Мамино дете?

  • 3 417
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 559
Значи никога не си се заявявала за нещо, щом не сте с прекъснати отношения до сега. Аз така го разбирам. Казваш "прибирай се у вас" и толкова. Като иска да не ти говори. Ама да ти кажа, нЕма да стане.

# 91
  • София
  • Мнения: 35 098
Личните доходи дават крила - търси, намери, работи.

# 92
  • София
  • Мнения: 13 143
Като чета авторката, 7-годишният ми син се противопоставя много повече на моите решения и далеч повече отстоява личното си пространство, отколкото тя.

# 93
  • София
  • Мнения: 35 098
Има ли шанс майката да иска да избяга от бащата?

# 94
  • Мнения: 4 577
Като те чета, работата на детегледачка е изключително неподходяща за теб. Ти имаш нула житейски опит и никакъв във взимане на самостоятелни решения. Най-добре би било да потърсиш работа, с която да можеш да.се издържаш напълно - примерно в хранителни магазини, сервитьорка - неща, които позволяват да работиш основно вечер и в събота и неделя. Така ще имаш и желязно оправдание да не се прибираш уикендите при майка ти. Като си намериш работа, с която да можеш да се издържаш напълно, подаваш документи за общежитието и се изнасяш от квартирата. Крайно време е да обясниш на майка си твърдо, че на 23 г. си възрастен човек, който би трябвало да се оправя с живота самостоятелно. Идеалният вариант би бил да те подкрепят финансово, докато си стъпиш на краката, но няма подобна вероятност с твоята майка. Аз,на твое място, бих опитала да говоря с баща си и да потърся неговата подкрепа и някаква първоначална финансова помощ директно от него.  Все пак, парите ги носи той. Сега е последният момент, в който можеш да поставиш твърди граници. Не е добре да скъсваш отношения с нормални родители, но това, което описваш, е крайна патология и трябва да избягаш. Същото е като да продължаваш да живееш с насилник. Съжалявам, че ще го кажа, но и самите ти разсъждения, даже без тази тема, звучат като на 15-16 годишно момиче, а не като на млада жена на 23 г. Ще имаш със сигурност провали и тежки моменти, може да те уволнят от работа, да търсиш друга и т.н. ,но колкото и да ти е трудно, е най-добре изобщо да не опираш до помощ от майка ти, защото тя ще е пак отровна и задушаваща. Лошото е, че сигурно нямаш приятели и среда при това положение, за да разчиташ на каквато и да било временна подкрепа, ако се наложи.

# 95
  • Мнения: 72
Не разбрах какво толкова казах, че ме нападате.
Все пак естествено е, че ще съм по-предпазлива, особено, когато нямаш подкрепа от никъде. Ако пак обявят някаква пандемия и ограничения. За самостоятелнитв решения има и 16г, които точно това работят.

# 96
  • София
  • Мнения: 13 143
Никой не те нападам, но реагираш точно като 13-годишна. Нещо не ти харесва и се цупиш.
Явно не знаеш какво искаш.
Не разбирам защо е темата, когато никое предложение не ти харесва и не даваш никаква информация,освен някакви детински идеи.
Както написах по-горе, за мен нормалното на тази възраст е (както постъпват моите дъщери на същата) да работиш по специалността си или в областта, където планираш да се развиваш, да се издържаш сама, да живееш сама или с гадже, да взимаш сама решения, евентуално вече да си в сериозна връзка, да излизаш с приятели и да се забавляваш, а с родителите ти да се чувате редовно и да им гостуваш (или те на теб) за празници и евентуално ваканции, когато съвпадат с отпуската ти.
Но явно с тази ненормална опека майка ти те е превърнала в страхлива, несамостоятелна и несмееща да вземе решение (не мога да напиша жена, защото менталното ти съзряване не съответства на физическото).
Бих приела подобно положение ако имаш някакъв проблем или заболяване, но ти не казваш за такива.
В живота тепърва ще се сблъскваш с проблеми и кризи. Може да не е пандемия, но може да е война, режим на доставките или друго ограничение. И то неведнъж ще минаваш през такива, но мама няма да е вечна, затова също е добре да помислиш.
Включих се в темата, понеже самата аз съм майка на 5 деца и имам желание да ти помогна, но аз мога със съвет само. Както и всички други. Ти си тази, която сама трябва да промени живота си, но явно още не си достатъчно пораснала.
И наистина недей да гледаш деца, защото ще им вредиш.

# 97
  • Мнения: 72
Никой не те нападам, но реагираш точно като 13-годишна. Нещо не ти харесва и се цупиш.
Явно не знаеш какво искаш.
Не разбирам защо е темата, когато никое предложение не ти харесва и не даваш никаква информация,освен някакви детински идеи.
Както написах по-горе, за мен нормалното на тази възраст е (както постъпват моите дъщери на същата) да работиш по специалността си или в областта, където планираш да се развиваш, да се издържаш сама, да живееш сама или с гадже, да взимаш сама решения, евентуално вече да си в сериозна връзка, да излизаш с приятели и да се забавляваш, а с родителите ти да се чувате редовно и да им гостуваш (или те на теб) за празници и евентуално ваканции, когато съвпадат с отпуската ти.
Но явно с тази ненормална опека майка ти те е превърнала в страхлива, несамостоятелна и несмееща да вземе решение (не мога да напиша жена, защото менталното ти съзряване не съответства на физическото).
Бих приела подобно положение ако имаш някакъв проблем или заболяване, но ти не казваш за такива.
В живота тепърва ще се сблъскваш с проблеми и кризи. Може да не е пандемия, но може да е война, режим на доставките или друго ограничение. И то неведнъж ще минаваш през такива, но мама няма да е вечна, затова също е добре да помислиш.
Включих се в темата, понеже самата аз съм майка на 5 деца и имам желание да ти помогна, но аз мога със съвет само. Както и всички други. Ти си тази, която сама трябва да промени живота си, но явно още не си достатъчно пораснала.
И наистина недей да гледаш деца, защото ще им вредиш.
Как ще им вредя? Жената ми казва какво да правя и аз го правя. Да вредиш на някой означава да го нараняваш по някакъв начин. Телата беше дали има някакъв трети вариант, в който да не стане така да не се видим никога повече. Не се цупя, просто е гадно да се пусне тема, донякъде с цел просто да  излееш чувствата и да ти кажат, че за нищо не ставаш.

# 98
  • Мнения: 35 961
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт