Противогрипна ваксина сезон 2022/2023/2024

  • 28 968
  • 578
  •   1
Отговори
# 540
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 526
Ваксинирана съм, но се тръшнах на обяд, буквално от раз. Случва се, надявам се да го изкарам леко. С т 38,5 съм в момента и кашлям.
Установих, че тамифлу и реленца са само с рецепта, та взех авирон рапид.
Почти нормално се чувствам след малко повече от 24 часа. Ваксината си е ОК!

И аз така, бях с температура само 24 часа. но се разминах с кашлицата -  бях само с хрема, но такава, че имах чувство че ушите ми джвакат. Пих само фервекс и имунозин.

# 541
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Здравейте! Моля за идея от къде да купя ваксина в София?
Проверете в Софармаси онлайн в коя аптека има наличност. И отидете там.

Днес докато пишех това обикалях всичките аптеки, в които фигурираше - навсякъде е изчерпана. Бясна съм, защото л.л. на майка ми я разиграва два месеца - първо имала хрема, после да си направи изследвания, после нови изследвания, и накрая - ами ваксините били свършили! Утре ще пробвам дали някъде по частните поликлиники и болници не правят. Ако знаете нещо по въпроса, ще съм много благодарна!

# 542
  • Мнения: 898
В поликлиника България се обаждах преди 2 месеца да питам дали я имат, но все още нямаха тогава. И там могат да я сложат предполагам, но не знам каква им е процедурата, моят ЛЛ е там. Ако искате, мога да Ви дам телефона на аптеката им да ги попитате. Аз моята ваксина я взех от аптека в района, но беше преди повече от месец.

# 543
  • Мнения: 1 232
Съжалявам, нощна птица, мислех, че тази онлайн система с наличностите работи 😳.
А да пробваш да се обадиш по телефона във веригите аптеки и да попиташ?

В поликлиника България на мен ми искаха 70 лв за преглед + още 7-8 за поставяне на моя ваксина. Не можело само поставяне на ваксина. Не знам как се сдържах да не им тегля една цветуща майна по телефона. В РЗИ София ми я сложиха безплатно.

# 544
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Понеже една година останахме без ваксини,заради това че късно потърсихме такива,решихме,че още септември ще минавам през близката аптека и ще дам заявка за 3 броя.Така и направих и тази и миналата година.Минах и питах септември ,записах се в листата на чакащите.От аптеката ми се обадиха,когато получиха пратката.Миналата година стояха в хладилника НИ,два месеца преди да ги сложим,защото все бяхме болни и чакахме да оздравеем.Тази година няколко дни стояха в хладилника и почти веднага ги сложихме.Та въпроса ми е :защо не купихте ваксините по-рано,когато имаше и да сте ги държали във вашия хладилник?Всичко това с цел да се избегне всичкото това търсене,обикаляне и нерви,че никъде няма.Купувайте ги когато ги има,нищо няма да им стане ако стоят месец-два във вашия,а не в хладилника на аптеката.

# 545
  • Мнения: 18 687
Аз не помня през последните години да е имало налични бройки ваксини през декември, така че купувам, когато заредят, след това слагаме според обстоятелствата.

# 546
  • Мнения: 54 755
И аз още от септември следя и купувам веднага щом се появят. Поставям през октомври.

# 547
  • Мнения: 164
За трета поредна година си поставям противогрипна ваксина. През предишните пъти сякаш нямах странични ефекти.
Но този път си ме тръшна почти както след Ковид ваксината. Ваксинирах се сутринта, а вечерта, когато си легнах се започна треперене (предполагам от температура, макар да не я мерих), с много завивки и пак не ми беше топло... та не мигнах изобщо. Но на сутринта нямаше нищо и денят си продължи нормално. Малко се изненадах, защото така не помня да съм реагирала досега.

Вие какви странични ефекти наблюдавате?

Иначе, аз купувам когато имам път към аптека и имат налични, после си я държа малко в хладилника, докато се наканя да отида до личния лекар.

# 548
  • Мнения: 2 484

Вие какви странични ефекти наблюдавате?


Никакви

# 549
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 798
Здравейте! Моля за идея от къде да купя ваксина в София?
Проверете в Софармаси онлайн в коя аптека има наличност. И отидете там.

Днес докато пишех това обикалях всичките аптеки, в които фигурираше - навсякъде е изчерпана. Бясна съм, защото л.л. на майка ми я разиграва два месеца - първо имала хрема, после да си направи изследвания, после нови изследвания, и накрая - ами ваксините били свършили! Утре ще пробвам дали някъде по частните поликлиники и болници не правят. Ако знаете нещо по въпроса, ще съм много благодарна!
Веригите аптеки могат да влязат в компютъра си и да видят наличност по другите си магазини и да ви кажат, ако някъде има останала. Ако те не се сетят да ви предложат това, помолете ги. Ремедиум, Софарма, Марешки, Субра,каквито има аптеки с повече от един магазин, те имат информация за наличности в другите си магазини.

# 550
  • Мнения: 13 892
... През предишните пъти сякаш нямах странични ефекти.
Но този път си ме тръшна почти както след Ковид ваксината. Ваксинирах се сутринта, а вечерта, когато си легнах се започна треперене (предполагам от температура, макар да не я мерих), с много завивки и пак не ми беше топло... та не мигнах изобщо. ...
Вие какви странични ефекти наблюдавате?

Подобно се случи и при мен но три часа след поставяне на ваксината. Също треска и температура 39, цяла нощ се чувствах  все едно ме гази влак. Следния ден имах мигрена. По същия начина за пръв път с противогрипна ваксина имам реакция. По същия начин имах реакция на всяка една от ковид ваксините.

# 551
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Във Вита-1 все още имат Инфлувак, ваксинират за 35 ле

# 552
  • Пловдив
  • Мнения: 4 736
Вече има официално регистиран и от другия тип А - H3N2, както и грип В вече.

Последна редакция: нд, 17 дек 2023, 15:02 от marzeliva

# 553
  • Мнения: 2 452
Мъжът ми и детето са с грип А и да ви кажа доста тежичко го карат и двамата с 40 градуса няма смъкване. Така и не се ваксинирахме и се чудя сега като мине има ли смисъл да слагаме. Има ли още по аптеките?

# 554
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Мъжът ми и детето са с грип А и да ви кажа доста тежичко го карат и двамата с 40 градуса няма смъкване. Така и не се ваксинирахме и се чудя сега като мине има ли смисъл да слагаме. Има ли още по аптеките?
По-скоро няма смисъл да се ваксинират.Защото те вече ще имат имунитет срещу грип А,след като го изкарат сега.Целта на ваксинацията е да се сдобиеш с антитела по лесния начин,тоест без да боледуваш.Първо,едва ли ще намерите ваксини по това време и второ,просто няма смисъл вече,те ще са го изкарали вече.За другата година ще си знаете,търсите ваксини по-рано и се ваксинирате преди да е дошъл грипа.

Общи условия

Активация на акаунт