Противогрипна ваксина сезон 2022/2023/2024

  • 27 991
  • 578
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 7 165
А аз мисля, че има смисъл да се ваксинирате, макар и по-късно, защото след боледуването, ще имате имунитет само срещу грип А.

Последна редакция: ср, 20 дек 2023, 13:37 от Rosita

# 556
  • Мнения: 54 626
Моето мнение е, че няма смисъл. То и ваксина едва ли ще има.
Но догодина от септември търсете.

# 557
  • Мнения: 2 452
Нали няколко грипни вируса циркулират това че си изкарал един не те предпазва от другите нали?

# 558
  • Мнения: 54 626
Не те предпазва.

# 559
  • Мнения: 4 804
Преболедуването на един щам не те предпазва от преболедуването на други (или поне не създава стерилизиращ имунитет). В този ред на мисли - има смисъл от ваксина дори сега, но не знам колко е откриваема. Потребител спомена Вита - евентуално да пробват там.

# 560
  • Мнения: 190
Здравейте пак, по-назад в темата видях спомената Арексви от Промахон, някой има ли случайно информация по въпроса? Може би не е правилната тема, но не знам къде да питам другаде. Скоро ще раждам и съм доста притеснена. В чужбина свекървата се ваксинира наскоро, но в България не намирам никакви опции Sad

# 561
  • Мнения: 187
Здравейте,

Имам дете на 5 години, което за първи път ваксинирах вчера с назалната ваксина Fluenz tetra. Ако някой се интересува, поръчах я от Нота бене на Цар Иван Асен II. Късничко разбрах за тази назална ваксина и чак сега я намерих и я сложихме. Въпросът ми е към тези, които са я ползвали, след колко време се изгражда имунитет, веднага ли се счита, че действа ваксината? Миналата зима дъщеря ми е боледувала от грип А, това счита ли се за достатъчно, за да не слагаме втора доза?

# 562
  • София
  • Мнения: 2 414
Не, не се счита достатъчно прекарване на един грип, заради недостатъчно зрялата още имунна система, а и във ваксините са около 4 щама. Във всички ваксини за деца под девет години по листовка първата година на ваксинация се слагат две дози, следващите по една. За изграждането на имунен отговор ми се върти 1-2 седмици, но може и да бъркам.

# 563
  • Мнения: 684
Имайте предвид, ако ще слагате 2ра доза, че партидата е до 31.01 на всички Fluenz tetra, които съм срещала до момента.

# 564
  • Мнения: 1 228
Мъжът ми и детето са с грип А и да ви кажа доста тежичко го карат и двамата с 40 градуса няма смъкване. Така и не се ваксинирахме и се чудя сега като мине има ли смисъл да слагаме. Има ли още по аптеките?
Как сте, оздравяхте ли?
И ние се натръшкахме с грип А
10 години се ваксинираме, не сме кихнали, миналата година и тази се разболяхме.
Не мога да си обясня.
Niss, пихте ли антибиотик?

# 565
  • Мнения: 2 482
Мъжът ми и детето са с грип А и да ви кажа доста тежичко го карат и двамата с 40 градуса няма смъкване. Така и не се ваксинирахме и се чудя сега като мине има ли смисъл да слагаме. Има ли още по аптеките?
Как сте, оздравяхте ли?
И ние се натръшкахме с грип А
10 години се ваксинираме, не сме кихнали, миналата година и тази се разболяхме.
Не мога да си обясня.
Niss, пихте ли антибиотик?

Този грип А включен ли е във ваксината?

# 566
  • България
  • Мнения: 1 291
Кои са симптомите на грип А, Б и ковид?

# 567
  • Мнения: 13 122
По 2 щама А и 2 Б са във ваксината, а вече точно какъв са хванали и колко близък до тези в нея... съмнявам се толкова подробно да са изследвали, това не става с тези бързите тестове.

# 568
  • София
  • Мнения: 11 492
Мъжът ми и детето са с грип А и да ви кажа доста тежичко го карат и двамата с 40 градуса няма смъкване. Така и не се ваксинирахме и се чудя сега като мине има ли смисъл да слагаме. Има ли още по аптеките?
Как сте, оздравяхте ли?
И ние се натръшкахме с грип А
10 години се ваксинираме, не сме кихнали, миналата година и тази се разболяхме.
Не мога да си обясня.
Niss, пихте ли антибиотик?
Тъй де, а въпросът, който вълнува всички (очевидно) е - тази година, дето сте се натръшкали, бяхте ли се ваксинирали?

# 569
  • Мнения: 1 228
Да, бяхме се ваксинирали.

Започва да става отчайващо, щом и ваксинирани ще боледуваме.

Общи условия

Активация на акаунт