Тест за овулация - въпроси /тема 15/

  • 29 609
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 983
Здравейте кога най рано след положителен тест се прави тест за бременност

След 13-14 дни би трябвало да отчете.

# 61
  • Мнения: 405

Момичета,ден 14 от 30 дневен цикъл, положителен ли ви изглежда?

# 62
  • Мнения: 4 983
Супер размазана снимка, но бих казала да.

# 63
  • Мнения: 24
Здравей, denis!
Приемам от два месеца Дуфастон от 16-ти до 26-ти ден на МЦ. Обикновено 3 дни след спирането му ми идва. Това е добре, но ме притеснява фактът, че и през двата месеца не си хващам овулация с лентички. Тествам се от 10-ти до 16-ти ден вкл. Някакъв съвет?
И друго, което ме интересува, този Дуфастон лекува ли? В смисъл след 5-6 месеца прием, може ли да се регулира и цикъл и овулация?

# 64
  • Мнения: X
Здравей, denis!
Приемам от два месеца Дуфастон от 16-ти до 26-ти ден на МЦ. Обикновено 3 дни след спирането му ми идва. Това е добре, но ме притеснява фактът, че и през двата месеца не си хващам овулация с лентички. Тествам се от 10-ти до 16-ти ден вкл. Някакъв съвет?
И друго, което ме интересува, този Дуфастон лекува ли? В смисъл след 5-6 месеца прием, може ли да се регулира и цикъл и овулация?


Вики имам въпрос към теб . Как се чувстваш след като пиеш Дуфастон ? Имаш ли някакви странични реакции ?

# 65
  • Мнения: 24
Здравей, denis!
Приемам от два месеца Дуфастон от 16-ти до 26-ти ден на МЦ. Обикновено 3 дни след спирането му ми идва. Това е добре, но ме притеснява фактът, че и през двата месеца не си хващам овулация с лентички. Тествам се от 10-ти до 16-ти ден вкл. Някакъв съвет?
И друго, което ме интересува, този Дуфастон лекува ли? В смисъл след 5-6 месеца прием, може ли да се регулира и цикъл и овулация?


Вики имам въпрос към теб . Как се чувстваш след като пиеш Дуфастон ? Имаш ли някакви странични реакции ?

Имам да, но в границите на търпимото. Чувствам се подута, с напрегнати гърди и супер изнервена. Expressionless

# 66
  • Мнения: 2 262
Здравей, denis!
Приемам от два месеца Дуфастон от 16-ти до 26-ти ден на МЦ. Обикновено 3 дни след спирането му ми идва. Това е добре, но ме притеснява фактът, че и през двата месеца не си хващам овулация с лентички. Тествам се от 10-ти до 16-ти ден вкл. Някакъв съвет?
И друго, което ме интересува, този Дуфастон лекува ли? В смисъл след 5-6 месеца прием, може ли да се регулира и цикъл и овулация?


Вики имам въпрос към теб . Как се чувстваш след като пиеш Дуфастон ? Имаш ли някакви странични реакции ?

Имам да, но в границите на търпимото. Чувствам се подута, с напрегнати гърди и супер изнервена.
Expressionless

И аз пия дуфастон по подобна схема, но само положително ми действа. Станах по-спокойна. Почти нямам PMS и цикълът ми е кратък, неболезнен и не особено обилен. Отслабнах малко и с лекота поддържам.

Единственото, което ме притеснява е че го пия от 16ти ден, а май ми е по-късна овулацията и може би за това не са ни успешни опитите Също и не съм хващала овулация.

Този месец след 20-ти ден ще го почна и ще го пия няколко дни само, за да видя. Според ендото овулацията ми е късна.

# 67
  • Мнения: 24
Lygia, знаеш ли, че и при мен последният ми цикъл беше много слаб и кратък (кафяво течение 4-5 дена). Точно това се притеснявам и аз, че може би овулацията ми е по-ксъна и за това и нашите опити са неуспешни. Не се ли притесняваш на своя глава да го започнеш от 20-ти ден?

# 68
  • Мнения: 2 262
Ами първия път когато ми го дадоха не ми беше идвало от около 70 дена Grin Пих го три дни и ми дойде. И от тогава по схемата идва точно.

Според мен няма какво да обърка. Още не съм решила. А може и този месец да пропусна и да видя дали ще ми закъснее или ще дойде на време. Последния път ендото като ми погледна резултатите и каза, че като съм правила теста на 21ви ден съм била в овулация според него, заради нивото на LH. Мен доста ме изненада това и сега просто не искам да я прецакам нещо.

 Правя тестове с лентички и последните дни са ми доста наситени. Опити са правени на всички High дни и сега вече малко се чудя да чакам ли да стане още повече т.е може ли да стане Very High или..

# 69
  • Мнения: 24
Ами първия път когато ми го дадоха не ми беше идвало от около 70 дена Grin Пих го три дни и ми дойде. И от тогава по схемата идва точно.

Според мен няма какво да обърка. Още не съм решила. А може и този месец да пропусна и да видя дали ще ми закъснее или ще дойде на време. Последния път ендото като ми погледна резултатите и каза, че като съм правила теста на 21ви ден съм била в овулация според него, заради нивото на LH. Мен доста ме изненада това и сега просто не искам да я прецакам нещо.

 Правя тестове с лентички и последните дни са ми доста наситени. Опити са правени на всички High дни и сега вече малко се чудя да чакам ли да стане още повече т.е може ли да стане Very High или..



Да, наистина са доста наситени последните, но и на 8мия ден имаш две чертички. Аз си я следя със същото приложение и ми отчита ниво на LH 0.00 от лентичките, дори в 12 и 13 ден Grinning

Последна редакция: пт, 16 сеп 2022, 16:12 от Vicky94

# 70
  • Мнения: 2 262
Просто не знам колко дни трябва да са така наситени или трябва и по-наситени да станат. Засега за всеки случай не пропускаме ден с наситена чертичка, но докога така.. Grinning

# 71
  • Мнения: 1 050
А имаш ли поликистоза?
Просто не знам колко дни трябва да са така наситени или трябва и по-наситени да станат. Засега за всеки случай не пропускаме ден с наситена чертичка, но докога така.. Grinning

# 72
  • Мнения: 687
Здравейте отново,

Някой ползвал ли е Lady Test за овулация?

В аптеката нямаха folium и се наложи да сменя с Lady Test на ден 14 от цикъла. При folium имаше по-бледи втори чертички, но днес на Lady Test има само една. Не вярвам вече да ми е минала О, не съм имала положителен тест досега. Би трябвало да наближава, пък чертите са по-бледи, направо несъществуващи.

# 73
  • Мнения: 24
Здравейте отново,

Някой ползвал ли е Lady Test за овулация?

В аптеката нямаха folium и се наложи да сменя с Lady Test на ден 14 от цикъла. При folium имаше по-бледи втори чертички, но днес на Lady Test има само една. Не вярвам вече да ми е минала О, не съм имала положителен тест досега. Би трябвало да наближава, пък чертите са по-бледи, направо несъществуващи.



Здравей!
Аз също използвам на Lady Test и има само една ярка черта, която е контролната. Това, което казваш ти за втора бледа черта на тестове folium, ме навява на мисълта, че тестовете на Lady Test или не са много чувствителни или аз не ги използвам както трябва. 😀

# 74
  • Мнения: 2 262
А имаш ли поликистоза?
Просто не знам колко дни трябва да са така наситени или трябва и по-наситени да станат. Засега за всеки случай не пропускаме ден с наситена чертичка, но докога така.. Grinning

Гледали са ме - не са ми казвали да имам. На 4 от 5 прегледа ми казаха, че нямам. На един ми казаха, че съм имала "незначителна поликистоза". Като питах виждат ли се кисти ми казаха ами не, добре са ти яйчниците. Мисля, че ми го казаха заради отсъствието на цикъл за дълъг период.  Каква може да е връзката между наситеността на LH и поликистозата?

Общи условия

Активация на акаунт