Мамино дете?

  • 3 416
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Абе според вас нормално ли е някой, който е на 23 да живее още с майка си в друг град на квартира при положение, че човека е студент?  Повечето студенти гледам са на общежития или имат квартири със съквартиранти и никой не живее чак толкова с роднини като стане на 18.

# 1
  • Мнения: 13 544
Не знам дали е нормално.Но ти с този израз и това човъркане в чужди битиета , защо?

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 17:21 от Пролетно цвете

# 2
  • Мнения: 72
Не знам дали е нормално.Но ти с този израз и това човъркане в чужди битиета ще гледаш деца?

Не човъркам в чуждите работи.

# 3
  • Мнения: 4 831
Да. Доста по-евтино излиза да живееш при родителите, отколкото да се изнесеш. Освен това 23 далеч не е кой знае каква възраст в днешно време.

# 4
  • Мнения: 13 544
А какво те интересува дали живее с майка си? Може да нямат възможност да се издържат поотделно, майката да има нужда от обгрижване поради болест и т.н..

# 5
  • Мнения: 72
Да. Доста по-евтино излиза да живееш при родителите, отколкото да се изнесеш. Освен това 23 далеч не е кой знае каква възраст в днешно време.

Не става въпрос за това. Става въпрос да си наемеш квартира в друг град и пак да живееш с майка си и баща си, макар че си от друг. Не е по-евтино към 900лв. е

Пролетно цвете, за себе си питам. И няма такава причина като болест и така нататък.

# 6
  • Мнения: 18 498
На 18 повечето още са в гимназията, за протокола.

# 7
  • Мнения: 1 992
Може да са близки. Лошо ще е ако решите да ходите сериозно и вместо да си купите жилище или да живеете на квартира, да отидете да живеете при родителите. Има много такива из форума, повечето като се оженят отиват при родителите уж да пестят пари за жилище, но си остават там....

# 8
  • София
  • Мнения: 35 098
За тях е нормално, явно.
Къде е точно проблема за вас?

# 9
  • Мнения: 4 831
Аз пак не разбрах какъв друг град и къде е квартирата и т.н.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 646
Доколкото разбирам, студентът е отишъл да учи в друг град, наел си е квартира, и мама се е пренесла да живее при него? Ако е така, тогава не, не звучи нормално.

# 11
  • Мнения: 72
За тях е нормално, явно.
Къде е точно проблема за вас?

Аз говоря за себе си. Себе си описвам. И хич не ми е нормално. Особено като си на подбив от колеги и преподаватели. Не съм виждала хора да си зарязва децата, но не съм виждала и такива, които ходят след тях, когато трудно могат да си го позволят.

Лъвица описа ситуацията.

# 12
  • Мнения: 4 831
Доколкото разбирам, студентът е отишъл да учи в друг град, наел си е квартира, и мама се е пренесла да живее при него? Ако е така, тогава не, не звучи нормално.

Ако това е случаят, ми се вижда странно. Ама приказката за баницата - не е луд тоя, който я яде, а този, който я дава. Един сериозен разговор тип "Мамо, искам да си отидеш у вас" би помогнал.

# 13
  • Мнения: 72
Доколкото разбирам, студентът е отишъл да учи в друг град, наел си е квартира, и мама се е пренесла да живее при него? Ако е така, тогава не, не звучи нормално.

Ако това е случаят, ми се вижда странно. Ама приказката за баницата - не е луд тоя, който я яде, а този, който я дава. Един сериозен разговор тип "Мамо, искам да си отидеш у вас" би помогнал.

Такава е.

# 14
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 278
Явно говориш за голям град. Ако родителите ти са си намерили работа в новия град и живеете заедно, не е съвсем странно. Аз познавам такива хора, местят се с родителите в София - децата следват, родителите работят, т.е. цялото семейство си сменя града постоянно. Ако вашите са се преместили за да ти светят, това вече е много неприятно за теб. Варианта е да си намериш работа и да се изнесеш, на 23 години не си вече дете.

Общи условия

Активация на акаунт