На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 42

  • 76 924
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 806
Гледам на камерите на КА, че са махнали колчетата на безмитна, където ставаше лудница. Това май е добър знак. Simple Smile

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 6 200
Не минавайте през МТ, в никакъв случай! Да, камерите лъжат, вижда се опашка, която се точи и аз тъй се излъгах вчера. Опашката започваше от магазина, пропускаха се десетина коли, след което работата се спира и се виси час и половина, след което пускат пак. Повисяхме, отказахме се и минахме през Лесово - за отиване 1 час, на връщане около 22 - за 10 мин .
На МТ явно имат някакъв системен проблем, казват, че е с интернета, нашите граничари също ходиха вчера при тях да разговарят. Никой не ти казва нито какво става, нито колко още ще висиш. После разбрах, че се минавало за около 6 часа в посока. Това е така от 2 месеца. Не помня преди да е имало такива проблеми.
Повечето коли бяха български, доста хора с лични карти,  имаше и пеша - предимно руснаци.
И това идиотско гише за проверка на глоби от турска страна, което допълнително бави, го има само на МТ!
Не исках да ходя в Одрин, но в крайна сметка отидохме. Не съм особено доволна, защото нагласата беше за Лозенград, но ще го отложа за 1 януари:)
Иначе купих почти всичко планирано с изключение на тетрадки с редове - бяха ги обрали в големия Мигрос.
Олио на 3 лв. имаше в БИМ, макарони на 5 лири, веро в туби по-евтино от Прил-а и така.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2022, 14:56 от Tintina

# 47
  • София
  • Мнения: 23 128
Четох в група във фейса, че вчера чакането на КА е било около 3 часа. За връщане през Гърция нямало никакви опашки.
Аз и онзи ден писах, че уж камерите в реално време не са никак реални. За мен няма смисъл от тях. Само дето си губих времето да ги гледам по 10 пъти на ден. Седя на КА и гледам нарочно в камерата - ами сори, но все едно даваха различно място. На камерата почти кьорава кола нямаше, докато в действителност имаше около 15 коли на опашка. Да не говорим тия нашите митничари с каква скорост действат.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 6 200
Е, Тонче, ти пък искаш съвсем без хич:) Нищо не са 15 коли.
Научих нов продукт - irmik - грис. Не бях купувала досега.
На Мигрос на щандовете с маслини и сирена има масло с жълта опаковка с един Ердоган нарисуван. Не е много хубаво, да не го купувате. 1600 грама е, 130 лири за килограм.

# 49
  • Мнения: 4
Здравейте, любителки на Одрин и не само.Пиша за първи път след като прочетох едва ли не целия форум за Одрин.Списъци за пазар, похапване и други  препоръки. Видях , че има и показан препарат за сухо почистване, но споделете дали сте използвали някой друг[/img]

# 50
  • София
  • Мнения: 23 128
Е, Тонче, ти пък искаш съвсем без хич:) Нищо не са 15 коли.
Тинтина, питай нашите митничари нищо ли са. Grin Цял час за 15 коли.
Давам отчет за връщането ни. На Бг територия сме вече. Минахме през Гърция. Време за чакане - 2 мин. Нашите митничари само хвърлиха едно око в багажника и това беше. През КА никога повече няма да си причиняваме висенето, заради тези 25 км отгоре през Гърция.
Като цяло сме изключително доволни. Дъщеря ми е с куп нови дрехи. Днес дори не си направихме труда да отидем до Мигрос, а си напазарувахме от един магазин близо до хотела ни. Така или иначе всичко ни се видя доста евтино в сравнение със същите продукти в Бг.
А снощи, благодарение на вас, намерихме ресторантчетата в другия край на търговската улица, че имахме дори и певица.
Днес отскочихме до Баклава Хаус и няма да казвам нищо повече. Прекалихме просто и утре ще раздавам баклави. Grin

# 51
  • Мнения: 692
Тонка,

Помниш ли името на ресторанта?

# 52
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 806
Тонка, браво за добре прекараното време в Одрин.
Можеш ли да обясниш къде е тази друга граница, откъдето се минава през Гърция?

# 53
  • София
  • Мнения: 23 128
Лолита, на 5-6 км от Одрин, посока югозапад е ГКПП с Гърция. След това нашия ГКПП е Кап. Петко Войвода. Така и не разбрах кога влязохме в България, пък който иска да чака с часове по другите пунктове.

Джована, имам голям проблем с турските наименования, с две думи - не запомням. 😀 Като тръгнеш по търговската улица от страната на лалетата, кръчмето е последното от лявата страна. Казано иначе - от другия край на търговската е първото вдясно. Точно срещу него има друг ресторант, който си остана празен през цялата вечер.

# 54
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 806
Благодаря, Тонка. Simple Smile а колко е разстоянието от гръцкото до българското кпп? А,прочетох.

# 55
  • Мнения: 692
Мисля, че се сетих. Хубаво обясняваш🙃

# 56
  • Мнения: 3 284
Просто сте имали късмет с границата. И с митничарите също. Как хубаво ни гледат особено гърците.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 387
Просто сте имали късмет с границата. И с митничарите също. Как хубаво ни гледат особено гърците.

+1,подкрепям напълно за Пазаркуле-Кастанес!

# 58
  • Мнения: 469
Просто сте имали късмет с границата. И с митничарите също. Как хубаво ни гледат особено гърците.

+1,подкрепям напълно за Пазаркуле-Кастанес!

Да влезеш през Гърция в Турция е добър вариант, но обратно особенно след пазар не е много за препоръчване.

# 59
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 888
И на КА има гише за проверка на глоби, но там става за секунди. Наближавайки го, камера сканира номера на колата и просто ти казват да продължаваш, ако нямаш глоби.

Общи условия

Активация на акаунт