Просто споделяне - нещата от живота

  • 3 826
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Представям си как някой ще даде 800 лева за 10 дни фиксиран график. Обадете се, когато стане. А за мъжа на Тони съвсем не си го представям.
Ти можеш да си представяш каквото си искаш. И без това опитът ти се свежда до стоене у дома 18 години, финансирано от мъжа ти. А тези, които имаме опит в ползването на услуги на детегледачки, можем да споделим нещо реално, което авторката да прецени дали ѝ върши работа.

# 61
  • France
  • Мнения: 12 570
Ох, съчувствам. Този филм съм го гледала. При нас се оказа алергия към глутен и лактоза. След като ги премахнахме от менюто, да чукам на дърво, има голямо подобрение.
И аз те съветвам да намериш бавачка. И се опитайте да комуникирате повече с ТМ. Ние с ММ много си говорим и това ни спасява. Човешко е да си мислиш, че правиш повече. И в никакъв случай не напускай работа. Тук е пълно с фрустрирани стейетхоум мами, които ще са най-щастливи ако всички сме в техния казан.

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
Като чета какви са неговите реакции  не виждам как ще се навие. За него и за нея спокойствието и цената му могат да се разминават сериозно. Авторката може да каже за колко работи. Според мен работи за малко и самата казва, че е на работа заради социализацията. Ако й плащаха доста окото й нямаше да мигне досега да е наела човек без дори да иска мнението на мъжа си.

Давала си повече заради особеностите на детето.

# 63
  • Мнения: X
Е, ако е на работа само заради социализацията, очевидно може да мине и без парите, които ѝ плащат на тази работа. Следователно, може да ги даде за детегледачка.

# 64
  • Мнения: 6 253
Към авторката: Най-добре седнете с мъжа си и говорете дали и двамата сте съгласни да потърсите бавачка. Ако съпругът не е съгласен, да каже защо, какво го притеснява и да даде друг вариант, който обаче не включва баби и дядовци. Ако не сте притеснени финансово, аз лично не виждам как по друг начин ще се случат нещата.

# 65
  • София
  • Мнения: 35 104
Има ли значение какво печели тя?

# 66
  • Мнения: 6 150
Да пробват различни варианти, но мисля че чета в държанието на мъжа, че очаква тя да е по-отдадена, да го нарека така. Той да си работи на спокойствие, тя да гледа детето и да не го занимават. Затова и "дипломатично" се дразни на майка ѝ, но то е повече "сещай се, стрино". При всички положения няма да му е приятно и някой външен човек да гледа детето, че жена му да се прави на работна 10 дни, с тях или без тях за него все е несериозно, и твърде вероятно още повече да влоши държанието си.

# 67
  • Мнения: 4 577
Като чета какви са неговите реакции  не виждам как ще се навие. За него и за нея спокойствието и цената му могат да се разминават сериозно. Авторката може да каже за колко работи. Според мен работи за малко и самата казва, че е на работа заради социализацията. Ако й плащаха доста окото й нямаше да мигне досега да е наела човек без дори
Давала си повече заради особеностите на детето.
Няма значение защо конкретно аз съм давала повече. Твоята теза беше, че едва ли не е невъзможно да намерят човек за конкретната тяхна нужда. Но това не е така. Могат и то на не кой знае колко висока цена. Сега, ако едвам свързват двата края, е ясно, че детегледачка не е решение, но никой от нас тук не знае какъв им е семейният доход.

# 68
  • Мнения: 6 253
Видях и другата тема на авторката - за памперса. Според мен не е нормално дете на почти 3 години да не се е научило (да не го научат по-рано) да си върши нуждите извън памперса, но хора всякакви. В тази връзка - да не би мъжът на авторката да се ядосва и озлобява, защото смята, че майката не може да се оправя с детето? И като добавим, че детето е болнаво, палаво и доста инато (съдейки по действията му, описани в другата тема), мъжът предпочита да ''абдикира'', а бабите да не се навиват да помагат. Защото в такава ситуация наистина може да стане трудно да се намери човек да го гледа дори и за някакви часове.

# 69
  • Мнения: 18 530
В момента много деца късно свалят памперса. Изобщо не е изключение до 3 год. с памперс.

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Всичко има значение в един конкретен случай. И да, смятам, че споменатите от теб 800 лева като хипотетична цена е достатъчна някой да се навие да работи по определен фиксиран график, но не и на никакъв график, и то ако сумата не е фиксирана за определени дни, а е плаващо и ако изобщо потърсят човека.
Отделно смятам, че конкретният мъж няма да се навие, защото ще сметне, че парите са много и защо изобщо трябва да плаща, когато детето си има майка. Той не е навит да плаща, не го е предложил дори, а иска да не го закачат безплатно - майката и бабата да се оправят както си знаят.

За колко пари работи авторката е важно дотолкова, доколкото някой трябва да финансира операция "бавачка" - дали тя със своята заплата може да осигури плащането на външен човек, за да финансира социалното си присъствие на работа, или мъжът й ще трябва да дава пари, срещу които на свой ред ще изисква да не го закачат никак (което едва ли ще устрои авторката, защото пак тя сама остава да се справя с всичко). Плюс това наемането на човек не освобождава родителите от ангажиментите и тревогите от боледуването на едно дете - водене по лекари, внимаване за лекарства, кисело настроение на детето, недоспиване и т.н. Няма как да стане кеш-енд-кери, освен ако и двамата родители не са толкова спокойни, че да не им е кой знае колко проблемно боледуването на детето. Но повечето родители се тревожат дори когато има кой да гледа детето. Не е за отсъствието от работа само. А ако прибавим и напомнянето за темата за памперсите, сега се сетих и за тази част от случая - явно детето е незряло като цяло, има нужда от повече време организмът да заякне и да се регулират функциите, също и саморегулацията според възрастта да се установи, а една напрегната обстановка вкъщи не е особено благоприятна. (Бавачката я чака и предизвикателството с памперса, боледуването и т.н.)

# 71
  • Мнения: 9 361
toni,
Ако наистина работиш основно събота и неделя, защо мъжът ти се сърди, че трябва да гледа детето? В почивните дни няма ясли и детски градини, кой да го гледа? Той се е съгласил да работиш така, сега вече не иска, защо?

# 72
  • Мнения: 3 010
Съчувствам ти за натоварването. И при нас има нула помощ от баби - майка ми е в България, но би идвала, за съжаление се разболя лошо и не и е възможно да пътува. Свекървата не помага изобщо за децата, макар че е близо - казва, че не знае какво да прави с тях и към момента не ги е нахранила нито веднъж, нито веднъж не ги е извела или преоблякла. Дори когато идва за мен е по-скоро натоварване, защото трябва да изпълнвам и някакви задължения на домакиня. Ние ползваме помощ и все пак сме постоянно под водата (имаме близначки, така че наистина натоварването е сериозно). Разбира се, че целият стрес се отразява негативно на отношенията със съпруга ти, когато сте преуморени, а и нямате кой знае каква възможност да си обърнете внимание като двойка.
 
По отношение на бавачката - търси, ще си намериш твоя човек. Какво значи, че нямало да има желаещи да гледат по-опако или енергично дете? Все едно лекар да каже - ще лекувам само малко болни пациенти, или сервитьор да каже - обслужавам само любезни, красиви и щедри клиенти....Ами, разчиташ на професионалист, тяхната работа е да се грижат и за по-лесни, и за по-трудни деца ( с цялата условност на тези понятия, които по принцип не харесвам).

Да, пари са това, усилия са много да се намери подходящия човек, но психическото здраве и състоянието на брака ти са важни.

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
Първо, повечето бавачки не са никакви професионалисти, а просто жени или момичета, които искат да изкарат пари отгоре. Второ, сравнението с лекаря няма кой знае каква връзка. Бавачката, особено когато работи за себе си, хич не е длъжна да се занимава с всеки, който й се е обадил (тя не е възпитател в детски клуб, за да е длъжна да е там, независимо какви деца заведат). Тя може съвсем лесно да откаже, ако прецени, че детето е твърде трудно за нейните сили или очаквания и никой не може да я вини. Лекарите също в частната си практика не лекуват всеки, който се запише, поне след първия път. Формално не може да откаже само като наемен работник, и то по силата на йерархията. Когато някой не иска да направи нещо, той намира начин да се съпротивлява и да го избегне.

В общи линии с нейната работа в събота и неделя са прецакани, защото винаги единият трябва да е ангажиран постоянно. Бащата - цяла седмица е на работа, а в събота и неделя трябва да гледа детето, докато майката е на работа. Майката през седмицата гледа детето, а в събота и неделя е на работа. На практика те почивен ден нямат. Ако и двамата бяха на работа през седмицата, поне щяха да са заедно с детето през почивните дни. Получава се психологически така, че всеки от двамата се чувства на загуба и мисли, че на другия му е по-лесно, независимо дали "той сега си е вкъщи, а довечера ще ми мрънка" или "цял ден съм бил на работа, а трябва и детето да гледам". При такива графици става проблем.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2022, 13:53 от Andariel

# 74
  • София
  • Мнения: 35 104
Става проблем при абдикация от отговорности и задължения, не при натоварени графици.

Общи условия

Активация на акаунт