По- гладко е, усеща се да промени интонацията в края на изречението. Научи таблицата до 5. Не го правя от болни амбиции, знам че нямат достатъчно време през годината и ще я забатачи. А нея това доста я стресира.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
И при моя син имаше забравяне на някои букви, но с упражнение отново влезна в ритъм. Почеркът му стана по-красив, но почти всеки ден е правил упражнения. С математиката е по-трудно. Нещо като не успее да го разбере от раз, мъката е страшна.
Таблицата - не успях да му помогна, научи я до 2 и дотам.

Какво се представяше в училище - Лична здравна профилактична карта от ЛЛ ли?

# 71
  • Мнения: 47
Да, лична здравно-профилактична карта на ученика.

# 72
  • Мнения: 1 607
Моята определено не си даде зор лятото. Ако няма кой да я натисне не чете нищо. Разреших даже да не чете книгите от списъка, а просто някоя която харесва. И пак мрънка. Сега обаче започваме пак посещенията при логопед. Още трудно различава "ч" и "ц" по време на диктовките и се чуди коя буква да напише. Обяснявам сто пъти, че четенето на книги помага и за писането после, защото свиква да вижда как са изписани думите. Ама я мързи. Сега разпечатах някакво входни нива за 2 клас от нета и ще ги дам да се упражнява.
Вчера цял ден само е гледала телевизор. Едва я накарах да излезе надвечер да се разходят.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Талоните от ЛЛ имат ли някаква валидност?

# 74
  • Мнения: 1 607
Талоните от ЛЛ имат ли някаква валидност?

Кои талони? За профилактични прегледи ,включващи мерките и ваксините ли?
Мисля,че важат за календарна година.
Още не съм се организирала да отидем до личния лекар. Но тя е родена през ноември,та не се бутам сега. Евентуално ще попитам когато стигнем с баткото до кабинета и за нея.

Общи условия

Активация на акаунт