Колко е семейния ви бюджет?

  • 16 176
  • 368
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Здравейте,
С текущото увеличение на цените на всичко, си мисля...колко е стандартния семеен бюджет на едно семейство, включващо храна, дрехи и козметика за месец? Може ли да уточните и от колко члена е семейството ви?
И нека да започна аз по темата:
4 членно семейство, около 2.500лв на месец.
Вие сте на ред! Simple Smile

# 1
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Защо те интерисува хорския семеен бюджет? Социологическо проучване ли правиш?Ако някой напише ,че бюджета на семейство му е 10 000 месечно какво би означавало за теб?

# 2
  • Мнения: 4 009
Как ще ти помогне знанието за чуждия бюджет?

# 3
  • Мнения: 5 820
Интересува се, защото й е интересно. Но надали някой ще каже колко точно е семейният бюджет. Това е лична информация все пак.

# 4
  • Мнения: 529
Нищо няма да ми помогне, с какво трябва да ми помогне?
Никой не е длъжен да отговаря, интересна ми е темата, публикувала съм я. На вас ако не ви е, подминете я.

# 5
  • Мнения: 6 764
Може би имаш предвид какви са месечните разходи по тези пера? Защото бюджета е едно, а за какво го харчим, съвсем друго.
Ние сме 4 членно семейство. Дрехи купувам преди началото на сезона за децата наведнъж. Козметика аз ползвам конкретна, децата също. Разходът не е месечен, защото купувам разфасовки, които се ползват по-дълго. Най-голямо перо е храната, защото месо купуваме от производители, а не от хипермаркети, същото и с млечни и плодове и зеленчуци. Но пък, което позволява пазаруваме в по-голямо количество. Всичко останало влагаме в имот, който купихме наскоро. Да, цените хвърчат в момента, но ние по принцип пазаруваме доста планирано. С две думи бих вложила сума в хубава семейна почивка, но не и за някой парцал или ненужни козметични продукти. Като цяло с добра организация, на някои увеличения може да се противодейства.

# 6
  • Сф
  • Мнения: 10 664
около 4000- 3 ма

# 7
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Може би имаш предвид какви са месечните разходи по тези пера? Защото бюджета е едно, а за какво го харчим, съвсем друго.
Ние сме 4 членно семейство. Дрехи купувам преди началото на сезона за децата наведнъж. Козметика аз ползвам конкретна, децата също. Разходът не е месечен, защото купувам разфасовки, които се ползват по-дълго. Най-голямо перо е храната, защото месо купуваме от производители, а не от хипермаркети, същото и с млечни и плодове и зеленчуци. Но пък, което позволява пазаруваме в по-голямо количество. Всичко останало влагаме в имот, който купихме наскоро. Да, цените хвърчат в момента, но ние по принцип пазаруваме доста планирано. С две думи бих вложила сума в хубава семейна почивка, но не и за някой парцал или ненужни козметични продукти. Като цяло с добра организация, на някои увеличения може да се противодейства.
Radeva, aвхторката пита колко,тоест цифра,дала е пример със себе си, а не за какво.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 151
Аз също не разбирам дали пита за семейния доход или за разходите, които семействата правят по споменатите пера. Все пак, предполага се, че не се гони максимата "колкото изчукал, толкова опукал".

# 9
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Аз също не разбирам дали пита за семейния доход или за разходите, които семействата правят по споменатите пера. Все пак, предполага се, че не се гони максимата "колкото изчукал, толкова опукал".
Пита за приходите, според мен. Ма по- добре да пита за разходите Simple Smile Един, два кредита и дотам с високия доход погледнат отстрани.

# 10
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Аз също не разбирам дали пита за семейния доход или за разходите, които семействата правят по споменатите пера. Все пак, предполага се, че не се гони максимата "колкото изчукал, толкова опукал".
Пита: Колко е стандартния ви семеен бюджет и от колко члена е семейството ви?Звучи ми като покажете си данъчната декларация.

# 11
  • на село
  • Мнения: 3 917
Абе какво да казваме- всеки се простира според чергата си.
Може да получаваме повече от авторката, но имаме още 5г да изплатим ипотечен кредит, а малката ми дъщеря ще е 12клас, та и там предстои студенство, но да сме здрави, пари се изкарват и се харчат.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 151
Но пък подчертава, че я вълнува "колко е стандартния семеен бюджет на едно семейство, включващо храна, дрехи и козметика за месец".
Аз под бюджет разбирам приходи и разходи, но не всички приходи е ок да отиват изцяло за храна, дрехи и козметика. Пък ако пишем общи приходи и разходи само по тези пера, верно ще трябва да изкараме данъчните декларации, че да стане ясно къде отиват другите пари.

# 13
  • Мнения: 4 831
То оставете бюджета, ами вижте стандарта на живот. Има хора с доста по-малко приходи, ама като ги гледаш отстрани са класи над нас. То телефони, почивки, кафета, ресторанти, коли... Пък ние все се атискаме. Все да не похарчум някоя излишна стотинка (то по-скоро ММ де, ама пак... Grinning )
Ние не живеем в България и няма смисъл да казвам за нашите доходи.

# 14
  • Мнения: 195
Малко е деликатна темата било то и анонимна за доходи, тъй като може да се разбере по много начини като се започне от фукане и вижте кой съм аз. Отделно доста хора не разчитат само на чиста и твърда заплата. Та, доста е субективно да се каже някаква точна цифра

Общи условия

Активация на акаунт