Име за бебе момче

  • 3 597
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 479
Цезар има известен имен ден, да, а и галеното Цези е тамън.
Йордан, Антон, Йоан

# 16
  • Мнения: 8 836
ха-ха, Цези,  Simple Smile
Цезар не трябва да има галено, това е сериозно име.
Но да, нестандартно е малко, признавам си.

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Мартин е класическо интернационално име,отдавна възприето в България и ще си подхожда със също такова .
Мартин и Виктор-аз бих избрала тази комбинация
Мартин и Кристиан
Мартин и Филип
Мартин и Стефан
Мартин и Антон
Мартин и Емил
Мартин и Адриан

# 18
  • Мнения: 5 549
Цезар има известен имен ден, да, а и галеното Цези е тамън.
Аз българин с това име не познавам, само няколко кучета, така че сигурно ще бъде уникален поне сред човеците. Simple Smile))

# 19
  • Мнения: 1 404
Цезар ако се роди и с цезарово сечение ще казва, че си е дошъл с името Laughing Сега сериозно, Александър ми е едно от любимите мъжки имена и смятам, че стои добре до Мартин, а и Марти и Алекс също звучи добре.
Предлагам още:

Мартин и Боян
Мартин и Веселин
Мартин и Теодор
Мартин и Матей
Мартин и Павел
Мартин и Симеон
Мартин и Валентин

И подкрепям тезата, че му подхождат и имена като Виктор, Даниел и Филип.

# 20
  • Мнения: 12 087
Не, че нещо, ама цезар е титла, а не собствено име. Цезар/ кесар на гръцки е владетел.
Има италианско име Чезаре.

# 21
  • SF
  • Мнения: 21 242
Име е. На български е смешно, но на запад си го ползват. Сесар в Испания, Сезар във Франция (даже се сещам за една песен за един Сезар), Чезаре в Италия...

# 22
  • София
  • Мнения: 13 217
То има име Господин и име Благородна, което не означава, че Цезар е точно име. Титла е,която по-късно е припозната за име. По нашите ширини основно немски овчарки и Кане Корсо се кръщават с това име.

По темата. Подкрепям, че Даниел подхожда най-добре с Мартин.

# 23
  • SF
  • Мнения: 21 242
Остави ги кучетата. Джак и Лора също се ползват за кучешки имена, но са и за хора.
Много, наистина много имена означават нещо - Васил също идва от Василевс - царствен. Има име Рейна.
Но има и имена, които са си директни думи - всички имена на цветя, дървета - Роза, Явор, Детелина - имена като Капка, Росица, Слава, Бисер, Снежинка... Собствени имена са си, нищо че съществуават и като съществителни нарицателни.

# 24
  • Мнения: 8 836
хаха, Цезар си "дошъл с името" (цезарово сечение), много ме разсмя, да. не бях се сетила за тази връзка
на латински: caesarea – царско

# 25
  • SF
  • Мнения: 21 242
Значи Цезар и Васил са адаши, но спираме със спама, защото съсипваме темата на майката.

# 26
  • Мнения: 1 050
Харесват ми Александър , Борис , Калоян и Никола, но се чудя добре ли ще стои да кажем Мартин и Александър
Не знам, на изложба ли ще ги показвате?

# 27
  • Мнения: 8
Xaxa може и на изложба да ги покажа ,според мен не върви едното да е Мартин ,а другото Кубрат

# 28
  • Мнения: 2 479
По-скоро не върви единият да е Мартин, а другият Груйо, или единият Крум, другият - Роберто, но всички имена, които се харесват на родителите, стават в крайна сметка и "подхождането" им е доста субективно.

# 29
  • SF
  • Мнения: 21 242
Не е чак толкова субективно. Достатъчно примери се изписаха за неподходящи имена и смятам, че сме съгласни. Да Мартин и Стайко и Мартин и Кубрат, Джонатан и Божидар...
Мартин и Марин, Марио също са неподходящи, както и Алек и Александър, Валери и Валентин. Обективно неподходящи са.
Иначе да, всеки да ги кръщава както иска. Може и  В1 и В2 да ги кръсти, но темата е с друга цел. Майката е споделила първото име и очаква предложенията ни да са съобразени с него. А не да й казваме, че е субективно и тя да си реши и избере, щото за нас нямало било значение.

Общи условия

Активация на акаунт