КГБ = Клуб на Готините Баби - 209

  • 38 842
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 370
Фло, вкъщи  доставиха пратката. Всичко е наред.   Тъкмо се прибрах  и ми се обадиха, че идват. Аз пратих моята по пощата и дано не затрудня моето  другарче. !

# 661
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 916
Ето ме и мен. Не успях да се опазя и от снощи съм с температура, хрема и дразнеща кашлица. Пия разни илачи, най-вече за температурата, мед с лимон и сода за кашлицата и каквото друго се сетя. Дано успея да се оправя до 19. А на 18 сме на концерт в оперетата. Има още няколко дни до тогава и се надявам да ми мине. Другата част от родата и чуждоземецът са по-добре. Явно има някакъв вирус Grin Как пък ми се лепна в най-неподходящия момент!!!
Имам поръчка от щерките за течен шоколад. Молят ме от няколко години да им направя и днес съм решила да ги изненадам. Дано стане такъв, какъвто е в детските им спомени.
Не ви коментирам, но съм прочела всичко. Започнахте ли подготовката за Коледната трапеза? Аз осигурих маТриал за тиквеник и баклава. Мръвката ще купувам по-късно. Имам наблизо един чудесен месарски магазин с прясна и качествена стока. Още не съм решила какво да бъде. Има време, ще го измисля.  Зетко прави сарми със савойско зеле /не бях го чувала и опитвала преди/ и някакъв много вкусен сос. Ще се примоля да свие една тенджера Simple Smile
Нещо ме втресе и отивам да се стопля в леглото. Пожелавам ви да сте здрави!

# 662
  • София
  • Мнения: 16 165
Янке, каквото и да напиша ...
Най-страшното е станало за съжаление.
Да ви пази от небето и да напътства Анжелка.

Мамси, почти съм подготвена за Бъдни вечер - във фризера лежи замразен тиквеник от Лидл. Много е вкусен, обичаме го. И в пакетче плодове за ошаф инвестирах, то сама си го ям. Боба ще е от Пламен, за сармите и тестото за питка  ще се погрижи Фантастико. За обяда на Коледа ще има и някаква мръвка, а вечерта традиционно сме на гости.
С подаръците съм зле, че Пл. има и рожден ден на 25.12. Няма как да купя каквото и да било без да го е одобрил. А там процедурата е тежка. ...

# 663
  • Мнения: 1 217
Добро утро!
Няма нищо случило се, заслужаващо споделяне, но да си ви видя:)...

Мамсиии, как си днес?
Дано бързо отшумят всички неразположения...

Липсват ми  момичетатата, които по-рано пишеха тук, а сега от много време не са се обаждали....
Особено тези, с които лично съм се виждала и сме били на една маса и имаме общи спомени, няма да ги изреждам, но ако имат желание и нещо им трепне, че това е мястото, което ни събра - поне да пишат от време на време как я карат, добре ли са..... Знам, че нещата се променят, разбирам и никого не упреквам...

Изгря слънцето!
Днес ще е по-хубав ден от вчера!
Пожелавам ви го и на вас!

..

# 664
  • София
  • Мнения: 8 439
Добро утро, красавици!
Тази сутрин поставих рекорд по кормуване. Може да ме включат и във Формула 1. Не съм карала неразумно или инфарктно. Просто по улиците имаше по-малко движение. Не знам защо.
МАМСИ, днес по-добре ли сте? А дано!! От снощи голямата ми внучка е с болно гърло, та днес се лекуваме.
За трите празника си имам от време оно програма. За Бъднивечер е ясно - всичко постно. Намалих количествата. За австрийците 24.12 е Коледа и там ядат риба. Сватята харесва постните ми ястия и сме се разбрали. Когато празнуваме у нас - по българските обичаи, а когато сме там - по австрийските. За Коледа винаги правя капама и баклава. На тях капамата им се харесва. Няма да сменям традицията. За Новата година преди още баба ми и мама правеха пуйка със зеле. Децата не харесват това. Ще направя пуешка мръвка за мен и гаджето, а за другите - пържоли с гъби и топено сирене. Задължително ще има Добуш торта - традиция от моята баба. Има предложение от щерката да направим и Киевски торт. Имам целувки, остава да се направи млечномаслен крем. Едно по едно снабдявам. Ще се приготвим за празниците. Гладни няма да останем. Шетането е много и то само в рамките на една седмица. Коледните сладки ще правим с внучките. Погачите в деня. Тиквеника го правя от предния ден. Баницата с късметите налагам предния ден, но я пека на 1.01. В содената питка слагам за всеки по нещо - каквото му се падне. И български монети, и евро, и дрян, и бобче, и копче, като се наричат за какво са. Веселба да има.
Днес ще поработя на тръстиката. Ще се видим с ИХА.
КЛЕЧИЦЕ, изпревари ме с едни гърди. Нищо. Път на по-младите.
Хайде, спорен ден. Заредих пекарната, та да има топъл хляб за обяд.

# 665
  • Мнения: 7 447
Привет,момичета! Чета ви,но нещо писането не ми върви.
                Вчера и аз изпратих моето подаръче за другарче и докато го изпращах ми се обадиха ,че са пред вратата у дома с пратка.Стана едно звънене на единия зет,на другия и добре,че са двама та уцелих единия.
                Сърдечни благодарности на моето другарче.Здраве и късмет за цялото му семейство.Изненадата беше пълна дори и в цветово отношение.Обичам този цвят.
               Като чета приготовленията ви за празниците свят ми се завива.Аз действам в последния момент и някои неща си набавям ,като Айша, от Фантастико.Постно не обичам и магазина ми помага да не се мотая с тях около КПП-то.
              Вече съм подстригана , боядисана и чакам концерта на Неди.Днес фейсука ми припомни за събитието.
              Лек и спокоен ден! Слънчо наднича и дано е и слънчев и топъл.

# 666
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 320
Да се обадя и аз.
И аз днес си получих подаръка от другарчето. Дори момчето ми го донесе до вратата. Благодаря, Диде! Всичко е прекрасно!Успех на Неда на концерта - нещо, в което не се съмнявам!
Прави ми впечатление, че тази година всички служби са много експедитивни. До сега бавеха пратките с няколко дена с извинение, че са претоварени. А сега - още на другия ден! Чак се чудя как от София е пристигнал подаръка ми толкова бързо и към 10 ч ми го донесоха!

# 667
  • Мнения: 7 447
Янче,радвам се,че си получила подаръчето.Бях се притеснила,че оставам последна при изпращането.Ползвам СПИДИ ,защото до сега са били много бързи и толерантни,но този път наистина ме изненадаха със скорост на доставка.Писах го до адрес,защото не знам колко далеч е офиса и да не те разкарвам в студеното време.
               Сега се чудя дали да поизляза малко ,но Слънчо се скри и нещо поканата ми увисна.Май ще пращам ММ по задачките.
               Клечице, и аз ,като теб,съм за топлото време.Вероятно за това съм се появила точно в средата на лятото.

# 668
  • София
  • Мнения: 475
Здравейте, момичета. Чета ви, не пиша - мой патент, но сега да драсна два реда. Много сте бързи с подаръците. Аз мислех другата седмица, но май тази ще се спретна, да не изоставам. За бъдни вечер ще правя щрудел с ябълки - по го ядем от тиквеника. Иначе другото по традиция. Не знам дали правите разядка с мед, орехи и чесън. Много е вкусна с питката. Постно, постно, но се наяждаме, та преяждаме и нали остава всичко на масата - сутринта  закусваме.
Още не съм украсила елхата - събота, неделя ще стане. Подаръци да докупувам имам. Какво да ви кажа, не съм това, което бях, но да съм жива и здрава - каквото такова....До среща в понеделник при Фло.
Мамси, салатата Кармен е от червени продукти. Светълчо ми я каза. Количествата са по вкус - червено цвекло, червен боб, печени червени чушки, дресинг с горчица, може шунка, пилешко варено, крутони, и въобще каквото се сетите или обичате. На мен ми хареса, но децата не я много уважиха. Та си преценете. Бъдни вечер ясно, а за Коледа дайте някоя идея - нещо бързо и вкусно.
 Днес е добро за разходка - слънчо грее, макар и да не топли. Излизам по задачки. До скоро!

# 669
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 916
МАЙЧЕ, благодаря за рецептата. Вкъщи обичаме всичко, което влиза в салатата, и сигурно ще ни хареса. Ще я пробвам задължително.
При мен няма никакво подобрение, дори нещата се влошават - особено с кашлицата. Температурата си я поддържам около 37,5 - 37,8. Боли ме и главата и от кашлицата мускулите на корема Sad Добре, че децата са по-добре. С възрастта всичко става по-сложно. Определено остава под въпрос идването ми на мероприятията.
И моето другарче е получило подаръка, също доста бързо. Направи ми впечатление, че нямаше никаква опашка, когато го изпращах. Явно куриерите са направили по-добра организация.
КЛЕЧИЦЕ, наистина прави впечатление, че доста момичета липсват. Не знам какви са причините. И аз съм на периоди, но в края на краищата се появявам. Дано и на тях им залипсваме и да се появят. Ще се радвам!
Унася ме и ще се хоризонтирам, явно пак съм вдигнала Т. Този път поне не ме втриса.

# 670
  • Мнения: 2 017
Мамси,лекувай се!
Дано поне температура да нямаш вече!
А за кашлицата добавяй и бабини илачи!

И на мен ми направи впечатление бързата дейност на куриерските фирми.
Да не ги захвалваме,че то има още време до празниците🤔

Днес пазарувах .Взехме си пилетата от фермата.
По 4 кг са.Огромни.
Сега се чудя дали ще ги събера по фризерите 🤦
Купих и други мръвки .
Да има.
Другата седмица я заплювам ца сладкоправене.
И у дома традиционните неща .
На 23 приготвям двата вида сърми,фасулЯ,пълнените чушки, а на 24 ги досготвям.
Тиквеник на 23.
За питка - ако остане време.
Приготвям и месо,за който желае.
Не се противя.
Всеки си решава.
Тази година се очертава да сме в разширен състав,та ще падне повече топуркане.😀
Е, имаме две щерки,които се включват активно в дейностите.
Имам помощ.

Сега допивам кафето и отивам да разфасоваме   пилетата .
Успокоявам се,че няма да са 10, а 6,защото ще оставя 4 цели за пълнене.
Дали да не оставя 5?,🤔😉😃

# 671
  • Мнения: 1 217
Пак съм аз.
Мамси, не е ли добре да направиш консултация с ЛЛ, дори и по телефона да е... Температурата много омаломощава, но ти си знаеш и решаваш...

За меню не съм мислила, стандартно ще е, в по- съкратен вариант...

За подаръка - изненада за другарче КГБ-йче,  ще срамувам сигурно - аз мислих, че трябва да се получи около Коледа и Нова година и подаръка ми е в СФ, ще го изпращам като дойда на 19. Пък и друго притеснение имам - дано пък подаръка изпратен за мен, не пристигне в дните, я които ме няма- 4-5 дни, че от Спиди и Еконт сигурно няма да го дадат друг да ми го вземе и се боя да не го върнат... Абе, каша пълна, ама аз съм си виновна..

# 672
  • София
  • Мнения: 16 165
Мамси, за кашлица /а при мене е упорита, с месеци/ последните 2 пъти ми помогна 1 билково сиропче Биокс Тими. Около 4 лв струва, приятно сладичко.  Понеже с Мрънчоците си кашляхме заедно през октомври им давах чаена лъжичка. Много бързо им мина, после си го искаха пак. Даже Мрънч се напъваше да кашля за да го почерпя.
Фло, когато имаш време сподели за капамата, ако е в гювеч. Че да пробваме нашия.
Днес бях пак при ЛЛ за прословутия крак. Сега ми даде направление за ангиолог да види и вената. А другата седмица съм на втори преглед при прословутия ортопед. Да имате препоръки за добър венен доктор? Че аз това не съм го чувала.
Извинявам се, че все за болести пиша, но то е от ЕГНто, не от мене.

# 673
  • София
  • Мнения: 8 439
Привет, привет!
Радвам се, че подаръчетата летят насам, натам. Дребна работа, а създава радост и вълнение.
ДИДИА. успех на Неда! Нямам съмнение, че всичко ще е на 6+. Simple Smile.
АЙША, мой състудент е добър съдов лекар, всички са доволни, които съм му изпратила. Работи във Военна б-ца.
Моята капама я правя в глинен гювеч. Зареждам по-големия, за да има. Нарязвам зелето и леко го запържвам в олио и малко мас с червен и черен млян пипер. Така ми е по-вкусно. Пържолките, бекона и наденичката също леко запържвам. Пак поради същата причина. Пилешкото месо е леко сварено. Слагам и парчета шунка, колкото кибритена кутийка. Добре е да са пушени наденичките. Понякога слагам и бахур, но той се разпада и напоследък не слагам. На дъното се слага зеле, после редите разните меса, като м/у тях слагате зеле и ръсите по малко с млян черен пипер. Най-отгоре слагам мас 2 - 3лъжици. Сипвам малко от пилешкия бульон, захлупвам с капака и слагам в студената фурна, за да не се пукне гювеча. Включвам фурната на 100, след малко на 150, след още малко на 200 и така. По някое време отхлупвам капака и оставям капамата да се запече леко, да се изпари сока, ако има такъв и да остане на мазнина. Така я правя от 100 години. Зареждала съм освен големия гювеч и един по-малък. На гаджето все му е малко зелето, та да има. 
МАМСИиии, лекувай се бързо! Тегли една благословия на кашлицат, а Т да върви по дяволите. Искам те здрава и права за 19. Хубаво, че Малечка е по-добре.
ГЪБКЕ, аз все обичам да има по много. Прибери 5 пилета във фризера и остави 5 за пълнене. Вярвам, че няма да останат. Ако останат ще слагаш в кутиите и ще раздаваш на щерките. Wink
КЛЕЧИЦЕ, дано не се разминеш с подаръчето си. Чакам те в понеделник!
ЯНЕ, ползваш ли си вече таблета? Аз нали се сдобих с нов лапчо, че подозирах старичкия, че ще сдаде багажа. На новия работя само документите за Касата. Стария ми е за разговори с вас, за ФБ, за пасианси. Ами той не се предава. Работи с все сила. Дано още дълго да ми служи.
МАЙЧЕ, нищо че не пишеш. Важното е, че се появяваш, когато трябва. Хайде, до понеделник.
Е, поговорих си с вас. Отивам да слагам на децата да вечерят. После може пак да намина. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 674
  • Мнения: 1 055
Получих си подаръчето.
Пипилота, благодаря много

Общи условия

Активация на акаунт