Пазарът на недвижими имоти в България, какво се случва реално - тема 65

  • 37 578
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 909
Благодаря ви за веселата тема Wink При мен в офиса днес е мега натоварено, боли ме глават от 8 сутринта, но за отмори влизам и хвърлям по половин око на дискусията. Много важни неща научавам тук, тъй че продължавайте пак така.

# 691
  • Мнения: 1 280
Само да вметна, че доларът се качи от 1.8 до 2 лв за долар за 3 месеца,т.е. 10%. И ако златото е спаднало с 13% за същия период и ти си купил в пика, то си да кажем 3% назад в левове. Е, ама имаш комисионна и спред за превалутирането, тъй че си на нула.
Е, перфектният вариант би бил да продадеш имот преди 3 месеца в долари и да продадеш доларите сега за левове. Ама кой да знае каква ще е посоката?

# 692
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 410
Благодаря ви за веселата тема Wink При мен в офиса днес е мега натоварено, боли ме глават от 8 сутринта, но за отмори влизам и хвърлям по половин око на дискусията. Много важни неща научавам тук, тъй че продължавайте пак така.
Ами той пазарът е весел, по-весел от него е само пазарът на NFT-та, биткойна вече се стъжни.

# 693
  • Мнения: 2 851
Та не са паднали и тогава цените на имотите, напротив.

Тогава не е имало такова лудо кредитиране и носки лихви. Та не е имало балон. Плюс това от 2004 насам хората се изнасят зад граница много повече, поради влизането ни в ЕС и глобализацията.

Ако ще изригват вулкани винаги е по-добре да умреш имотен, отколкото безимотен. Българска поговорка Grinning

Последна редакция: ср, 12 окт 2022, 14:29 от Gogo1979

# 694
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Ами той пазарът е весел, по-весел от него е само пазарът на NFT-та, биткойна вече се стъжни.

Да бе...! Какво стана с трейдърите на биткойни? Това беше бъдещето и всеки който не копаел и не влагал в биткойни е изостанал задръстеняк. И сега кво-о-о-о...?!             Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 695
  • Мнения: 6 898
Та не са паднали и тогава цените на имотите, напротив.

Тогава не е имало такова лудо кредитиране и носки лихви. Та не е имало балон. Плюс това от 2004 насам хората се изнасят зад граница много повече, поради влизането ни в ЕС и глобализацията.
Не уточняваш пак. Да , изнасят се много повече, но бачкатори и черноработници. Все повече квалифицирани остават у нас. Докато началните вълни са били с много качествени специалисти сега са основно със сезонни бачкатори. Има много голяма разлика. Сега влизат повече необложени в европа пари в България и се правят неща и ако гледаме локално е по-добре за нас. Ако гледаме глобално и се чувстваме зависими или поне солидарни със съюза в който живеем - не е добра да се обезкървява. Накрая ще се приравни всичко надолу и на всякъде ще стане като и нас -Мижи да те лажем . Ако мислим че не ни засяга ок.

Много енергия се изразходвала в тези биткойни и не било модерно, не било гретиното.

# 696
  • Мнения: 531
Тангра, пий си хапчетата.
Момент, да продам един апартамент, да си купя хапчета, че изхарчих всичкия кеш, а и тъкмо си почивам от работа. Stuck Out Tongue Winking Eye

Добре, бг мамо. Ако ти трябва кеш, да взема да ти пратя. Пари кат вестници

# 697
  • Мнения: 41 490

Ако ще изригват вулкани винаги е по-добре да умреш имотен, отколкото безимотен. Българска поговорка Grinning

О, изобщо не съм съгласна Simple Smile
Винаги съм казвала, че ще "умра от яд", ако пукна без време и друг ми харчи милионите, за които съм се ограничавала Wink

# 698
  • Мнения: 6 898
е, тогава Борис Бекер трябва да е назначен като уважаван консултант за всички българи . Нали трупат, трупат и хоп се сетят ... да изхарчат изведнъж милионите та да не им ги похарчи друг

# 699
  • Мнения: 41 490
Все пак умереност му е майката - нека наследят нещо, ама не и да се свиваш цял живот за да има за тях.

# 700
# 701
  • Мнения: 11
Мамка му, тъкмо инвестирах в нови две двустайки в Ман Ли за 1600 евро/кв. топ лукс 54 кв. всеки, ама ги платих за 70 кв. (общи части, кво да правиш). На кредит, разбира се. Трябваше да грабна тая оферта, че знае ли се. И дано не вдигнат лихвите много и да не свършат балъците, че не знам кво ще ги правя. Малко ме притеснява да не стане така след 15 години да има повече жилища, отколкото хора на територията, но риск печели, риск губи. Щом всеки го прави, значи е оферта. 😄

# 702
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 410
Малко ме притеснява да не стане така след 15 години да има повече жилища, отколкото хора на територията, но риск печели, риск губи.
Няма страшно, след 15г в Ман Ли може вече да има улици и тротоари, всъщност блокчетата са доста привлекателни там, стига да не прелива канализацията, все ще има желаещи да дойдат на хубавичко, модерничко, с широки стълбища.

# 703
  • Мнения: 9 909
Не си се минал, споко. Ще бъдеш доволен в крайна сметка. Честито, да почерпиш.

# 704
  • Мнения: 3 308
Все пак умереност му е майката - нека наследят нещо, ама не и да се свиваш цял живот за да има за тях.
Масовката е точно обратното.
Общо взето трепал се цял живот и умрял като безславен кон, често в мизерия. След това се карат 5+ наследника за  парата.
Това е в генетиката на българина, да трупа и да труп и да кара цял живот на лишения.

Да и прахосничеството не е добре, но то е по-рядко срещано според мен в Бг.

Тея с милионите не ги визирам.

Общи условия

Активация на акаунт