КГБ = Клуб на Готините Баби - 209

  • 37 034
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 431
Клечице, и от СПИДИ и от ЕКОНТ няма да направят проблем друг да вземе пратката.Ако е до адрес и ти звъннат просто се обаждаш на някой  и няма проблем.Аз не бях в къщи и звъннах на един от зетьовете и после на курирера за да му кажа,че ще слезе човек за пратката.Ако е в офис и получиш СМС просто им звъниш и казваш кога ще си вземеш пратката или пращаш някой с № на пратката.Аз понеже съм у дома постоянно приемам разни пратки и покупки и до сега съм нямала никакви проблеми.
             Мамси,бързо оздравявай,че празниците теб чакат за организация и подаръци.Аз кашлица и гърло лекувам с джинджифил и евкалипт.
             Айша,ходи ли на ревматолог? Най - често на нашата възраст болките са на тази почва - артрит,артроза и т.н.

# 676
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 063
Таня, дано ти е допадна подаръка.
Фло, моля те да кажеш в колко часа е сбирката в понеделник.
Аз се подготвям за РД с пълна пара, че се очертаваме около 15 човека. Ще споделя рецепти и снимки.

# 677
  • Мнения: 2 013
Да докладвам: шест пилета разфасовани,подредени в торбички и четири цели за пълнене.Събраха се във фризерите.Измих ,прибрах кофи,тави и т.н.
Един наш приятел днес ни даде сланина.И нея сложих в солена вода за 48 часа.
И свинските мръвки ппибрани.Останаха само една торба уши,на тях ММ утре ще ге вари.
А после на скарата- вкусотийка😃

Пипи,ще чакаме рецепти.

Относно Еконт,онзи ден за първи път ми звъннаха да ме питат дали  съм съгласна щерката да вземе пратката.
Тъй,че Клечице не се притеснявай .Намира се начин .

Не че съм от много организираните,но ей сега като полегнах си опресних списъка за покупки.Почти съм готова.

Фло, и у дома все зелето им малко😃😃

Диди,как ползваш евкалипта ?

# 678
  • София
  • Мнения: 8 424
Ето съм пак.
Ох, малката внучка падна и си разби устата, та слагахме лед, успокоявахме я. Поне половин час рева. Добре че не пострадаха зъбите.
ПИПИЛОТА, срещата е обявена за 14.00. Утре ще мога да напиша дали е възможно половин или един час да е по-рано. Нали знаете, че все не ни стига времето за приказки.
ГЪБКЕ, голяма работа сте свършили. С пълните фризери спокойно ще изкарате зимата. До сега и аз пълнех фризерите, но тази година нещо се размотавам и още този за месото е празен.След празниците ще се разправям с тази работа.
ДИДИА, нека са ти честити подаръците, със здраве да си ги носиш! Дядовците Коледа и Мраз знаят на коя какво ще й отива и колкото е хубава, още по-хубава ще бъде! На всички, които са си получили подаръците да са им честити!
ТАНУ, как си? Какво реши?
Хайде сега лека и спокойна нощ, а утре нов ден, нов късмет. Гушкам ви! Hug

# 679
  • Мнения: 5 364
Добър вечер!   Пак късно, ама аз съм нощна птица. Лягам към 1, а ставам към 10. В събота и неделя до обяд, а после се  мотая по пижама до към 16. После отивам в банята, сменям пижамата и пак в леглото.Е, как няма да стана почти 100 кг!?

Фло, бързо да се оправи детето!  Белята лесно става, но когато е малкия дявол е добре.

Тази седмица имах кОлтурни мероприятия. В неделя бах на концерт  на Лили. Ами уникална е. Няма равна!
Тази вечер на театър  "Капан за самотен мъж"на театър "Зад канала".Доста добра  пиеса с млади актЬори, но играха много добре.
Като ви чета как вече сте готови с покупките и сте измислили менюто, аз направо съм голяма мързелана. Не съм подготвила нищо за празниците. Има време.
Поне елхичката направих.
Скрит текст:
Мързел,мързел, но днес сложих половината зеле в буркани.  Другата половина  другата седмица.
Е, това за днес. Лека нощ и до скоро със здраве!

Последна редакция: пт, 16 дек 2022, 00:26 от K.A.G.

# 680
  • Мнения: 18 680

Добро утро!
Кафето и в крачка, или на кънки. Няма време, празници идват, гости  и пълни къщи.

# 681
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 992
Здравейте!
Гледаме се с малката и нямам време нито за четене, нито за писане.
Влизам сега с една молба за помощ.
Някоя от вас знае ли как се правеха големите пандели ("руските")?
Преди време правих на голямата внучка едни, но повече приличаха на карамфил.

# 682
  • София
  • Мнения: 8 424
Имам малко време до тръгването ми за Люлин, та ще се опитам да помогна на АЛФЕЯ.
Мама купуваше панделки по 1 м. разделяхме го условно на 5 равни части. Даже лекичко ги натисках с ютията, но да не е гореща. После сгъвам на две и тропосвам всяка част от по 20 см. при зашиването ги ориентирам на кръст и последната част слагам в средата. Като го пиша, точно си го представям как става и как изглежда и даже ми е много лесно, но дано да си ме разбрала, миличка. Изпрати ми една панделка да ти я съшия и ще ти я върна. Simple Smile
Време ми е да политам. Яхвам метлата и смело напред!
Като казах метлата, та се сетих за ЯЖКА. Stuck Out Tongue Winking Eye
БОРЯНЧИЦЕ, може ли седейки на метлата да си изпия кафето?
ГРЕТИ, сутринта беше малко подуто, но то е естествено. Може би снощи уплахата беше малко в повече.
Е, потеглям...

# 683
  • Мнения: 18 680
Може Фло на метлата, само да не го разплискаш. То изстинало вече ,та няма да се изгориш поне.
 От панделки нищо не разбирам, та не моаг да помогна..

# 684
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 992
Благодаря, Фло!
Тази вечер не мога, но утре ще чета и ще шия. Не знам какво ще направя. Ако видя зор ще звънкам.

# 685
  • Мнения: 7 431
Скрит текст:
     
                 Алфея, на снимката е панделка,каквато аз съм правила на дъщерите ми.Това е голямата на 2 години.Купувам панделка най-малко 2 м и разделям на равни части .Преценявам на колко от това какъв ефект искам да получа.Тази панделка е с 20 части по 15 см.Отбелязвам с прегъване частите и започвам с иглата - тропоска първо от дясната страна на панделката,следващото прегъване от лявата.Така,че конецът да не осуква панделката,а да върви ту от дясно ,ту от ляво по дължината и .След това стягаш и се образува листенцата и така всички части.При стягането ги подреждаш и готово.Дано ме разбра.Редуваш тропоска дясно-ляво и отново за всяко листенце.
               ПП.Пропуснах да кажа,че панделката ни беше по-голяма от косата и. Yum Лилава е и гащеризонът е бял с лилави жаби! Yum

               Гъбче,пропуснах за евкалипта.Купувам от аптека чисто евкалиптово масло.Трудно става и трябва да имаш познат фармацевт,защото маслото се използва за приготвяне на други препарати.Употреба - капваш 2-3 капки върху бучка захар и го смучеш.Това го знам от много години и го ползвам редовно при проблем с гърло,кашлици и хреми.Водих група деца в Карелия и не само,че ме заболя гърло,но и гласът ми изчезна съвсем.В една аптека в Сартовал ми дадоха евкалиптово масло.Струваше точно 2 копейки ,ноооо - проблем.90-та година захар на бучки там няма и направо си капвах капките върху езика.Взех го сутринта , а вечерта всички на кораба ми се чудеха,че пея.За няколко вземания до вечерта и гърлото ми мина и гласът ми се върна.От тогава това ползвам първо при проблем.

Последна редакция: пт, 16 дек 2022, 19:50 от Didia

# 686
  • София
  • Мнения: 16 116
Ето съм!
Аз като дете панделки не търпях и минута. Баща ми все се ядосваше и дуднеше на майка ми "Виж си дъщерята, как може всички момичета с кордели, а тя  я скубе с косата. Помисли какво са ни пробутали..." Иначе от Москва снабдявахме всички приятелки, опанделихме източен Лозенец. Доколкото съм гледала от майки на приятелки навървяха конец на около 1 м. панделка, после го свиваха и така ставаше като цвете. После го монтираха на ластик и по тържествата наборчетата ми ходеха като петокуку.
Дида, много сладко бебче,  като Мрънличка. Последната има нов номер - събува си пантофите и чорапите, изважда мокри кърпички и старателно си трие крачетата. После слага само обувките, като не се формализира дали дясната не е на левия крак. Или събува пантофи и чорапи и отива да шляпа боса по плочките на банята и се хили. Във втория случай чорапите бяха старателно положени в пералнята. Умно детенце - като баба си.

# 687
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 312
И аз имах доксан докус кордели от Русия всякакви цветове. И ги правех точно като Дидия. Не помня колко бяха дълги, но ги нагъвах на около 15 см с ютията и после - с конеца. Отдолу зашивах ластик, който връзвах директно върху опашката. Така отраснаха щерките, а след това и Анжелка. Тя беше с дълга коса и всяка сутрин вържехме по 2 опашки с по 2 кордели.

# 688
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 992
Дидия, страхотна пандела!
И нашата кукличка е такава на 2 години, само че е с доста дълга коса.
Ще пробвам и твоя начин. Благодаря ти много!

# 689
  • София
  • Мнения: 8 424
Ето съм и аз на вечерна раздумка.
Закарахме на гарата щерката и момичетата, заминаха за Варна. Там ще отбележат рождените дни на Кати и Сладичка. Мамите са им спретнали интересна програма, ще се забавляват. Ние утре ще се разходим до село, да си нагледаме къщата и да се проветрим.
Днес много се смяхме с малката внучка. Прибра се от училище и каза, че на контролното по математика има 5.80. Питаме я защо не е 6.00. И то защо? Защото трябвало да начертае ъгъл, който е 65 градуса, да го определи какъв ъгъл е и да му даде име. Трябвало е да го обозначи като АВС, а тя му дала име остър Петър. Че ъгълът е остър, остър е, ама чак пък Петър...
Момичета, да напомня за срещата. 19.12. понеделник. от 14.00. Искате ли по-рано да се срещнем? Напр 13.00 ? Ако искате, пишете.
Лека нощ и спокойни сънища!

Общи условия

Активация на акаунт