Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... през септември

  • 93 611
  • 3 079
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 840
Айде, пак - постът на Кло ми излезе като нов отговор, ама преди него - не. И за Сиси нямам нотификация, че е писала.

# 1 096
  • sf
  • Мнения: 10 156
Изчетох ви надве-натри, тролосвате се нещо. 😆
Ние с тоз младеж бяхме на приключение с влак, ама голямо шубе .😆
Скрит текст:

# 1 097
  • Мнения: 6 299
Преди няколко години,колеги търсеха брачни халки.В крайна сметка от Сара Трейд в Раковски са взели, цената там била и най-добра.
Направих невероятната грешка,да отида на родителска с Шефа.Не че имах избор де Тръгнах си преждевременно,сега се успокоявам с бира.После и с вино 😬.Щом едната госпожа ми каза "Ох,горката..."...Сигурно се кръстеше и молеше наум,скоро да не им го поверявам 🤐

# 1 098
  • Мнения: 12 130
Скрит текст:
Така, като пишете и за манджа, ми става едно хубаво на душата... 😍

Бърди, и аз се наплющих здраво като теб, но не с малко.
Сега, някой да ми обясни, защо буркан 1350 мл, събира повече брашно от кутия с обем 1550 мл.
Ясно е, че имам драма с кутиите за съхранение на подправки и прочее 😈
Такаааа, ще ти отговоря нагледно, макар и от друга област. Скоро имаше челен сблъсък с употребяващите тези инструменти.


С това искам малко да разведря обстановката, сред следобедните екшъни.

# 1 099
  • Sofia
  • Мнения: 1 683
Нищо не схванах от последните страници. Rolling Eyes
Дойдохме си в София и ме почна главата. Пфуу, не мога без удобствата на големия град, обаче как хубаво се чувствам извън него.
На 15.09 влизам за операцията. Тази година няма да опаковам аз учебници и тетрадки - едно хубаво нещо сред цялата гняс.

# 1 100
  • Мнения: 12 015
Ха Кло 🤣 Не се бях замислила за това. 1550 мл приемам, че са точно 1550 и толкова.

# 1 101
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Ей,цял ден едва я събуждам да яде, когато остава само една визитация и мислех да поспя тя пък не ще. Ама много я обичам ❤️

# 1 102
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 840
Аз  да питам нещо кулинарно. Трябва ми телешки бульон. В магазина има само тарелки тръбни кости и тръбна кост + парче месо. Четох разни рецепти - костите трябва да се запекат във фурната първо и после 22-24 часа на слаб огън да се варят. Ако сложа всичко в херметика и го сваря повечко време, би трябвало да стане, нали?

# 1 103
  • Мнения: 12 015
Янче, точно така. Запичам кокалите с малко кореноплодни за кратко. Ако имаш кукър, на бавно готвене. В херметика ще стане, но рядък.

# 1 104
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 840
Благодаря, Сирос! Трябва ми като добавка към кайма. Нямам кукър. Търсих днес готов по магазините, ама не намерих.

# 1 105
  • Мнения: 12 130
Оф, не помня тук да бяха мели, но и това стана. Докладвам, че въпреки мазнината, нещо сухички станаха хапките. Дано сега поне картофите станат. Сложих бланширани, 750 гр. беше пакета, че изведнъж се оказаха дефицитна стока в квартала. Явно един доставчик ползват всички, а той е забравил да мине.

# 1 106
  • Мнения: 12 015
Янче, да не забравиш дафинов лист, бахар и черен пипер. Сега кажи как ще майсториш каймата.

# 1 107
  • Мнения: 7 754
Изпуснах ви, а то и Бачорски бил се вихрил тук. Срамота!

Пълнолунието не го усетих тоЗ път, ама се отчетох миналата седмица, за който помни. Stuck Out Tongue Winking Eye
Излизала съм цялата къща (почти), готвила съм на два пъти днес (спаначена супа и пълнени чушки с кайма), пуснала и простряла съм 5 перални, сега доволно съм опнала снага на спалнята и се чудя да си взимам ли вана, да пропусна ли.

Джун, стискам всичко да мине по план!!!
Вай, прегръд от мен!
Стеле, утре ще сте си вкъщи и започва истинската забава.

Пропускам доста от вас, ама и аз имам капацитет, забравям. Не е нарочно!  Heart Eyes

# 1 108
  • Мнения: 15 356
Лаватера,,само следвай интервалите .В трети -четвърти месец стават големите промени.Насреща съм.

# 1 109
  • Мнения: 5 708
Благодаря,Ренко! Винаги правя бульон само от месо! Явно е грешка!

Общи условия

Активация на акаунт