Финала наближава!Октомврийче се показва❤Тема 4

  • 24 604
  • 418
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 116
Момичета, едно питане ?! Тези лохии колко дена средно продължават ?

# 376
  • Мнения: 34
Момичета, едно питане ?! Тези лохии колко дена средно продължават ?
При мен са вече почти месец ,иначе при всеки различно, но знам ,че го залагат 40 дни 😅

# 377
  • Мнения: 444
Между 10 и 40 дни. Зависи колко добре са те изчистили. При секциото са по-малко.

# 378
  • Мнения: 481
Аз съм 26 дни след раждането, още имам... И на мен ми писнаха

# 379
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета ☺️ Въпросът ми е към мамите ,които кърмят . Пиете ли някакви витамини за кърмачки и какви?

# 380
  • Мнения: 302
Аз кърмя, но не приемам нищо допълнително. Обмислям да си взема витамини за подсилване на организма, защото се чувствам адски изморена.

# 381
  • Мнения: 481
Аз пиех до миналата седмица, но ги свърших. Ще си купя утре пак. Мисля си за прегнакеър за кърмене.

# 382
  • Мнения: X
Аз си взех точно тях. И миналата година ги пих след раждането. Не мога да кажа дали са ефикасни. Тогава ужасно ми падаше косата, дано сега ме подмине.

# 383
  • Мнения: 116
Здравейте, аз пак с мойте лохии 😂🤷🏻♀🤷🏻♀ . Четох на едно място, че според това кой ден си след раждането цвета е различен в смисъл първо червено после кафяво и тн. При вас така ли е или едно и също ? Понеже при мене са си един и същи цвят и се чудя ррябва ли да де притеснявам ?

# 384
  • Мнения: 25
Здравейте, аз пак с мойте лохии 😂🤷🏻♀🤷🏻♀ . Четох на едно място, че според това кой ден си след раждането цвета е различен в смисъл първо червено после кафяво и тн. При вас така ли е или едно и също ? Понеже при мене са си един и същи цвят и се чудя ррябва ли да де притеснявам ?
При мен в началото бяха кърваво червени, докато бях в болницата ,след това цвета поизбледня и сега са по скоро кафяви, 25 ден след раждането ми е. Доста са намалели и по скоро цапат превръзката , не текат, но още има явно.

# 385
  • Мнения: 302
Моите само в началото бяха леко кръвенисти, после станаха кафяви като в последните дни на цикъла ми и сега са си такива, и също толкова оскъдни. Надявам се скоро да спрат съвсем.

Здравейте, аз пак с мойте лохии 😂🤷🏻♀🤷🏻♀ . Четох на едно място, че според това кой ден си след раждането цвета е различен в смисъл първо червено после кафяво и тн. При вас така ли е или едно и също ? Понеже при мене са си един и същи цвят и се чудя ррябва ли да де притеснявам ?

# 386
  • Мнения: 34
Моите са някакъв кафяво-жълт цвят през повечето време , понякога и керемидено червено . Аз даже минах на преглед при АГ-то и каза ,че всичко се е прибрало и зарасло идеално.

# 387
  • Мнения: 240
Здравейте, момичета, как сте с бебоците вкъщи? Моята госпожица се оказа с голям апетит и постоянно иска да цока… от скоро се случва и след хранене да връща мляко и пак да търси гърда, за да суче. Това че повръща мисля че е знак, че се е нахранила, но после пак търси. Имате ли подобен опит? А на какво мнение сте за бибероните?

# 388
  • Мнения: 225
Мамба, при нас е подобно, но се оказа, че са почнали коликите и така се успокоява, даваме й биберон, защото вече гърдите ми са сдъвкани и с рани… Много кофти период е началото на кърменето, ние нямахме контакт кожа до кожа при раждането и малката дойде при мен чак на 3ти ден и в момента си е голяма мъка да подкараме нещата с едната гърда. Даже мъжа ми няколко пъти вече ми каза да не се обвинявам, а да вземем АМ, защото не ме подмина следродилната депресия и кърменето много силно допринася за това :/

# 389
  • Мнения: 527
Днес бях на консултант по кърмене заради чести запушвания. Попитах и за проблема с непрестанното сукане (не можех да го откъсна, за да тръгнем). Каза, че около 3-4 седмица правят скок в растежа и затова сучат непрестанно. Би трябвало да мине скоро. Ако и вашата госпожица е на същата възраст, е възможно обяснение.
Биберон давам, но когато е истински гладен, просто си го изплюва веднага. Искаше ми се да минем без биберони, но след една тежка вечер с колики, се предадох.
Здравейте, момичета, как сте с бебоците вкъщи? Моята госпожица се оказа с голям апетит и постоянно иска да цока… от скоро се случва и след хранене да връща мляко и пак да търси гърда, за да суче. Това че повръща мисля че е знак, че се е нахранила, но после пак търси. Имате ли подобен опит? А на какво мнение сте за бибероните?
Малко непоискани съвети ще дам, ей така за идея какво може да се направи.
За разранените зърна на мен ми помогнаха силиконови протектори. Пак си болеше, но понисимо, а бях на ръба да се откажа, защото всеки път кърмех и плачех едновременно. Чела съм статии, че не трябва да се ползват за разранявания и не предпазват, но без тях отдавна да съм минала на АМ. (https://xedra.wordpress.com/2009/06/26/nippleshield/) Другото, което ме облекчаваше беше Лансинох маз. Акушерките ми дадоха и охлаждащи пачове, но при мен бяха неефективни, за жената в моята стая се оказаха по-доброто решение от мазта, така че е хубаво да се пробват различни варианти.
Освен това не позволявам да си играе със зърната, когато спре да суче и започне само да се лигави, го отделям. Не знам дали е добра тактика, но с всичко изброено зърната ми вече не кървят и нямам рани.
Също мисля, че си заслужава да опитате с консултант по кърмене. Живея в Австрия и първите дни в болницата, акушерките постоянно идваха при мен и ми помагаха с всичко възможно, за да слезе кърмата и да потръгне процеса. Тук няма практика да се дава АМ до последно, аз се чувствах виновна, че малкият не наддава и ми беше много тежко, плачех непрестанно. Да са живи и здрави, идваха на всяко кърмене, помагаха, изслушваха, успявах да разтоваря емоцията и да се успокоя. Пожелавам успех!
Мамба, при нас е подобно, но се оказа, че са почнали коликите и така се успокоява, даваме й биберон, защото вече гърдите ми са сдъвкани и с рани… Много кофти период е началото на кърменето, ние нямахме контакт кожа до кожа при раждането и малката дойде при мен чак на 3ти ден и в момента си е голяма мъка да подкараме нещата с едната гърда. Даже мъжа ми няколко пъти вече ми каза да не се обвинявам, а да вземем АМ, защото не ме подмина следродилната депресия и кърменето много силно допринася за това :/

Общи условия

Активация на акаунт