Любители на котки - Тема 176

  • 24 117
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 123
Беше форма на инквизиция. Котето беше в ужас. И ние не сме къпали котаца. Тя си се справя сама.

# 76
  • София
  • Мнения: 16 218
Къпали сме Барни като малък, докато се научи сам да се чисти (и особено след оакване). От поне 3 г. не сме го къпали. При нас ММ влиза с Барни под душа, лекичко, с галене, го полива с топла водичка през подвижната дръжка на душа, сапунисва му телцето (без главата) със специален шампоан за котки, и после пак с погалване го изплаква. Под душа котан изобщо не се е плашил, за разлика от мивката, докато все още се събираше в нея.

# 77
  • Мнения: X
Понякога го къпя, веднъж в годината, само лятно време, често пропускам. Миналата година не го бях къпала. Тази година реших да го изкъпя, защото от затлъстяване не можеше да си стигне гърба при опашката, и му се беше образувал пърхут. Не му е любимо нещо къпането, но го правя щадящо, и му знам цаките. Например котаците много се страхуват от шума на течаща вода, повечето поне. И в никакъв случай човешки шампоан. А котака на баба ми го къпя, като го прибере наесен от вилата, с шампоан против бълхи.

# 78
  • Мнения: 7 856
Задължително се къпят, при това често, само сфинксовете. За останалите не е желателно.
Спомням си опита за къпане на предишната котка, която прибрах като пребито бебе от улицата. Купих противопаразитен шампоан, но още преди да я намажа цялата, тя се отпусна като дрипа и бързо я изплакнах и подсуших. След това дълго време се борех с бълхите.
А клипът е направо ужасен.

# 79
  • Мнения: 21 332
Аз къпя всяко лято.

# 80
  • Мнения: 5 376
Сина е много чистичък. Като се развихри, топчетата хвърчат на всички страни.




Докато пиша, се настани в скута ми и го фотнах за данъка тук. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Харко е като средновековен крал-никога не е къпан и ако живот и здраве зависи от мен,няма да бъде къпан.

Като на клипчето се държеше черната ми котка Сузана,но нямаше начин,беше цялата в бълхи,а тогава нямаше(деветдесет и някоя година) Стронгхолд и подобни.И това е единственият случай,в който съм къпала котка и нямам желание за нов опит.

# 82
  • София
  • Мнения: 16 218
Погледът казва: "Знам какво пишеш!"

# 83
  • Мнения: 4 625
Хем ми беше жал за котето, хем ни стана малко смешно. Блеки влиза при мен в банята и наблюдава от безопасно разстояние, по какъв варварски начин се къпя Grinning Често се случва като го хвана да е целия мокър или само опашката, защото е ходил в мивката или в банята. Къпала съм го три или четири пъти. Когато дойде при мен, защото все пак идва от селския двор, където се е търкалял. Пък тогава той сам не се къпеше и нямаше начин да си лежим двамата в леглото така. Той не се противи тогава. Стоя мирно и кротко в чешмата. Пуснах водата лекичко и постепенно усилих до нормално течане, докато го гушках и милвах. Вторият път се беше омазал с ако. Пак в периода, когато не се къпеше сам. Исках да му измия само дупето и опашката. Подходих по същия начин с чешмата, обаче той се уплаши много и почна да се опитва да се измъкне. Бях забравила и да взема хавлията му и като се върнах с нея, го видях че е влязъл в тоалетната си и хубаво се е овъргалял в глината. Наложи се цялостно къпане. След като го подсуших с кърпа и малко сешоар на слаба скорост и топлина, много отдалеч, редувайки ръката ми с козината му, сам се нагласи на печката и се въртеше около нея за изсушаване от всички страни Grinning Следващото му къпане беше, защото много намирисваше. Стоя мирно и кротко, докато приятеля ми го държеше, милваше го и му говореше, а аз го сапунисвах и изплаквах.
Използвала съм само котешки шампоан и не съм му мила главата.

# 84
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 555
Да се включа и аз.
Не бих къпала животното, само ако е наложително.

# 85
  • София
  • Мнения: 39 936
Моите са къпани няколко пъти, но те обичат водата.
Малката я окъпахме като я прибрахме. С почистването ѝ са ангажирани батковците.

Такова къпане като на клипа не бих причинила.
Като къпем нашите дъщеря ми влиза във ваната, за компания и успокоение.

За домашната статистика: и малката е успяла да цопне в тоалетната. Много се била уплашила. Аз не бях у дома.

Аш - заби глава във водата и започна да цопа с лапи
Оникс - успя да разпери лапи и не успя да забоде глава
Дейзи - цопнала е със задни лапи

Големи изследователи ми се падат.

# 86
  • Мнения: X
Много са ми смешни истории за котета в тоалетната, моят много любопитства в банята, по едно време още преди да порасне 100 кила, редовно спеше в мивката. Но в тоалетната не е цопвал, защото винаги държа капака затворен. Иначе като малък отваряше контролния панел за тръбите, и тръгваше да се катери нагоре към комшиите по тръбите вътре в комина 😨 нямаше измъкване оттам, колко нокти отнасях тогава и що перушина хвърчеше, докато го измъкна… сега държа туби с вода пред капака да не припарва 🥶

# 87
  • Мнения: 7 856
Е, след такова изпълнение няма как да не бъдат изпрани...
Щом вършат такива неща, затваряйте капака.

# 88
  • София
  • Мнения: 13 289
Колко е хубаво, когато досадницата най-сетне стане от леглото!

Joy

И нещо от нета - https://www.facebook.com/17841403261195733/videos/605897394487828/?fs=e&s=m

Още едно клипче, откраднато от истанбулската тема   https://fb.watch/fhRt5lyix2/

Последна редакция: пт, 02 сеп 2022, 18:24 от Тaня67

# 89
  • София
  • Мнения: 39 936
Щом вършат такива неща, затваряйте капака.
Задължително затворен.
Даже след цопкането на Аш миналата година държах една тежка кутия в/у капака. За всеки случай Simple Smile
Оникс не си беше премерил скока и се приземи вътре Simple Smile И всичко това м/у пускането на водата и затварянето на капака.
При Дейзи не знам какво точно е станало. Но пак за минута-две е ставало дума.

Общи условия

Активация на акаунт