Третокласници 2023/2024

  • 26 325
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 494
Приложение 5 и 6 се представят в началото на учебната година и се прилагат към документация на детето в училище. Ако не искате да Ви казват всеки ден да ги донесе, се организирайте преди 15.09. Ще започне събирането им в първите дни. Класните и медицинското лице също имат срокове.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 1 056
Аз взех нашата карта от ЛЛ, доста се наложи да чакам. Лични карти в книжарниците още нямаше ( в Офис 1 проверих), искам и това да отметна. И да издиря снимките му… кой знае къде са отишили тези от миналата година…

# 77
  • София
  • Мнения: 213
Ние взехме профилактичната карта още в началото на август. Нашият педиатър просто разпечата бланка с подпис и печат.

# 78
  • Мнения: 2 587
Приложение 5 и 6 се представят в началото на учебната година и се прилагат към документация на детето в училище. Ако не искате да Ви казват всеки ден да ги донесе, се организирайте преди 15.09. Ще започне събирането им в първите дни. Класните и медицинското лице също имат срокове.
Какво е приложение 5 и 6?

# 79
  • Мнения: 12 494
Това, в което личният лекар отбелязва ръст, тегло, проведени профилактични прегледи, направени имунизации, хронични заболявания и т.н. Носи се всяка година в началото на учебната година от яслата до 12 клас.

# 80
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 761
Не мога да разбера няма ли единни изисквания какво и кога да им се мери на децата. На моето никога не са му правени такива измервания, освен в първите месеци.

# 81
  • Мнения: 2 587
Това, в което личният лекар отбелязва ръст, тегло, проведени профилактични прегледи, направени имунизации, хронични заболявания и т.н. Носи се всяка година в началото на учебната година от яслата до 12 клас.
Благодаря!
elliee - и моята не я мерят. Миналата година занесох мерки от 2-3 години, а тя видимо е доста пораснала Simple Smile
Тази година я премерих вкъщи и ще съм подготвена като ида , направо да ми попълнят и да ги взема, тогава е лудница и струпване на хора. Ще взема и бележка за малката за градината...

# 82
  • Мнения: 1 611
Има единни изисквания. Но е друг въпросът как ги изпълнява личния лекар. Аз  в повечето случаи отивам с готови мерки,но все пак лекаря ги преглежда, преслушва, мери кръвно на голямото дете.
Нашето джипа даже държи да прави профилактичните прегледи в месеца на раждане за да няма това натрупване.
Вече имаме обявена родителска среща на 08.09. Тогава ще ни дадат учебниците за да сме готови за 15.09.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 4 948
Ученическа лична карта купих вчера от кварталната книжарница.
Доста ме досмеша. Картата струва 0.10лв, а облеклото 0.50лв.

# 84
  • София
  • Мнения: 213
И аз мисля, че зависи от лекаря. Наскоро смених педиатъра на децата и новият искаше да види и баткото (имаме бебе, което всеки месец е на профилактични). Освен, че го мери и тегли, гледа му гръбнака, зъбите, очите, мери кръвно. Това никога не се е случвало с предишния педиатър, при който само носех здравната карта и той пишеше, че е клинично здрав и нанасяше, ако има ваксини. В тази връзка да ви споделя, че ходихме на ортопед със съмнение за гръбначно изкривяване и лекаря каза, че обикновено около 10 година най-често се появяват изкривяванията и често са свързани с бързо израстване. Та вече и затова трябва да следим.

# 85
  • Мнения: 11 533
Големият ми син, в момента на 8 г., от една година е с диагностицирана лека степен на сколиоза. Голяма мъка е, не му се плува, не му се прави ЛФК вкъщи.

# 86
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 761
Ако аз искам да я проверя за гръбначно изкривяване, на какъв лекар да я заведа?

# 87
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 529
Ако аз искам да я проверя за гръбначно изкривяване, на какъв лекар да я заведа?

Ортопед.

# 88
  • София
  • Мнения: 213
Да, на ортопед трябва да се заведе. На нас ни показа как да го проверяваме, но не знам дали ще успея добре да го опиша.

Детето трябва да е голо до кръста, да събере краката едно до друго и да се наведе, така че почти да опре с пръстите на ръцете до краката, но в същото време без напрежение. Докато е в тази поза възрастният застава странично, кляка така че очите да са на нивото на гръбнака  и се гледа дали има издутина отстрани на гръбнака. При нас съвета беше така да го проверяваме и след 2 години на профилактика отново.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 4 948
За жалост и преди 10 годишни се получава и то точно като започне училище.
Тежките раници, дългото стоене на чина и неправилна стойка, а дори и стол за това.
Декември месец като ходихме в спортния диспансер(кортотекиран състезател е) и лекаря ми обърна специално внимание на това, защото каза това е възрастта, на която често започва.
И той ми каза да проверявам само че с минаване на пръсти от двете страни на гръбнака, да наблюдавам стойката му на бюрото както и никога краката да не висят, щом е седнал. С това редовно плуване се надявам, че няма да се стигне до проблеми, но контрол и наблюдение никога не са излишни.
При педиатърката ни съм виждала деца 1-3 клас с видими за просто око изкривявания, които спешно започват терапии, така че има ли нещо е добре да се вземат мерки както и да се внимава  да не се стига изобщо до нужда от лечение.
Иначе плуването, да, панацея е.
Има ли нещо веднага го стопира или помага да не се появи проблем, ако не е наличен такъв.
Аз се надявам и в училище чиновете в стаите на малките ученици да са наистина помислени и правилни за тях, щом са и различни от тези в стаите на големите, защото аз вкъщи колкото и да гледам и подбирам, той в училище прекарва много повече време на чина отколкото вкъщи на бюрото.

Общи условия

Активация на акаунт