Просто споделяне - нещата от живота

  • 3 823
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 092
Здравейте!

Преди година бях писала тук - може да видите старата ми тема.
За жалост се включвам година по-късно и нещата са по-зле. Ще разкажа на кратко. На 32г. съм, омъжена от 3 години, с дете на 2.10 м. С мъжа ми сме заедно от 10 години. Имахме си много хубава любов, връзка, отношения и всичко. 7 години си поживяхме по гадженски и след това решихме да си имаме дете. Стана много бързо и бяхме много щастливи. Година преди да забременея той ми беше предложил и малко след като забременях решихме да се оженим.
Аз от първи курс се издържам сама, родителите ми ми казаха, че нямат възможност да ме издържат и аз бях напълно Ок с това. Намерих си работа, през цялото време работих и учех и не съм имала проблеми. С родителите ми сме били много сплотено семейство (имам и сестра, 8 години по-малка от мен). Някак си с годините, моите родители знаеха, че с всичко сама се справям и аз никога не съм ги търсила за помощ - нито финансова, нито каквото и да било.
В старата тема се “оплаквам” как те никога не пожелаха да погледат малкия, или да ни помогнат с нещо. Имаше и коментари, които ме сочеха за глезла - повярвайте, последното нещо което съм е глезла. Детето ми започна ясла миналия Септември, аз се върнах на работа Януари. От Септември до месец Май беше ходил 42 дена на ясла общо - през останалото време беше болен вкъщи. Тогава се започна кошмара. Майка ми ми заяви, че не е пенсионер и не може да помага /живеят на 70 км от нас, с влака се стига за 70 минути/. Детето ми е по-палаво и не знам дали заради това, но и до ден днешен не искат да го гледат. Майката на мъжът ми идва от време на време, но и тя работи.
Покрай непрестанното боледуване на детето, покрай целия този стрес с мъжа ми си развалихме много отношенията. Никога не ме беше обиждал, винаги сме се разбирали страхотно. Но това се промени.. имам чувството, че изпитвс някаква злоба към мен. Хиляда пъти го питах дали да напусна, макар че това е единственият ми социален живот и колегите ми са страхотни. Аз честно казано не искам да напускам. Аз работя 10 дена месечно - такава оферта ми предложиха от мястото, където работех преди да забременея, защото съм с малко дете, което за мен беше и е УАУ страхотнк. Мъжа ми работи за себе си и в дните, в които съм на работа а малкия е болен - го гледа той. Обаче това е цяла година и той започна вече да е много нервен, да си изкарва всичко на мен.
Майка ми обвинява мен за всичко, казва ми че не желае да й се оплаквам и я натоварвам. Беше ми забранила да й се опалквам. А аз как да не се оплаквам? Детето ми боледуваше супер много. От другата страна мъжа ми ми излива пумия и за какво ли не съм виновна. Започна и да ме обижда. Чувствам се сама. И приятели нямам, като родих всички се отдръпнаха. С майки така и не се сближих. Толкова много искам поне с мъжа ми пак всичко да е добре, но имам чувството, че той ме мрази. Обвинява мен, че родителите ми не помагат, че майка ми почива в неделя а не идва от врмее на време ( аз работя всяка Неделя).
И аз не съм цвете. Но ми е много мъчно. Няма на кой да споделя, няма кой да ме разбере, просто няма на кой да си кажа всичко, което мие. На душа. Иначе майка ми е ходила няколко пъти при сестра ми в София, но за мен не може.
Моля се тази година малкия да е по-здрав в Първа група.

# 1
  • София
  • Мнения: 16 027
Така растат децата с често боледуване.
И да е здраво твоето,  други безотговорни майки ги водят с шишето антибиотик и сопол до тениската. Да не те отчайвам, но докато е на градина ще е често болен.
Жалко, че бабите не искат да помогнат в почивния ден. Аз ако съм на тяхно място бих се радвала да изкарвам повече време с внучето.  Но хора  различни.
Няма ли някоя съседка - млада пенсионерка, която да помага срещу заплащане докато бащата работи? В моя блок има 2 -3 жени, които го практикуват. Една млада майка на етажа ми предложи да помагам за детето и, но отказах. Често пътувам в чужбина при внуците или те летят насам с дъщеря ми.
Май с нищо не помогнах, само дращих глупости.

# 2
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
Трудно е с малко и болнаво дете. Разбира се е добре, когато има баби наблизо, но в случая работещата ти майка отказва. Не съм сигурна, че бих могла да гледам палаво дете. Синът ми беше много палав и майка ми си казваше, че не може да направи това или онова с него.

Ще мине и това време и като изгради имунитет, ще спре да боледува. Има омега 3, рибени масла, разни подобряващи имунитета добавки, но не зная доколко са ефективни.

Амииииииии, стисваш зъби и траеш още 2-3 години. Поне вече не си ака в гащите. След още година ще се промени.

Извеждай го повече и гледай да го измориш! Пускай музика да танцува вместо да гледа филми или да седи на пода. Други трикове не знам.

Моят палавник е вече на 20г, кротък и тих, не излиза от стаята и като се прибирам не знам в къщи ли е или го няма. Има светлина в тунела. 🌞 Към 11-12г се кротна. Никакви проблеми в пубертета.

Излизай с други майки и децата им! Приятелите не са на същата вълна.

Успех

# 3
  • София
  • Мнения: 28 564
Боледуването е нормално. При сина ми започна да намалява 3-та гр. в ДГ (не е бил на ясла). Но наистина след като майка ти работи, как очакваш да гледа детето ви? Мъжът ти прекалява с претенциите, не майка ти. Майка ми е пенсионерка и докато малкият тръгна на училище, дали го е гледала общо 5 пъти, не знам.

# 4
  • Мнения: 2 092
Боледуването е нормално. При сина ми започна да намалява 3-та гр. в ДГ (не е бил на ясла). Но наистина след като майка ти работи, как очакваш да гледа детето ви? Мъжът ти прекалява с претенциите, не майка ти.

Аз нямам такива очаквания, нито всяка седмица , камоли по-често. Няколко пъти просто той имаше уговорени обекти, аз бях на работа и наистина ни трябваше помощ в Неделния ден - но винаги се отказва по една или друга причина. Не ме рязбирайте погрешно, никой не ми е длъжен - аз така съм научена. И то е така. Просто понякога имам нужда от помощ.

# 5
  • Мнения: 12 770
Тони, с течение на времето детето ще започне да боледува по-малко. Това е добрата новина.
Съжалявам, че се чувстваш самотна и че нямаш приятели. Не можеш ли да се сприятелиш с някоя колежка от работата? След като там харесва, значи и хората са свестни.

Не можеш ли да поговориш много сериозно с мъжа ти? От къде на къде ти ще си виновна, че детето боледува и се налага той да се включва... Все пак ти поемаш основното гледане. След като е със собствен бизнес, разбирам го, не му е лесно, но няма логика ти да си виновна за това!

А майка ти не е длъжна, това е абсолютен факт, не й се сърди. Предполагам, че се изморява, като ходи на работа. А защо е отишла при сестра ти, не знам, но може да е искала и без това да отиде в София.

Не ви ли позволяват финансите да наемате някого за част от времето, да кажем някоя неделя, та да си почине мъжът ти? Помислете по това.

Представям си как се чувстваш. Дано успеете да си изгладите отношенията с мъжа ти, защото ще е жалко да си съсипете отношенията, при положение, че никой не е виновен за това, което става. И изобщо не предлагай да напуснеш работа, щом на теб ти е важно. Просто не го предлагай, изключи го този вариант.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 564
Разбирам нуждата от помощ, но вашата нужда не е задължение за друг. Жената си знае графика, може да не е имала възможност точно в този момент. Потърсете някоя съседка, която срещу заплащане може да идва.

# 7
  • Мнения: 1 847
Явно много ти е дошло нанагорнище покраи боледуването на детето.Седни и поговори с твоя мъж, все ще измислите нещо. Обясни му да не се дразни ма майка ти, че не помагала, а техните къде са? Вие сте семейство и вие трябва да си се оправяте, никой н аникоой не е длъжен. Щом има любов все ще се оправите някак.

# 8
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 864
Така е с малки боледуващи деца, трудно е.
Не си напускай работата, това ще е огромна грешка. Казвам го от опит.
Единственият вариант в момента е да си вземете жена, която да гледа детето. Това е съвсем логично при двама работещи родители и работещи баби.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Мъжът ти за себе си има право да се сърди, защото приемаш по подразбиране, че щом той работи за себе си, значи е винаги на разположение да гледа детето болно. По някакъв начин трябва да се разберете да се редувате. Щом са те назначили на работа 10 работни дни, значи две работни седмици си вкъщи. Значи ти не отсъстваш от работа, но той отсъства. Това, че работи за себе си не го прави свободен, той също работи и трябва да спазва дисциплина. Вземаш си и ти болничен и това е.

За родителите си нищо не можеш да направиш, явно майка ти не може или не иска да се ангажира.

Палавото дете си е палаво - не можеш да го задържиш, то има нужда от това движение, а ако е по-незряло няма да седне да кротува.

Тези съседки за нищо ги нямат някои - само седи и чака съседката да я викнат, когато им е удобно на тях. Съседката не е баба на повикване. Бавачките предпочитат дългосрочен и постоянен ангажимент, а почасово и инцидентмо вземат доста скъпо. Кой иска да гледа чуждо болно дете?

Последна редакция: нд, 04 сеп 2022, 22:42 от Andariel

# 10
  • Мнения: 2 092
Мъжът ти за себе си ома право да се сърди, защото приемаш по подразбиране, че щом той работи за себе си, знсчи е винаги на разположение да гледа детето болно. По някакъв начин трябва да се разберете да се редувате. Щом са те назначили на работа 10 работни дни, значи две работни седмици ди вкъщи.

Именно, работя 10 дена в месеца, а детето ми ходи много малко на ясла. През всичкото време, в което не съм на работа си го гледам. Излиза, че трябва да си взимам болничен и за тези едва ли не 10 дни или 5 от 10, което аз не считам за редно. Това е абсолютен минимум за работни дни и те са направили компромис за мен. А мъжа ми го е яд, че не си взимам болничен. А не разбира, че просто е абсурдно при 10 работни дни, то аз трябва значи да сън цял месец болничен…

# 11
  • София
  • Мнения: 28 564
Ами да си взема болничен и той. Редувайте се. Това дете не е на съседите, а ваше.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Щом трябва ще вземаш. Той е в по- неизгодна позиция, защото твоята работа излиза по-важна, защото си наемен работник. А ако той беше също наемен работник? Разчиташ на това, че него няма кой да го уволни.
Децата доста боледуват и родителите често са в болнични. Или молят бабите, или наемат бавачка.

# 13
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 864
Ами той може да не се осигурява за всички рискове и да не може да взема болничен.
Седнете и поговорете сериозно, за детето, за работата, за приоритети.
Имайте предвид, че това е само период.

# 14
  • Мнения: 1 049
Мъжът ти за себе си има право да се сърди, защото приемаш по подразбиране, че щом той работи за себе си, значи е винаги на разположение да гледа детето болно. По някакъв начин трябва да се разберете да се редувате. Щом са те назначили на работа 10 работни дни, значи две работни седмици си вкъщи. Значи ти не отсъстваш от работа, но той отсъства. Това, че работи за себе си не го прави свободен, той също работи и трябва да спазва дисциплина. Вземаш си и ти болничен и това е.

За родителите си нищо не можеш да направиш, явно майка ти не може или не иска да се ангажира.

Палавото дете си е палаво - не можеш да го задържиш, то има нужда от това движение, а ако е по-незряло няма да седне да кротува.

Тези съседки за нищо ги нямат някои - само седи и чака съседката да я викнат, когато им е удобно на тях. Съседката не е баба на повикване. Бавачките предпочитат дългосрочен и постоянен ангажимент, а почасово и инцидентмо вземат доста скъпо. Кой иска да гледа чуждо болно дете?
То понеже това дете е на съседа, а не неговото и няма нужда да си взима болничен... Задължението си остава само за майката да гледа детето болно.

Общи условия

Активация на акаунт