Тест за овулация - въпроси /тема 15/

  • 29 784
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 739
Вики, ти имала ли си с тях положителен тест? Аз ще ги ползвам докато свършат, пък се надявам все пак да се покаже нещо, когато трябва. 😁

# 76
  • Мнения: 24
Вики, ти имала ли си с тях положителен тест? Аз ще ги ползвам докато свършат, пък се надявам все пак да се покаже нещо, когато трябва. 😁

Не, никога не съм имала 😀

# 77
  • Мнения: 101
Здравейте, втори месец със сигурност забелязвам, че нямам цервикална слуз при ову. Последно в календара ми съм отбелязала, че през юни съм имала (1 сед.след прекаран ковид). За юли не помня и не съм отбелязвала какво е било положението. Правим опити безуспешно от година като през пролетта пускахме кръв и за хормони и на двамата ни беше всичко ок ( под 35 сме с едно дете(непланувано) ). Вчера имах болки за ову, но втори ден имам миниатюрно кремообразна слуз. Изплаших се като прочетох лоши неща за липса на слуз и доста се изплаших. Някой имал ли е такъв проблем и как го е решил? Живея в чужбина и търсенето на доктор е бавна процедура, та какво мога да направя през това време? Възможно ли е от ковид да се получава така (три цикъла след него не бяха точни, като ми идва винаги на 26ти ден)

Не се притеснявай прекалено. Само по цервикалната слуз не може да се каже, дали си имла овулация или не. Проследи 3 месеца овулацията с тест за овулация и мерене на базална температура.
Аз имах проблеми с овулацията. Взимах 4 месеца противозачатъчни и после миоинозитол и фолиева киселина. Миоинозитол може и от Амазон безпроблемно да се поръча.
При първото дете така се получи. Сега, 8 години по-късно, повторихме процедурата и се получи отново.

# 78
  • Мнения: 1 050
При изследване на половите хормони ЛХ и ФСХ на трети ден от цикъла съотношението трябва да е 1:1. Когато ФСХ е по-високо от ЛХ обикновено се говори за намаляващ яйчников резерв, а когато ЛХ е по-високо от ФСХ иде реч за поликистоза и това дава отражение на тестовете за овулация, тъй като те измерват именно този хормон. И съответно като е завишен имаш доста дни с положителни тестове за О.
А имаш ли поликистоза?
Просто не знам колко дни трябва да са така наситени или трябва и по-наситени да станат. Засега за всеки случай не пропускаме ден с наситена чертичка, но докога така.. Grinning

Гледали са ме - не са ми казвали да имам. На 4 от 5 прегледа ми казаха, че нямам. На един ми казаха, че съм имала "незначителна поликистоза". Като питах виждат ли се кисти ми казаха ами не, добре са ти яйчниците. Мисля, че ми го казаха заради отсъствието на цикъл за дълъг период.  Каква може да е връзката между наситеността на LH и поликистозата?

# 79
  • Мнения: 410
Момичета, може ли за съвет да помоля. Последния ми цикъл започна на 4 септ и беше напълно нормален за мен, 5 дни. Понеже понякога имам ранна овулция, започнах да се тествам от миналата неделя и се учудих че видях положителен тест (двете черти бяха еднакви). В понеделник пак се тествах и вече за О чертата беше мн наситена (на снимката). Спрях да се тествам, и реших не знам защо пак да пробвам сега петък. И от петък до днес отново ми излиза все толкова наситена черта за О. Такъв дълъг период с + тестове никога не съм имала. Кога би трябвало да е О? След първоначалния положителен тест или след последния?

# 80
  • Мнения: 237
Момичета, може ли за съвет да помоля. Последния ми цикъл започна на 4 септ и беше напълно нормален за мен, 5 дни. Понеже понякога имам ранна овулция, започнах да се тествам от миналата неделя и се учудих че видях положителен тест (двете черти бяха еднакви). В понеделник пак се тествах и вече за О чертата беше мн наситена (на снимката). Спрях да се тествам, и реших не знам защо пак да пробвам сега петък. И от петък до днес отново ми излиза все толкова наситена черта за О. Такъв дълъг период с + тестове никога не съм имала. Кога би трябвало да е О? След първоначалния положителен тест или след последния?


[/quoteс
След първия положителен тест се смята, че настъпва овулация. Направи си тест за бременност, понякога овулацията хваща и бременност.
Аз имам друг въпрос. По календар днес ми е овулацията, на 16 септември ми  биха инжекция Хориомон 2000. Възможно ли е от него да ми показва две наситени черти на теста за овулация днес?

# 81
  • Мнения: 4 856
Не е след първия положителен тест, а след последния. Овулацията настъпва след пика на ЛХ, а тестовете отчитат точно него. Няма как да има пик и след това да продължават да са положителни тестовете. Обаче цяла седмица положителни тестове е доста дълго, може и да говори за някакъв проблем като поликистоза например.

Последна редакция: пн, 19 сеп 2022, 11:50 от Pistachio

# 82
  • Мнения: 1 050
Каква марка са тези тестове?
Момичета, може ли за съвет да помоля. Последния ми цикъл започна на 4 септ и беше напълно нормален за мен, 5 дни. Понеже понякога имам ранна овулция, започнах да се тествам от миналата неделя и се учудих че видях положителен тест (двете черти бяха еднакви). В понеделник пак се тествах и вече за О чертата беше мн наситена (на снимката). Спрях да се тествам, и реших не знам защо пак да пробвам сега петък. И от петък до днес отново ми излиза все толкова наситена черта за О. Такъв дълъг период с + тестове никога не съм имала. Кога би трябвало да е О? След първоначалния положителен тест или след последния?


# 83
  • Мнения: 410
Каква марка са тези тестове?
Момичета, може ли за съвет да помоля. Последния ми цикъл започна на 4 септ и беше напълно нормален за мен, 5 дни. Понеже понякога имам ранна овулция, започнах да се тествам от миналата неделя и се учудих че видях положителен тест (двете черти бяха еднакви). В понеделник пак се тествах и вече за О чертата беше мн наситена (на снимката). Спрях да се тествам, и реших не знам защо пак да пробвам сега петък. И от петък до днес отново ми излиза все толкова наситена черта за О. Такъв дълъг период с + тестове никога не съм имала. Кога би трябвало да е О? След първоначалния положителен тест или след последния?


Фемометър. Но толкова се учудих, че си направих и втори вид тест (някакви на Биотех които от българска аптека ги имам), и те също бяха позитивни.

Препдолагам че ако и следващия месец съм така, ще отида на гинеколог да погледне за пкос

# 84
  • Мнения: 1 050
Може ли снимка на опаковката на този от снимката?

# 85
  • Мнения: 410
Може ли снимка на опаковката на този от снимката?
да, ето. Имат и апликация, но така и не я свалих защото винаги ми е било доста очевидно кога е + и кога не е.

# 86
  • Мнения: 4 856
Да, аз използвах същите и бях доволна. От английския Амазон ги бях поръчала- 50 теста за овулация +20 теста за бременност бяха може би 20 паунда или нещо такова.

# 87
  • Мнения: 1 050
Ясно, не се продават в БГ аптеките... Аз на никоя друга марка не съм виждала толкова силно изразен плюс. Затова попитах 😊

# 88
  • Мнения: 4 856
52лв излизат 50 теста за овулация и 20 теста за бременност с доставката до България от немския Амазон, ако някой се интересува.

# 89
  • Мнения: 410
Ами аз съм супер доволна и бяха наистина доста евтини. Първото бебе така се получи 😂

Общи условия

Активация на акаунт