Просто споделяне - нещата от живота

  • 3 824
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Вероятно цялата заплата няма да й стигне дори за половината заплащане за бавачката. И тази жена как точно ще бъде наета? Ще я викат, когато детето е болно на третия ден като му спадне температурата? Какво ще прави през останалото време тази жена, ще яде камъни и ще чака? Хората работят като детегледачки за пари, а не за социални контакти с болни деца, когато на родителите им е удобно да ги викат. Ще се наложи бащата да финансира начинанието, а проблемът с воденето по лекари и отсъствията на Тони от работа пак ще останат. Децата имат лошия навик да се разболяват в петък вечерта след градина или ясла, в събота и неделя е чуденето дали ще мине до понеделник и дали да водят детето на лекар. С работния график на Тони  в събота и неделя тъкмо ще трябва да си седи вкъщи, вместо на работа, ако бащата е по обекти. Детегледачката в събота и неделя ли ще идва, няма ли да им излезе доста скъпо за наемане на човек през почивните дни?
Някой казва за студенти, все едно студентите си нямат друга работа и само чакат да им се обаждат да гледат болни деца срещу малко пари. Като са студенти да не са будали? Особено днешните млади хич не са навити да се захващат със зле платена работа, особено ако имат качества.  Пенсионерите, които са с акъла си също не са склонни, те също работят за пари, а не за социализация. Гледането на дете си е работа, това е бизнес.

# 46
  • Мнения: 553
Напълно те разбирам за боледуванията. Гледайте да не стигате до лежане в болница, че тогава единия от вас трябва да е с детето.
Може да пробвате да наемете гледачка временно само за неделните дни. Детето не е на ясла в неделя, ти ще ходиш на работа, а мъжът ти ще е свободен да поеме задачи, да навакса с работата или да си почине. Останалите дни както досега, а ако гледачката е по-свободна, може да се уговорите по-нататък да поема инцидентно и дни през седмицата. Поне да намалее напрежението между вас с малко помощ отвън.

# 47
  • София
  • Мнения: 35 098
Не се налага САМО нейната заплата да стига, има работещ съпруг, който ако не е чобанин, ще се чатне, че желанието на жена му е да роботи.

# 48
  • Мнения: X
Вероятно цялата заплата няма да й стигне дори за половината заплащане за бавачката. И тази жена как точно ще бъде наета? Ще я викат, когато детето е болно на третия ден като му спадне температурата? Какво ще прави през останалото време тази жена, ще яде камъни и ще чака?
Личи ти, че дори не си помирисвала наемането на детегледачка.
Детегледачката в този случай може да се наеме с твърд ангажимент за 10-те дена месечно, в които майката е на работа и той да ѝ се плаща независимо дали тя работи или не. Заплащането ще стигне за тези 10 дни. Предвид факта, че тя може да получава заплащане и без да работи дори един ден в някой месец, няма да бъде голяма сума.

И да, немалко студенти ИСКАТ да работят почасово, за да изкарват пари. Дори 16-годишната ми дъщеря го прави и това не ѝ пречи на ученето в една от т.нар. най-елитни гимназии в България.

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
На база това, което Тони е написала оставам с впечатление, че мъжът й хич не е склонен да плащат за бавачка, иначе нямаше да насочва нещата към това бабата да идва да гледа детето. Не знам как ще успее да го убеди и дали сделката няма да й излезе твърде скъпо за ходене на работа в почивните дни, особено ако плащат на бавачка, която през част от времето ще бездейства, а на повикване за малко пари не виждам колко отчаян трябва да е някой, за да се навие. По поведението му си правя извода, че той болно дете не иска да гледа, живяли са дълго време като свободна двойка преди детето и той сега не може да преглътне хапа, че ще има големи трудности с по-често боледуващо дете, с логистики, ангажименти и всичко. Тя също не е подготвена за такъв развой, огорчението е голямо. Хубаво е, че иска да си запази работата, че се чувства добре. Но някак не ми изглежда да има кой знае какви полезни ходове, особено ако работата й не изкарва кой знае колко пари и я няма през почивните дни.

Аз не бих поверила болното си дете на 16-годишна девойка, нито на студентка. Който иска да го прави. Подценяваш хората, смяташ, че са готови на всичко. Не, не са готови на всичко, а работата си е работа. Никой не обича срещу малка сума да е постоянно на разположение, това в един момент става толкова изнервящо, че се отказва. Особено млад човек, който има и други цели в живота си от това да седи и да чака дали някой ще му се обади да бейбиситва срещу малка сума.

# 50
  • Мнения: 2 495
Защо ти преценяваш дали мъжът  ще плаща и дали някой ще се съгласи да гледа болно дете? Понякога и слава богу, децата не са на умирачка и заради едната хрема е добре да си останат в къщи. Ако не потърси някой желаещ, няма и да знае дали може да се реализира тази схема. Сигрна съм, че има жени, които нямат сили или по друга причина, не желаят пълен ангажимент, но няма да им е толкова трудно да го правят от време на време.
Има нещо друго, което е много разпространено по нашите ширини-дето да е пълен ангажимент само да майката.Тя да не работи, защото детето е болнаво, да не се квалифицира, да губи трудов стаж, да изчезне от пазара на труда, да взема само тя болнични, да стои и да психясва в къщи и никой друг да няма ангажимент. Има смисъл, дори и да си дава цялата заплата, поради горните причини.

# 51
  • София
  • Мнения: 35 098
На база това, което Тони е написала, мъжа го играе обиден на вселената, че е станал баща и лека абдикация от родителските задължения, защото си мисли, че той носи парите и неговият бизнес е   е приоритетен.

# 52
  • Мнения: 4 577
Andariel , ще се учудиш какви различни варианти могат да се намерят за каквито и да било услуги. Аз, например, съм наемала действащ учител,.който да взима детето от училище към 16.30 и да довърши с него домашните вкъщи. Понеже можеше да го прави само точно определени три дни, в останалите намерих студентка от групата на Педагогическия факултет на СУ,.която да го взима другите два.дни и да остава у нас, докато се прибера към 18.30. Наемала съм и студентки, които да висят в училището на сина ми за около 1- 2 часа , че да са му придружител в час по физическо, защото има физически затруднения и това беше прищявка на учителката, за да го включва в часовете. Иначе трябваше да седи наказан на пейката.  Давам тези примери, за да видиш, че най-различни хора търсят най-различа заетост. Естествено, имало е засечки, налагало се е да изляза от работа, но като цяло е било рядко. Проблемът на тяхното семейство е реално нормата на работещи хора в голям град без баби наоколо, така че изобщо нямат някаква екзотична нужда. Относно финансовите възможности, да каже авторката какви са.

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Това е бил постоянен ангажимент с фиксиран график. Не на повикване като пожарна команда.

# 54
  • Мнения: X
Ти коя част от възможността за фиксиран 10-дневен постоянен ангажимент не разбра? Не беше описана много сложно.

# 55
  • София
  • Мнения: 35 098
Обича да обяснява невъзможността винаги, без сама да е черпила опит.

# 56
  • Мнения: 4 577
Това е бил постоянен ангажимент с фиксиран график. Не на повикване като пожарна команда.
Андариел, няколко пъти написахме с Уишмастър за фиксирана сума, примерно 800 лв., за 10-12 дни
 месечно, с точно определен график (авторката знае кои дни е на работа), като гледачката някои от тези дни няма да има ангажимент. Защо смяташ, че е невъзможно млада пенсионерка, която не иска да е ангажирана всеки ден, да се съгласи на подобни условия?

Последна редакция: пн, 05 сеп 2022, 11:11 от TafTaf

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Представям си как някой ще даде 800 лева за 10 дни фиксиран график. Обадете се, когато стане. А за мъжа на Тони съвсем не си го представям.

# 58
  • София
  • Мнения: 35 098
Всички майки до печката, всички бащи на работа!

Да те запозная с няколко, Андариел?
Добре, че софиянци и новософиянци са адаптивни в липсата на ясли и градини, че ако чакаха на теб....

# 59
  • Мнения: 4 577
Ми аз съм давала и повече за сумарен ангажимент с по-малко часове.  На база на какво реши, че авторката работи за по-малко? Даже да взима примерно 600 лв. и да отиват още 200 лв. от изкараното от бащата, няма ли да си струва за спокойствието на семейството?

Общи условия

Активация на акаунт