RYANAIR - 21

  • 40 040
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 247
не знам какво точно пише в мейла, но винаги има възможност да промените каквото ви предлагат. Онлайн не може ли да направите потвърждение, промяна или отказ?

В мейлът е дадено единствена опция за промяна, за неделя. Първоначално полетът ми беше за петък, промениха го на събота. Имам опция безплатно да резервирам друг полет, но за следващия наличен полет по същия маршрут или един ден след новата дата. (аз искам 3 дни по-рано). Отбелязано е, че всички промени, надвишаващи споменатите времеви рамки, ще наложат такси за промяна на полета. И опция 3 - да откажа.

Въпросът ми е за опция 3 - ако откажа промяната и поискам възстановяване на парите, по картата ли ще ми ги преведат или като кредит в техния сайт? Уиз летят за дните, които първоначално исках, и са под 10евро по-скъпи.

# 16
  • София
  • Мнения: 16 068
На мене ми възстановяваха парите в профила. Има май 2 г. срок да се използват и ги усвоихме веднага щом пак пуснаха полет до Баден Баден. Докато нямаше летяхме през Бари, но зимно време често махаха полетите. Можеше да се поиска и връщане по сметка, но прецених че банката ще ги превалутира  по трънския курс и не си заслужава. Не исках да им давам друга, еврова сметка.  Билетите ми бяха евтини - 10, 15Е. Не съм се оплаквала тук, страдах си тихо и кротко.

# 17
  • SF
  • Мнения: 21 243
Ако ви променят дните на полета и не можете да се възползвате от новите условия, пишете и те ви възстановяват парите?

# 18
  • Мнения: 169
Здравейте 🙂 имам резервация за 25.10  за Лондон Лоутън за двама -1 възрастен и 1 тийнейджър 14+. Момчето няма да пътува оставам само аз. Ще ме таксуват ли на място за неговата липса ?

# 19
  • Мнения: 4 350
Здравейте 🙂 имам резервация за 25.10  за Лондон Лоутън за двама -1 възрастен и 1 тийнейджър 14+. Момчето няма да пътува оставам само аз. Ще ме таксуват ли на място за неговата липса ?

нищо не таксуват, просто губите парите за билета. Таксата е евентуално ако си поискате да ви върнат парите за билета.

# 20
  • Мнения: 169
Здравейте 🙂 имам резервация за 25.10  за Лондон Лоутън за двама -1 възрастен и 1 тийнейджър 14+. Момчето няма да пътува оставам само аз. Ще ме таксуват ли на място за неговата липса ?

нищо не таксуват, просто губите парите за билета. Таксата е евентуално ако си поискате да ви върнат парите за билета.
Значи аз си отивам и се качвам а другия човек като не дойде мен не ме питат къде е 🙃

# 21
  • Мнения: 2 312
Полетът ми  Бове, Франция - София, пристигна със закъснение  около 4 часа.
Някой получавал ли е обезщетение за закъснение на полет над 3 часа от „Райънеър“?

# 22
  • Мнения: 4 350
получавал е
Райън доста по-лесно плащат от Уиз

# 23
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 869
Привет, дали някой знае кога ще излезе лятното разписание за догодина?

# 24
  • Мнения: 3 372
Здравейте, някой резервирал ли е скоро кола през сайта? Нещо не ми се получава.

# 25
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 479
Здравейте, някой резервирал ли е скоро кола през сайта? Нещо не ми се получава.
Не е много скоро, но преди 2-3 месеца резервирах през сайта и нямах никакви проблеми.

# 26
  • София
  • Мнения: 16 068
Ако ви променят дните на полета и не можете да се възползвате от новите условия, пишете и те ви възстановяват парите?
   
При мене не са променяли дата. Изпратиха мейл, че на определена дата няма полет напр. София - Бари и платените пари са върнати в профила ми. С тях мога да си избера и купя на друга дата или ако искам да ми ги преведат в банковата сметка.  По-горе писах, че второто не ми е изгодно. Сумата остана в профила ми и при купуване на билети за следващи  пътувания ги усвоихме. Съответно  полетите Бари - Баден Баден остават без изменение. Но като няма как да стигна до летището - просто изгарят. Не се ядосвам - купувам по много билети и дати, когато има прИмоция и са евтини - до 15 Е. По-скъпи билети купувам само ако е нещо спешно.
MadameD, ако не пътуващия човек е с място до тебе - чекирай го за да си ползваш мястото и да пътуваш по-удобно. Аз така правя ако дъщеря ми пътува с внука и бебето - купувам и чекирам реален човек, който няма намерение да пътува. После тя е на 3 седалки и няма шанс да седне някой до нея и детето.

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 504
Гледам сайта на летище София и виждам че днес много полети са закъснели. На Райън всички. Летя утре и се чудя какво ни очаква Smiley

# 28
  • София
  • Мнения: 16 068
Е, утре може да е обратно на днес и да излетят на време.
Все пак днес -  бури, дъждове...
Лек полет и не се настройвай за лошо предварително.

# 29
  • Мнения: 3 372
Странно, първо ми зарежда календара само до края на септември, но дори и за тези дати не ми излиза нищо.

Общи условия

Активация на акаунт