В началото на ОСМИ клас, очакваме да влезем в час - 2

  • 35 261
  • 774
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 105
Ims, за теб::
От днес, ако си ученик или студент вече може да заредиш годишна карта.

(clover)Така пътуваш за *0,54 лв. на ден през цялата година* (и през ваканциите, и 2 месеца
безплатно). 

(clover)Сигурно и без ограничения до всяка точка на града, с автобус, трамвай,
тролейбус и метро! Само за *200 лева на година*!

(!)Само ни донеси документ (ученическа книжка или ученическа лична карта за записана
2022/2023 учебна година; студентска книжка, заверена за 2022/2023 година), че
учиш!

(Q)В момента още имаш заредена друга карта? Няма проблем – важи!

# 706
  • Мнения: 7 447
За картите за ГТ мисля да му заредя годишна, стига годишна да означава, че важи 12 месеца, а не 9 месеца. Някой зареждал ли е такава и знае ли срока на валидност?
                 Заредихме карта на 15.09.2022 и важи до 14.09.2023 г. При това още не беше занесъл бележка,че е ученик!Заредих електронно от сайта на ГТ.

# 707
  • София
  • Мнения: 767
Момичета, благодаря!
Тъкмо сега на 15.10. му изтича едномесечната карта.

# 708
  • Мнения: 8 259
Мисля, че за София годишните ученически карти са много изгодни. 200лв за календарна година за цялата градска мрежа изобщо не е много. Особено за гимназисти, които освен на училище, щъкат и сами по разни занимания, при приятели.

# 709
  • София
  • Мнения: 39 884
За картите за ГТ мисля да му заредя годишна, стига годишна да означава, че важи 12 месеца, а не 9 месеца. Някой зареждал ли е такава и знае ли срока на валидност?
На синът извадихме годишна карта на 1ви септ., важи до август 2023. 203 лв струваше.

# 710
  • Мнения: 7 447
На синът извадихме годишна карта на 1ви септ., важи до август 2023. 203 лв струваше.
                   203 когато няма пластика и се налага да се издаде такава.Ако ползвате стара пластика - 200 лв.

# 711
  • София
  • Мнения: 767
Да, ston! Вече щъкат доста децата. Обиколил е повече места от мен. Аз като кон с капаци търча м/у работата и дома и почти нямам отклонение от маршрута. Satisfied

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
Здравейте, извинявайте, че пак се връщам на помощите за осмокласник, но чак сега сварих да попълвам. Стигнах до "Съпруг(а)/съвместно живеещ родител без сключен граждански брак, с който съжителствам на един настоящ адрес" - какво да пиша тук при положение, че нямаме граждански брак и развод, както и не живеем на един и същи адрес с татко му?
Благодаря!

# 713
  • Мнения: 638
Cutesmallcat, щом не сте на един и същ настоящ адрес, не пишеш нищо. Моя приятелка, с мъжа й нямат брак и той се води на друг адрес, но си живеят заедно, и тя не го е вписала изобщо него.

Renydent, тези въпроси трябва да ги отнесем към МОН. Те измислят тези глупости. 😁
Аз също съм избрала до сложа назална ваксина на децата. Чакам с нетърпение да я пуснат по аптеките. Въпреки, че ние още се влачим с кашлица. Уж не сме болни, но кашляме наред. А младежа се оплаква от тежест в гърдите. Утре сутрин ще го водя на доктор. 😢 Пак!

Blueeyes, shkolo днес проговори 🤣 5 от входното по математика, разбира се не по време на час. Не се свикнали още да го ползват учителите явно. За нас, родителите, е много удобно нещо. Но следващите 5 години има време.
За ваксините, щом си го карала преди  месец и половина, аз бих се боднала първо с противогрипната, че грипа чука на вратата, а за другото уж имам някаква защита в първите месеци. 🤔
Дано се харесат с учителя по физическо децата и да станат фенове на волейбола. 😊

За ГТ, аз писах и по-рано, направих карта за една година, 203 лв. Не е имал до сега. Питах да дам ли e-mail, нямало нужда, то нали е за една година, няма да се зарежда всеки месец. Сега си мисля, че трябваше да настоявам, за да мога да си виждам състоянието на картата. Дали мога да отида и да поискам да ми я свържат към профила? Аз нямам такава карта, само детето.

# 714
  • Мнения: 2 168
Cutesmallcat, или не пишеш нищо, или пишеш отгоре, до съпруг/а - не омъжена.

Момичета, а някоя от вас да е чувала за новите модерни дъвки. Аз преди минутки разбрах, питам диването, и то от мен чу. Имаше само една снимка към статията. И кой е този умник, дето ги измисля тези неща. Едни се чудят, как нас, пушачите да ни откажат, а други се чудят, как подрастващите да ги подмамват.
Днес още една оценка светна по АЕ, малко след нея, класната пусна датите в школо, кога ще им са класните и контролните. Миналата седмица бяха два теста, другата се очертават три. То май, наистина тази година, ще се побъркат от устни и писмени изпитвания по АЕ. Да видим по другите как ще е.

# 715
  • София
  • Мнения: 3 086
Дали мога да отида и да поискам да ми я свържат към профила? Аз нямам такава карта, само детето.
Абе, ти всичко може да искаш, ама те какво ще успеят да направят е съвсем друга работа Joy Но не пречи да опиташ, след като няма други карти е по-лесно. Направи си профил, ама с данните, които си дала при издаването на картата - телефон и мейл, че да им е максимално лесно. Носѝ им и пластиката, че нещо я сканират.

Какви са тези дъвки, бе Тони? Каква им е "зарибявката"? Винаги съм не-в-час с "новостите", дано не ми се налага от първо лице да ги боря

# 716
  • Мнения: 4 056
Преди малко една колежка ми изчете писмото на Деян Стаматов, директор на 119 училище, до родителите, за тези дъвки с акцент граница на отговорност на училището по проблема.

# 717
  • Мнения: 2 168
https://www.24plovdiv.bg/novini/article/12768830?fbclid=IwAR15aS … KXPTfjwnlu8Z7prEc
blueeyes, макар че ме изпревар, пускам линк. И аз явно не съм много в час, добре, че е фейса, та да видя. А него рядко го отварям, а като го отворя, е за много малко.
Тестовете по АЕ се оказва да са по един на седчица, до края на месеца. Аз какво съм гледала, идея нямам, знам само, че гледах датите които е написала в школо жената. Мноу съм зле.

# 718
  • Мнения: 4 218
Появил се е нов ученик в класа. Нямало напуснал или изместен, новият е вече 27-ми. Не е близнак на никого.
Без интерпретация, само фактите.
Не разбирам какво привлекателно има в дъвката с никотин. С вкус на нещо си.
От днес вече и брат й е с отрицателен тест. От утре тръгва и той на училище. Край на изолациите.

# 719
  • Сф
  • Мнения: 10 742
Хвърлих едно око на поста. Не знаех за дъвките , признавам. Но този небезизвестен господин Стаматов защо хвърля вината предимно по търговците и родителите? Да се обърне по- близко , към неговата приятелка от СО Данчето например , къде е контрола на държавата върху продажбата и на алкохол и на цигари на непълнолетни? В Гърция е ходил предполагам,знае как се случват нещата и на кое точно ниво 😉 И не , няма да набедим училищата, няма нужда обаче и да ръси бисери като ( перифразирам) " родителите са виновни,че дават пари на децата " и " алчните търговци"- те май заеха първото място в света на Стаматов. 😜🤪🤯😲

Общи условия

Активация на акаунт