Име за бебе момче

  • 3 597
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, кое име ще подхожда на името Мартин

# 1
  • Мнения: 1 811
В какъв смисъл да му подхожда? Ако ще са двама братя,не е нужно да мислиде дали подхожда,това са отделни личности.Кръстете се бебето с име което харесвате.

# 2
  • Мнения: 12 087
Емил?
Валентин?
Даниел?
В какъв смисъл да подхожда?
Мартин е популярно име от чужд произход и разпознаваемо по света, т.е има го в много езици. Търсете подобно - Емил, Даниел, Валентин, Габриел, Максим.

# 3
  • Мнения: 2 757
Борис, Филип, Андрей, Кирил, Калоян, Явор

# 4
  • Мнения: 8
Харесват ми Александър , Борис , Калоян и Никола, но се чудя добре ли ще стои да кажем Мартин и Александър

# 5
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 202
Всяко име, което ви е на сърце би си подхождало. Присъединявам се към мнението, че е по-важно да подхожда на самото дете, а не на баткото. Все пак това не са чифт чорапи, а отделни личности.
Имената, които сте харесали са много хубави. Кое ще е най-подходящо за вашето дете само вие може да си решите.

Как искате да го наричате накратко?
На кой ден искате да празнува имен ден?
Дали да е по-популярно или по-рядко срещано?

# 6
  • Мнения: 8
Няма знаечение дали е популярно или не за мен е важно да има галено и имен ден да е силно мъжко име

# 7
  • Мнения: 12 797
Борис - Борко или Боби.

# 8
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 202
Като чуя мъжко/мъжествено име първото, което ми идва на ум е Андрей. Означава мъжествен. Празнува имен ден на Андреевден - 30 ноември.

# 9
  • Мнения: 5 549
Виктор. По-силно от това, няма накъде. Simple Smile Имен ден - 11 ноември, Св. Мина. Успех.
Няма знаечение дали е популярно или не за мен е важно да има галено и имен ден да е силно мъжко име

# 10
  • SF
  • Мнения: 21 242
Няма знаечение дали е популярно или не за мен е важно да има галено и имен ден да е силно мъжко име

Даниел
Интернационално звучене като Мартин,
има имен ден, но не е популярен като Ивановден, Йордановден, Димитровден, както е и на Мартин Именият ден,
същият брой букви,
Дани и Марти звучат сходно и подобно - и двете са много двучни и хубави,
изписва се добре и лесно на много езици. Изглеждат добре и на български, и на латиница - Martin, Daniel - няма грешка как ще се прочетат (за разлика от Чудомир например)
И двете имена се произнасят лесно на всякакви езици и звучат добре, дори и да им се сменят ударенията - мАртин и дАниел.
Според мене много си подхожат. Не мога да преценя кое е по-хубаво и по-звучно.


Да си подхождат имената, вероятно се има предвид точно това, а не комбинация от сорта на Кай и Мустафа например или Кай и Живко.

# 11
  • Мнения: 12 087
Емил - името е от латински произход, има версии и за скандинавски. Има и различни варианти за имен ден - 30.05 Св Емилия , 8.11 - Архангел Михаил, 25.12 на Коледа. Ние сме си избрали См. Емилия за моя син Емил.
Имената, които харесвате Александър, Борис, Калоян са доста често срещани след малките. От тях Александър ми стои най-добре до Мартин, Борис най не ми се връзва, точно защото е старобългарско, докато Александър е гръцко, т.е чуждо.

# 12
  • Мнения: 3 033
На мен първите имена, които ми изкачат вече са споменати, но ще ги напиша и аз - Виктор и Даниел.

# 13
  • Мнения: 898
Името Мартин не е "от чужд произход", а просто име на християнски светец. Ако Александър ви е любимо - изберете него. Иначе Борис е по-"кратко" като Мартин, но според мен това не е от никакво значение.

# 14
  • Мнения: 8 836

Мартин и Константин (римуват се, но с различна дължина)
Мартин и Марио ( и двете с М, малко се бъркат)
Мартин и Вихрен ( мъжко)
Мартин и Габриел (интернационално)
Мартин и Добрин (рима, брой букви)
Мартин и Максим (двете с М, могат да променят ударенията)
Мартин и Нестор (мъжко, герой от древногр. митология, 6 букви)
Мартин и Радмил (л не се връзва с мартин, но все пак има общо)
Мартин и Рангел
Мартин и Роберт (интернационално)
Мартин и Цезар (историческо, пълководец)

Общи условия

Активация на акаунт