Тест за овулация - въпроси /тема 15/

  • 29 188
  • 739
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 812
Добре дошли в новата тема  Hug



Тестовете  за Овулация засичат Пика на ЛХ, хормона отговорен за Овулацията.
Нормално е да има един до два, последователни, (+) теста за О.,
три и повече не е нормално и може да показва, че има проблем.



Условия, за правилно проведен тест:
- по едно и също време на деня, от 15.00 до 18.00 часа - избирате си някакъв час и го спазвате
- тестовете за О. се правят от (-) до (-)
- да не сте пили вода и пишкали 2-4 часа, преди теста
Пикът на ЛХ се определя по-лесно, ако  събирате и номерирате тестовете


Тестването започва -  в зависимост от дължината на МЦ

(денят на О. спрямо дължината на МЦ
 - дължината на ЛФ е почти постоянна, за разлика от дължината на ФФ
)


  Тестът за О. е положителен, когато Контролната и Тестовата линия са с еднакъв интензитет или Тестовата е по-наситена от Контролната линия



О. настъпва от 12 до 48-я час, след пика на ЛХ
 



                         Тестът за О., не ви гарантира, че ще има такава.
При домашни условия О. се доказва чрез измерване на БТ.



2 положителни теста и пика на ЛХ


Цервикален секрет
При фертилната ЦС  - нишките са успоредни и подпомагат движението на сперматозоидите
А. Напречно сечение.
Б. Надлъжно



Различните типове ЦС:
L - преди и след Овулаторна фаза,  
S - фертилен прозорец с Овулаторна фаза




Дни с полов контакт, спрямо Овулацията и вероятност за зачеване



Старата тема

# 1
  • Мнения: 33
Здравейте! Цикъла ми по принцип е нередовен, варира между 35 и 45 дни. Започнах тестване на 17 ден като беше отрицателен теста. На 18 ден първоначално теста беше пак отрицателен но реших по- късно да го погледна и установих че май е станал положителен? Прилагам снимка да дадете вашето мнение. Това беше на 24.08. Правих тестове още 5 дни след това но си бяха отрицателни всички. С ММ имахме контакт на 23 след което нямаше възможност в следващите дни да се повтори, за жалост. Ако изобщо съм имала овулация би следвало да е настъпила или на 25 или 26, според вас какви шансове имаме да е станало чудото?

# 2
# 3
  • Мнения: 63
Здравейте! Цикъла ми по принцип е нередовен, варира между 35 и 45 дни. Започнах тестване на 17 ден като беше отрицателен теста. На 18 ден първоначално теста беше пак отрицателен но реших по- късно да го погледна и установих че май е станал положителен? Прилагам снимка да дадете вашето мнение. Това беше на 24.08. Правих тестове още 5 дни след това но си бяха отрицателни всички. С ММ имахме контакт на 23 след което нямаше възможност в следващите дни да се повтори, за жалост. Ако изобщо съм имала овулация би следвало да е настъпила или на 25 или 26, според вас какви шансове имаме да е станало чудото?
Този тест изглежда положителен.И аз съм с дълъг цикъл като теб и си мислех ,че О ми е към 17-20 ден,но се оказа,че не е така.Ходих на лекар и 2 пъти я засече към 14 ден.Така,че ако сега не е станало,те съветвам от по-рано да започваш с лентите.Др-а ми каза,че няма значение колко е дълъг цикъла.О може пак да е на 10-14 ден от цикъла.Успех 🍀

# 4
  • Мнения: 1 050
Др-а ми каза,че няма значение колко е дълъг цикъла. О може пак да е на 10-14 ден от цикъла.Успех 🍀
Сменете си доктора.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 812
Дължината на МЦ се определя от деня на О.
Може да варира ФФ, докато ЛФ си е фиксирана - 13-14 дни, под 12 дни е проблем.
Дължината на ЛФ се определя от живота на ЖТ - ако всичко с него е наред и функционира нормално - точно 14 дни.

Ако няма О. - не се знае кога ще има М.

Това, че всеки МЦ има М. и дължината на МЦ е фиксирана и точна - не означава, че има О. всеки МЦ.
Може да няма О. и пак да си имате редовен и точен МЦ.

# 6
  • Мнения: 63
Др-а ми каза,че няма значение колко е дълъг цикъла. О може пак да е на 10-14 ден от цикъла.Успех 🍀
Сменете си доктора.
Нямам намерение да го сменям,не всичко може да бъде по учебник!Пък и щом 2 пъти съм забременяла с О в тези дни значи ЛФ е по-дълга от 14 дни .

# 7
  • Мнения: 49
Здравейте,  след 5-6 дни трябва да ми дойде менструацията от вчера имам доста странни болни ниско долу в левия яйчник реших да си направя един тест за овулация.. на мен ми се струва положителен .. това не е ли невъзможно

# 8
  • Мнения: 1 035
На мен ми се вижда отрицателен, втората черта е по-бледа от първата.

# 9
  • Мнения: 49
да и това е така но е доста наситена ..[ quote author=YSt link=topic=1478621.msg45252354#msg45252354 date=1662208613]
На мен ми се вижда отрицателен, втората черта е по-бледа от първата.
[/quote]

# 10
  • Мнения: 1 050
Щом сте забременяла, реално няма как да знаете колко точно би бил дълъг цикъла ако не сте бременна.
Др-а ми каза,че няма значение колко е дълъг цикъла. О може пак да е на 10-14 ден от цикъла.Успех 🍀
Сменете си доктора.
Нямам намерение да го сменям,не всичко може да бъде по учебник!Пък и щом 2 пъти съм забременяла с О в тези дни значи ЛФ е по-дълга от 14 дни .

# 11
  • Мнения: 13
Здравейте момичета! Днес правих тест за овулация, но не съм на 100% убедена, че е положителен. Според вас отрицателен или положителен е?

# 12
  • Мнения: 2 621
Или е пренапоен или не е хубаво изсъхнал. Но за мен все още е отрицателен.
Здравейте момичета! Днес правих тест за овулация, но не съм на 100% убедена, че е положителен. Според вас отрицателен или положителен е?

# 13
  • Мнения: 13
Благодаря за светкавичния отговор!
Или е пренапоен или не е хубаво изсъхнал. Но за мен все още е отрицателен.
Здравейте момичета! Днес правих тест за овулация, но не съм на 100% убедена, че е положителен. Според вас отрицателен или положителен е?

# 14
  • Мнения: 63
Щом сте забременяла, реално няма как да знаете колко точно би бил дълъг цикъла ако не сте бременна.
Др-а ми каза,че няма значение колко е дълъг цикъла. О може пак да е на 10-14 ден от цикъла.Успех 🍀
Сменете си доктора.
Нямам намерение да го сменям,не всичко може да бъде по учебник!Пък и щом 2 пъти съм забременяла с О в тези дни значи ЛФ е по-дълга от 14 дни .
Имам цикъл от 27 години,знам,никога не е бил 28 или 30 дни

Общи условия

Активация на акаунт