Какво да правим с булчинска рокля

  • 2 649
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте майка ми си пази булчинската рокля от сватбата.
Предложете какво да я правим.

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 914
Моята отиде за игра още с голямата ми дъщеря.
Всъщност прекроихме части за една бяла рокля на нея, когато беше 5- 6 годишна.
Останалото- тя си ряза,  пришива рокли за кукли и т.н.
Отдавна беше, все пак се омъжвах 1990 Blush

По същия начин протече и края на сватбената рокля на мама, нейната беше къса от 1967г. Там аз творих Grinning

Никакъв полезен съвет от мен, но щом още я пази, задръжте я, може след време да е ценна, ако не се разпадне плата Wink

# 2
  • Мнения: 1 162
Моята успях да продам в OLX.

# 3
  • Мнения: 4 518
С моята и в парка мога да отида и никой няма и да си помисли, че съм се омъжила с нея.
Кака ми носи сватбената рокля на майка ми от 1989г на църковния ѝ брак. Махна ръкавите само и я даде на химическо.
Иначе... Не знам. Хората ги продават, подаряват, даряват.

# 4
  • Мнения: 1 796
Дарете я на хора,които нямат възможности.

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Моята си я пазя,както и всички неща от сватбата.Преди 10-тина дни вдигнахме с ММ наздравица за 15-тата ни годишнина със сватбените ни чаши.

# 6
  • Мнения: 1 745
Пазете я, ако значи много за вас. Ако не - подарете, рециклирайте и т.н.

# 7
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Здравейте майка ми си пази булчинската рокля от сватбата.
Предложете какво да я правим.

Как така какво да я правите? Роклята си е нейна и щом я пази толкова години, значи и е важна и скъпа.

Би ми станало много обидно да разбера, че дъщеря ми пита из форуми какво да правим моята сватбена рокля. Сватбените ми обувки, с косми, много висок ток и на леопардови шарки още са в гардероба в спалнята ми. Носих ги само веднъж, на сватбеното тържество. За мене значат много и не желая да ги продам, подаря или изхвърля. Роклята е в някой килер, чинно обгърната в чист чаршаф и сложена в плик. Тя е специална. Мисля да я облека пак  на някоя кръгла годишнина. 2 пъти съм я отваряла, гледала, галила златистата тафета, обличала 🤩, колкото да се видя в огледалото. Третият път не ми стана ☹. Сега би трябвало да ми става.

# 8
  • Мнения: X
Иска да я махне, но не знае какво да я прави. За това реших да попитам тук.

# 9
  • Мнения: 12 747
Зависи от модела.
Ако е възможно, може да се преправи цялата или части от нея да влязат в нова рокля / пола / блуза.
Може с части от нея да се аранжира бебешко кошче.
Или да се продаде. Или да се подари.

Общи условия

Активация на акаунт