Петокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 19 840
  • 768
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 239
Предупредиха ни на РС, че понеделника след изборите ще бъдат със сигурност онлайн. Да "тестват" едва ли не системата с новите ученици, които още нямат профили на училищната платформа. Едно време след избори почивахме, но пък и не се правеха избори по няколко пъти годишно.

# 76
  • Мнения: 69 202
Абе май и онлайн може да има някъде...чува се че някои директори се пънат да правели икономии на отоплението. Нещо като дървена ваканция....та нищо не изключвам...Close

Пък вкъщи като ги отопляваме, кой ще ни  компенсира...или на студено да ги държим, за икономия Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: X
Моите впечатления са точно обратните. Че " някои директори се пънат" да осигурят достатъчно средства за отопление, за да се обучават децата присъствено. Интересно е как ще бъде решен въпросът, ако ( когато) се появи такъв проблем. Дали с обща заповед за преминаване на всички училища и класове в ОРЕС, или с осигуряването на автономност по училища ( области, общини, населени места).

# 78
  • Мнения: 69 202
Не съм писала че е масово. Някои не е като всички или повечето ?
За Добрич се чу, мога и училището да напиша...

# 79
  • Мнения: 12 239
Според нашата директорка, бюджетът, който имат отпуснат в момента, би покрил последното спрягано увеличение на отоплението. Не би било това причина за дистанционно обучение. Само да не спрат централно ТЕЦ-а, поради липса на газ. Има климатици почти във всички стаи, но токът е на свободния пазар все пак и би било по-трудно, но не и невъзможно поддържане на нормални температури в класните стаи.

# 80
  • София
  • Мнения: 13 226
Както искат да се организират, с тестове, без тестове, само да не затварят децата вкъщи.
Напротив! Подготвят ни с тези препоръки... след тях ще почнат да мерят температурата в стаите и ще ги изкарат в дървено онлайн обучение. Ще видите.. каквото и да заявяват сега... и на мен вече яко взе да ми писва от тия глупости. Онлайн обучението, освен ако не е за кратък период нанася непоправими щети на децата - като знания и изобщо, като деца, личности и пр.

# 81
  • Мнения: 69 202
На мнението на Вачето съм.

Добавям и зрението ....моят и без това е с очила и въпреки тях мига, компютър му е позволен до час на ден.
Как пък не да виси цял ден на него....

Наистина яко писват тия изсмукани от пръстите тези...

# 82
  • Мнения: 12 239
Подкрепям и двете ви. Моята направо е станала асоциална. Вярно е, че тренира, общува с други деца, но с хиляди уговорки ще излезе с деца на вън, спонтанно е абсурд. Разходка, в парка, да седнат и да си говорят на пейка, отдавна е минало. А съучениците и приятелчетата, с които се познава от години - не иска да общува с тях в реалния свят. В къщи ѝ било добре. Точка.

# 83
  • София
  • Мнения: 28 901
Същият проблем се появи и при сина ми.

Толкова го ненавиждам това онлайн обучение, че...

# 84
  • Мнения: 12 239
Чак за психологическа помощ се бях замислила, но ваканцията си беше моето контактно и общително дете. Поне докато бяхме семейно на почивка. През другото време, не чак толкова.

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 5 691
А това за родителските срещи дистанционно... нашата трябва да е в понеделник, но според тези мерки, трябва да се реорганизира, което ме хвърля в тих ужас! И от фирмата за униформите още нито дума, нито стон, нито пък си вдигат телефона Rolling Eyes

# 86
  • София
  • Мнения: 28 901
А това за родителските срещи дистанционно... нашата трябва да е в понеделник, но според тези мерки, трябва да се реорганизира, което ме хвърля в тих ужас! И от фирмата за униформите още нито дума, нито стон, нито пък си вдигат телефона Rolling Eyes
Не трябва. Мерките са от 15-ти.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 5 691
Ох, дано! При нас и без това има пълно информационно затъмнение и само ми трябва онлайн "комуникация"...

# 88
  • Мнения: 12 239
Това най-вероятно означава, че няма да има откриване на учебната година, както го правеха преди пандемията. Сигурно са знаели нещо предварително в училището ни. Нищо не казаха на РС за час поне, не било още уточнено. Да бе, да.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 643
Това най-вероятно означава, че няма да има откриване на учебната година, както го правеха преди пандемията. Сигурно са знаели нещо предварително в училището ни. Нищо не казаха на РС за час поне, не било още уточнено. Да бе, да.

Не виждам никакви ограничения за мероприятия на открито, каквото обикновено е откриването на годината.

Общи условия

Активация на акаунт