Рани и сухота на срамните устни

  • 955
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
Аз съм на 22 години и имам много необичаен проблем.
От доста време насам постоянно ми се получават рани върху срамните устни,мястото е адски сухо и нацепено.Колебая се дали защото е сухо и се нацепва или нещо се случва по време на бръснене. Случвало се е долу да се беля в тази област  най-вероятно от сухота.В следствие на тези рани имам сърбеж,щипене и болки по време на секс.Доста често ,дори бих казала винаги ми се получават ранички с кървене след секс (най-вероятно заради сухотата и в следствие на самото търкане). Опитах да се мажа с Цикатрифина, но само за момента на мазане усещам облекчение,след като кремчето изчезне е същото. Дали има вариант да се лекува вътрешно тази сухота, да съм просто  естесвено влажна.

# 1
  • Мнения: X
Отиди на гинеколог и му кажи за проблема той ще ти изпише подходящите кремчета . А и защо не се мажеш със крем здраве той е безвреден . Или вземи някое бебешко кремче за подсичане от лили или другаде . Ползвали ли сте лубриканти ? Може би с тях ще ти е по - безболезнено . От сухотата те боли повече ,отделно и от раничките .

Пробвай един път да се намажеш с малко мед облечи се и стой около 10 20 мин . после се измий . Аз когато имам сърбежи си взимам една чашка голяма с вода и слагам 1 к. л хлебна сода и като вляза в банята се мия стоя 2 3 мин и се изплаквам . И на другия ден забравям за проблема . Пробвай нищо няма да ти стане .

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Смес от кокосово+ какаово масло

# 3
  • София
  • Мнения: 13 165
Посети венеролог.

# 4
  • Мнения: 11 358
Посети венеролог и искай посявка. Вероятно имаш гъбична инфекция.
Ако изследването е чисто ще минете на фазата за лечение на алергия, дразнимост и т.н.

Също така това, което описваш е част от проблемите на Инсулиновата резистентност. Някога изследвала ли си си инсулина? Не кръвната захар, а Инсулина? Пълна или слаба си?

Ако не искаш да ходиш на лекар горещо препоръчвам пробиотици през устата + Пробиотичен интимен измиващ гел LB Phytocode.
Сега съфорумките ще ме изядат с парцалите, но може да се мажеш няколко дни с Низорал крем /ако ти го продадат без рецепа/ и да видиш дали е по-добре с него. След секс веднага се измиваш със спунчето, което ти написах и се намазваш. Иначе се маже 2 на денонощие след измиване.

Общи условия

Активация на акаунт