🐑 ''Фермата 8: Мостът на времето'' - тема 2 (12.09 - 18.09) 🐄

  • 22 873
  • 523
  •   1
Отговори
# 270
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 206
Гечо ми е много неприятен още от неговия сезон - шувенист и простак. Знам, че го представят в светлината на опитен, по-възрастен и мъдър, но не ми харесва никак.

# 271
  • Мнения: 487
Казвате, че нямало много активност тук - като няма неща, за които да се възмущаваме, защо да пишем чак толкова много!? Погледнахме за половин час онова другото предаване и повече няма да превключваме там - то интриги вече яко, злоби... не искаме да се товарим с негативи.

На нас сезонът ни върви много приятно досега.

Новите са ми едни такива циглави, т.е. никакви, мъжете първобитни и неопитни, само мистър Морков ни харесва, донякъде и Калин. Като гледам знаещи и можещи хора май няма. Все ходят и копират от Старите. Можеше да вкарат поне няколко мъже и жени, които знаят защо са отишли там и имат някаква представа от селската и мъжка работа. Това е Фермата, все пак!

Би ми харесало да има повече групови игри - по-интересни и забавни са ми. Също, показателно е и за тях, че обединението прави силата, а не разединението.

"Познай ракията" ми е една от любимите игри - макар че съм винарка, а не ракиджийка. Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 сеп 2022, 22:06 от Tahiti

# 272
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Доста от правилата за ратаите и дуелите не уточниха в началото. Няма как да отговори при мерно на първи и трети въпрос със сигурност, защото не знаем правилата. А именно, има ли право единия ратай да посочи другия за втори дуелист? До сега ратаите бяха мъж и жена и това по подразбиране не можеше да се случи, сега спокойно могат да се падат еднополови ратаи.
А що се отнася дали могат да пратят този или онзи ратай, то мисля, че от другата седмица пак фермера ще определя ратаите, а не с гласуване. Поне в началото на тази казаха, че по изключение ще се избира фермер и ратай с гласуване. Предполагам, че беше поради липса на фермери в двата отбора, докато се изравнят и започне същинската игра. А фермера е по-хубаво да се избира с игра или битка, както си беше. Ще видим колко правилно съм разбрала

# 273
  • Мнения: 2 141
Старо, старо... колко да е "старо" поколението? Гечо и Стоичков са набори.
Чавдар, който е 10 години по-млад от тях, има почти същите разсъждения по въпроса.
Чавдар е доста по-хард от Гечо относно мнението на жените. Понеже ми е най-пресен от миналия сезон спомените ми са най-ясни,  нали заради наличието на цикъл жена не трябвало да заема високи постове, демек да стои до печката и да ражда деца. Гечо е като пеленаче сравнен с Чавдар Joy Иначе си има млади мъже и на по 25 отрасли в такива семейства и също са убедени,че жената не трябва да се обажда много ,та си зависи до голяма степен от средата не толкова от годините

# 274
  • Мнения: 5 372
И като си намери майсторката такъв един ербап, става друг човек. Виждала съм такава метаморфоза.

# 275
  • Другата България
  • Мнения: 37 817
Ами скучно ми се стори, да не говорим, че повечето време от епизода наблягаха на някакви стратегии, номинации, уговорки, обяснения....на мен лично не ми допада това ново правило. Един Иван мисля беше, говореше така уверено в първо лице, ед.число - “ще те предложа, ще те номинирам, ще те изпратя...“ , ами нещо не ми харесват тези сметки. Ясно изразена мъжка коалиция при новите, ще гонят жените отсега, но пък кой ще готви, кой ще строи....
При старите неприятен засега ми е само Гечо, ама той си ми е неприятен по дефолт. Дори Альона сякаш не ме подразни, но аз не следя редовно. Не знам защо е негативното отношение към Веселка, аз от тази жена нито чух, нито видях нещо - тиха, кротка, изпълнителна, може да е само сега де, нейния сезон не съм го гледала. Валерия също ми направи добро впечатление на прима виста, Нина и тя много тиха, нещо доста миролюбиво върви сезона, чак изненадващо.

Последна редакция: чт, 15 сеп 2022, 15:49 от Merri_An

# 276
  • София
  • Мнения: 23 155
Мен ме дразни Веселка, защото според мен не заслужаваше да победи, иначе като човек ми е безлична по-скоро.

# 277
  • Мнения: 3 119
Аз пък исках да бъде като в сезон 6 чрез въпроси да се определят ратаите. Сега някак си не ми харесва чрез гласуване. Аз пък ми се искаше победителя от дуела в събота автоматично да става фермер на съответния отбор и да определи фермера от другия. Така си мисля че щеше да е по-добре поне за мен.

# 278
  • София
  • Мнения: 23 155
Аз пък исках да бъде като в сезон 6 чрез въпроси да се определят ратаите. Сега някак си не ми харесва чрез гласуване. Аз пък ми се искаше победителя от дуела в събота автоматично да става фермер на съответния отбор и да определи фермера от другия. Така си мисля че щеше да е по-добре поне за мен.
И аз съм на това мнение.

# 279
  • Мнения: 9 700
Гласуването при определянето на ратаите дава възможност за много повече стратегия в играта. В комплект с разрешението да обсъждат стратегии в този сезон си е точно на място според мен гласуването. Също така глас + добре саботирана игра може да изпрати целта ти като първи дуелист, т.е. отварят се много повече възможности на тихия фронт в сравнение с предходните сезони.

# 280
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Веселка беше изпълнителна и тиха и в нейния сезон. Е, малко мърляво миеше съдовете, но и там беше изпълнителна, правеше го без мрънкане.  Майка, щерка и даскалицата се обединиха с/у нея и започнаха за всяко вдишване буквално да правят скандали. После след обединението, майката се умилкваше на Шопски, единствената, която го превъзнасяше, даскалицата се залепи за Маряна, като дъвка за подметка, настроиха богатите с/у нея. Щерката, понеже беше яка като бик и почти толкова умна се водеше по акъла им и пригласяше. Обаче това само засили симпатиите на Сами и Краси към нея, а Димитър покрай Красимира застана на нейна страна. След излизането на Шопски и Маряна, естествено скандалджийките нямаха подкрепа с/у Веселка, а тези на нейна страна останаха и на практика, това я добута до финал. Отделно, че трябваше на дуела да е с трътлестата майка, която нямаше никакъв шанс. След това с Красимира се скараха, но това вече нямаше значение.
А това, че все пак взе победата, според мен се дължи единствено и изцяло на Краси. Винаги ще остане у мен съмнението, че беше негово лично решение да ѝ подари победата, отдавна беше намерил ключа. Но вече беше влязла под кожата на богатите, на самоинициатива и предложиха помощ като излязат, Митко лично, кон щеше да ѝ купува и това настрои пък публиката с/у нея. Като държание няма никаква разлика с предишното ѝ участие, но към нея е негативно отношението, просто защото не тя трябваше да спечели този сезон

# 281
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Определянето на фермера на седмицата все още не е казано как ще става от понеделник нататък. Иван каза, че само за тази е с гласуване. Според мен е само за тази, не защото не са били по равно (след излизането на Ангел баш по равно си станаха), а защото го няма условието, което в бъдеще ще е определящо. Така че като нищо може единият да е победителят от елиминационния дуел.
И понеже все още начинът на избиране на фермера не е известен, затова много ме учудват "новите" мъже как си съставят стратегии, в които даже и фермерите си "избират". А ако не става (пък то няма да става) с избор, тогава?... к'во пра'им? Satisfied

Последна редакция: чт, 15 сеп 2022, 15:37 от DamaPika

# 282
  • Мнения: 2 027
Митко лично, кон щеше да ѝ купува и това настрои пък публиката с/у нея.

Да разбирам, че някакъв личен момък от сезона е проявил симпатия към нея и заради това е хейтена. Ясно , благодаря, исках да си съставя мнение понеже само кофти неща за нея чувам пък не ми се гледа сезона

# 283
  • Мнения: 491
Леко безлична беше в сезона си, но ми се струва добър човек с уговорката, че всеки си има малко или много някакви кусури. Жена с уменията и на мъж, както се казва. За мен беше човекът, който щеше да си промени живота в цялост с печеленето на формата.

# 284
  • Мнения: 4 611
Митко лично, кон щеше да ѝ купува и това настрои пък публиката с/у нея.

Да разбирам, че някакъв личен момък от сезона е проявил симпатия към нея и заради това е хейтена. Ясно , благодаря, исках да си съставя мнение понеже само кофти неща за нея чувам пък не ми се гледа сезона
Съжаление, не симпатия.Според мен де

Общи условия

Активация на акаунт