Кралски работи и клюки - септември 2022

  • 220 683
  • 3 357
  •   1
Отговори
# 3 300
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Професионалните спортисти получават заплата. За да отидеш на Олимпиада, трябва да получиш квота да представяш съответна държава, която квота се получава на база спортни постижения на състезания.

Все едно да се каже, че работата на балерина или музикант на професионално ниво не е работа.

А Майк е ръгбист и няма синя кръв. Той си е спортист, женен за дъщеря на принцеса. До колкото ми е известно и Анн се е занимавала с конен спорт.

Хари може да си пише каквото иска, просто с оттеглянето си като работещ роял няма право да ползва ХРХ и военните звания, и може да работи за нещо, което ще му носи личен дивидент. Работа е писането книга, щом от нея ще има доход.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2022, 14:56 от benitabeni

# 3 301
  • Мнения: X
Добре,да задам така въпросът. Хари има право да пише книга с мемоари,но ако напише книга с криминални разкази,това вече ще се смята за "работа" и следователно е забранено?

И шоубизнеса си е работа Simple Smile принц Хари обаче е направил обещание пред Кралицата да не използва титлите си за комерсиална цел.

За мен лично да пишеш книги за КС, постоянно да говориш за тях в интерюта, комедийни предавания; да те снимат камерите на Нетфликс си е осребряване на монархията. Не му е забранено да го прави, но за мен не е морално при положение, че явно може да изкарва пари без да продава семейните си истории.

# 3 302
  • Мнения: 9 450

Хари може да си пише каквото иска,.... няма право ...... да работи за нещо, което ще му носи личен дивидент. Работа е писането книга, щом от нея ще има доход.

Обяснете ми това подчертаното.
Не е работещ роял, не получава пари, значи трябва сам да се издържа. Тогава би трябвало да може си пише кримки, любовни романи, поезия, за да се издържа. Какво, значи да му носи нещо дивидент? Госпожа Тиндъл като е участвала в Олимпиaди и ако е печелила турнири и медали, тя е получавала награ ден фонд - пари. Какво ги е правила - давала за благотворителност или е живеела с тях и спонсорирала свои други начинания?

# 3 303
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Госпожа Тиндъл НЕ Е работещ роял, няма титла по желание на майка й и няма ХРХ.

При Хари е различно, защото той е син на пряк престолонаследник и като такъв автоматично получава ХРХ и титлата Принц. След оттеглянето му/им като работещи рояли  вече може да сключва договори за каквото си иска. Вече дали е морално да осребряваш злословенето срещу собственото си семейство не желая да коментирам, знаете ми мнението, не ми се влиза в пререкания.

Какво е правила с парите няма от къде да знам.

Когато се състезаваш ти полагаш труд (физическа подготовка), за да постигнеш резултати. Не си мислете, че спортът е безплатен. Дори участието на състезания се заплаща.

Просто Хари и жена искаха да осребрят с договори от корпорации кралските си връзки, и баба им каза няма да стане.

# 3 304
  • Мнения: 6 912
Хари вече може да прави, каквото си иска освен да ползва "негово кралско височество".
Да се сравнява говоренето му и продаването на историята на семейството му пред медиите със спортните постижения на Зара намирам за меко казано обидно спрямо нея. Професионален спортист не се става, понеже баба ти се казва Бети, Лети или Филети. Тя си има своите трески за дялане, редно е да не си получи книжката, докато не се научи да кара, спазвайки правилата, обаче професията и заниманията и не лежат само на това, че се е родила в кралски двор със сребърна лъжичка в устата.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2022, 20:14 от bubanka

# 3 305
  • Мнения: 5 119
Само да кажа, че започнах да гледам един епизод на Джеймс Кордън с Хари и го спрях още в началото, защото едно от първите неща, което Хари каза е "I am royalty"... Това по отношение на осребряване на семейно положение...

# 3 306
  • Мнения: 5 018
Какво значение имат успехите на Зара, когато говорят само за братовчед й и семейството му Laughing

# 3 307
  • Мнения: 31 389
Видях, като купувах книгата за Елизабет, че има книга за Хари и Мегън, хубава ли е?

# 3 308
  • Мнения: 21 726
Откъде го измислихте, че принцовете и принцесите не могат да работят? Южени и Беатрис работят, пък са принцеси, Маделин работи, Кобургите работят и  са князе (принцове). Нищо общо няма работата и професията и титлата.

# 3 309
  • Мнения: 3 636
Видях, като купувах книгата за Елизабет, че има книга за Хари и Мегън, хубава ли е?
Заглавие?
Ако е на лейди Колин Кембъл, не ги представя в добра светлина. Иначе е хубава...

# 3 310
  • Мнения: X
Денси, предполагам визираш тази книга на Tom Bower: https://www.amazon.com/gp/product/B0B8T6YV25/ref=dbs_a_def_rwt_h … h_vapi_tkin_p1_i0

абсолютен бестселър, определено е хубава

# 3 311
  • Мнения: 21 726
Аз не мисля, че на когото и да  било е забранено да напише книга за каквото си иска, ето и Чарлз е написал

https://www.amazon.com/Climate-Change-Ladybird-Expert-Prince/dp/0718185854

# 3 312
  • Мнения: 5 018
Ако някой иска, може да посети гроба на Елизабет срещу 26 паунда

# 3 313
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Lilia, явно за теб спортът не е работа, и всеки може да го прави.

Ето статия кои други рояли са участвали на Олимпиади. Там, повярвайте не ви вземат защото си принц/принцеса Еди коя си…

https://www.townandcountrymag.com/leisure/sporting/news/a6903/royal-olympians/

# 3 314
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 880
Защо реши, че Зара не работи? Все едно да кажем, че Григор Димитров или Илиана Раева не работят. Те работят спортисти. Имат работа като всички нас. На Зара работата е да язди кон Simple Smile И затова й плащат пари. И аз бих искала, ама няма Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт