В началото на ОСМИ клас, очакваме да влезем в час - 2

  • 35 252
  • 774
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 540
Честит старт на учебната година на децата ни, да набират знания с лекота и да им е забавно в училище!
Ние посетихме тържеството по откриването на осмокласника, после тичахме за тържеството на малката (където беше много добре с духов оркестър). И на двете места бяха съобразили церемониите да са много стегнати, та не успяхме да прегреем съвсем Simple Smile
Младежът, както обикновено, като си видя приятелите, обърна гръб и повече не се сети за нас. Поскитали са малко след ЧК и тържеството (май накрая се събрали група от стария клас, която вече е частично разпръсната в различни паралелки).

Последна редакция: чт, 15 сеп 2022, 18:02 от FreshBreeze

# 76
  • Мнения: 2 164
Ей туй със скитълса и въпросите е готино за опознаване.

За председатели ( отговорници ) на класа, на тях са им казала, че утре май беше, ще избере класната. Те ще отговарят за разбирателството, хигиената, кабеляците в стаята и контактите, и др. подобни. Няколко щяло да има. Като ми каза - аз веднага Thinking, няма го почесващото. Ми ако реши да метне моята, ептен ще замирише на развален лук. Тя не ще да е с тях, да разговаря, кво ли ша е да ги строява и порти. Та всички саааа, поне 2 - 3 глави над нея.

Утре имала 3 АЕ, 2 БЕЛ и 1 ФВС, предния път съм ги омотала.
3 дена ще са 6 часа, 1 - 7 часа и 1 - 8, като този с 8 часа последният час им е ЧСД - то, тъй чееее, мноу не го бройкам. Предимно и повечето часове са АЕ. Първи срок ще учат музика, втория пък на нейно място ще е рисуването. Ще има да пише утре, та пушек ша съ вдига, за утре никой не им казал, дали 2 - вато часа ще имат БЕ или Лит., та шъ мъкне и двато, с една тетрадка към тях.

Последна редакция: пт, 16 сеп 2022, 07:41 от Тони ♒🍀

# 77
  • Мнения: 638
Честит първи учебен ден на децата ни и от мен! Да са здрави, здрави, здрави, успешни, доволни от избора си на училище и  да бъде присъствена тази година!

Аз днес не присъствах. Вчера нали се видях с класната 😁 Младежа поиска да си е сам. Но то пък и родителите са били от другата страна  на оградата, така че не е драма.
Още не смея да кажа нищо за класната, тя е със заявка, че мнооого се учи, но слуховете говорят друго. За мен е важно, също и че младежа не е стресиран от нея. 😆
Четири дни имат по 7 часа и един ден 6 часа. Утре стартират ударно с 5 часа немски. Направо очаквам да ми говори вечерта на немски 😂

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 16 483
Нас ни уплашиха,че госпожата по немски била много строга и да внимават да не я ядосат. Това ще му е първата среща с немският език. Дано му се отдаде,че с английският е много зле
Ще чакам с нетърпение утре вечер да ми разказва как е минал денят.

# 79
  • Мнения: 142
Добре, че разказва. Аз трябва да черпя ако получа цяло изречение вместо обичайното "Добре".
Ако пък са две или три, направо банкет.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 084
Добих още малко инфо - 3 момчета си имали в класа, но не разбрала как се казват - те се снишили в ъгъла и гледали да не ги забелязват. Наредили ги по номера и се паднала на първия чин, в средната редица Joy Сега се притеснява, че само нея ще я изпитват така. Оказала се в един клас с дете от детската градина, но не са били в едно училище досега. Добре, че детето е с изключително нестандатно име, та щерката я питала "да не би да е ходила на ДГ в 5 ОДЗ Ракета..." и така се разпознали.
Донесе някакви хартии за попълване и за моя изненада подписвам заявлиение, че ще посещава ФУЧ по История на корейската култура (това добре) и ФУЧ по португалски език Rolling Eyes Това откъде изпадна, пък сега.
Най-много време отдели да се чуди кой спорт да запише за някакъв си допълнителен модул, накрая избра баскетбол, а беше повече от ясно в началото (миналото лято ходи месец-два на Спортна София на едни летни занимания по баскетбол и много я хвалеха, та доби самочувствие на голяма баскетболистка Close )
И най-голямата емоция за деня - ръкувала се с корейския посланник! Минал, поздравил ги, ръкувал се с тоя-оня. Сега няма да си мие ръката цяла седмица, сигурно. А и мине се не мине малко време и с едно умиление вземе че каже "ама какви очи имаше, едни такива, като насълзени отдолу, отгоре като бадемчета..." Това ако продължи в тоя дух, пък и с тая драстична липса на момчета в класа (вероятно и в училището), току-виж стана корейска тъща Scream

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Отчет от девойката за първия учебен ден.
– Как мина?
–Добре.
–Е, разкажи ми подробно.
–Е, задай ми конкретни въпроси.
Е, мамка му, аз ли съм идиот?

# 82
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Моята девойка се върна много развълнувана. Харесала си класа на първо четене, позапознали се колкото им стигнало времето. И класната харесала, тя е по английски, та основно ще прекарват учебния ден с нея. Сега се въртят неспирни съобщения в груповия им чат, дано и за напред се разбират. Отиде сама, чак в 12 ги събираха, явно се е притеснявала, колкото и да отрича, защото и прилошало преди да тръгне, за малко да повърне, но се овладяла. Часовете им са три дена по 7 и два дена по 6 часа плюс 1 час за спортни дейности.
Аз съм човекът с пореден седмокласник, за сега пазя спокойствие, дори не съм се записала още в седмокласната тема 😁

# 83
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 754
Мандаринка туй за 18-то... голямата още мечтае за португалски, не се е случило 😂

# 84
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 787
Вчера, не се отчетох, ма днес рано, рано да докладвам...аз не ходих, щото цитирам " Бе, мамо аз да не съм бебе?"
Завърна се прекрасната, одобрила класната, ма съучениците си не съвсем. Имат основно по 7 часа, по 4 часа англ.ез. После е ходила до старото училище, " малко да си пореве" отново цитат.
Хем се и радвам, хем ми е мъчно, че се  "пуска" от ръката ми.

# 85
  • Мнения: 2 164
Олееее, Мамзелче. Аз пък хич нема да рева ако съ откъсне. Все още си е като залепена за мен. Като каже излизам, с такъв кеф и нетърпение го очаквам. Чак нямам търпение да настъпи момента в който ще и видя гърба.
Откак таз луда лъжкиня се появи,мойто всяка вечер до късно е навън. Наскоро се замъкнали някви пичаги, решили да се завлекат до тях, да се запознаели, и таз лудичката с кеф се запознала, моето пък леко ( тъй да се каже ) резервирано подходила. И ся всяка вечер навън. Туй лапе хич не го харесваме, но щом покрай нея ще води що - го де някъв социален живот, поне заради туй ще се съгласявам да е с нея. Снощи единият дори и викал, че я харесва, и и задавал въпросът - ти харесваш ли ме. Така и не му върнала отговор. Според нея, пък и според мен, го прави за да ревнува лудото, а то съ харесели с неговия приятел. Пред моята отричала, но ми вика - мамо, тя отрича, но си личи, че го харесва.
Та ей таквиз неща.
Да видим и днешния ден как ще и премине, дано свикне и се сближи с класа. Снощи отново бях в обяснителен режим. Да не отсъжда отсега, че това не и е стария клас, децата са други, и т.н. и т.н., ще видим,ще си проличи, дали ще се спогоди с тях, или ще страни и бяга като дявол от тамян.

Рениии, най дългият разказ е твоя. Направо да ти завидим.

# 86
  • Мнения: 531
Здравейте от нас с набора. Първия ден, набора доволен от класа и класната. Днес стана и тръгна с желание. Дано все така да е.. Успешна и здрава учебна година пожелавам за всички..

# 87
  • Мнения: 142
Най-накрая Школо-то проработи за новата година. Самичко, без намеса от моя страна. И за двата профила.
Алилуя!!! Sunglasses

# 88
  • София
  • Мнения: 320
А моето Школо още е на 7 клас.
За сега не смятам да го пришпорвам, надявам се да проработи тези дни.
Девойката не беше ентусиазирана от първия учебен ден, но натюрела и е такъв, трудно се впечатлява.
Нещо не и е допаднал новия клас, но има време.
След училище се е срещнала с приятелки от стария клас, очевидно си липсват.
Тази сутрин сама стана, първа смяна са от 7.30. Добре, че утре ще спи до късно.
А, успях да изпратя заявлението за еднократна помощ през портала за сигурно електронно връчване,
но статуса му е на неполучено.

# 89
  • Мнения: 669
В Школо, с две деца, възможно ли е да се виждат и двете едновременно (както когато бяха в едно училище) или се вижда само едното дете, после сменяме отгоре Роля за другото?

Общи условия

Активация на акаунт