Обсъждане на имотни обяви-29

  • 35 096
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 5 306
Много ясно, че е по-добре да има асансьор. Но ние решихме, че ще преглътнем липсата му, за сметка на топ локация и смешна цена (на половината от пазарната).
И аз съм слаба, нямам 50 кг. Преди 2 седмици си качих сама 15 пакета ламинат. Не е голяма драма. Да, отне ми един час и се изпотих. Сметнах, че съм изкачила общо 1020 стъпала (повече отколкото на Шипка 😀 ). Но в крайна сметка човек не прави всеки месец ремонт. Прави се веднъж на десетина години.
За детска количка също ще е неудобно, но пак е нещо временно. А и в повечето блокове без асансьор все има някакво място за съхранение долу.
За остаряването не го мислим, тъй като строим и къща. Но и да не беше тя, човек е мобилен, винаги може да продаде/отдаде под наем и да се премести другаде.

# 706
  • Мнения: 14 688
Нищо на Руски паметник не виждам.Излизат много обяви.Колко кв.,каква цена?
Цитат
Там се почива само на деня,който е празник.Няма като тук-два плюс,два компенсация,щото се падали в уикенд.
В много страни се почива както е вече у нас.Нали от там го взаимстваха.В Австралия от няколко десетилетия е така,за да може хората да усетят празника.Тук,а и в Европа,много трудещи се страдат от бърнаут или някакъв дискомфорт,стрес от работа.В Австралия работодателите били под стрес,да не мрънкат работници,да не ги обвинят в тормоз и се съобразявали и изпълнявали прищевки.

# 707
  • Мнения: 10 563
Коя държава беше въвела пробно 4 дневна работна седмица? Помня, че бях чела нещо по въпроса, но може и да бъркам 🤔

# 708
  • Мнения: 9 698
Швеция мисля, че беше. Няколко компании във Великобритания също.

# 709
  • Мнения: 1 613
Ето хубав апартамент с цена 4125 евро/м2. Няма асансьор и е на 3-ти етаж най-вероятно над партер. Реално е 4-ти. В идеален център наистина повечето имоти нямат асансьор. Определено не е за всеки, но хората родени там са свикнали, а тепърва купуващите в района  явно са склонни да прежалят това неудобство за сметка на дългия списък с предимства на локацията. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c166860782364596&sl … 8rnis0&f1=1&fe7=1

Последна редакция: сб, 31 дек 2022, 01:52 от Мъфин

# 710
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 293
Коя държава беше въвела пробно 4 дневна работна седмица?
Белгия, за който иска.

# 711
  • Мнения: 9 839
Точно на познатата с апартамент в една от двете кооперации на Руски паметник ѝ се наложи да организира свалянето на баща ѝ от 6 етаж (без асансьор) след инсулт, т.е. тежък мъж в неадекватно състояние. От Бърза помощ отказват сваляне в такива случаи, казват - организирайте се сами, извикайте съседи, ние не сме хамали. Тя е извикала от частните линейки (които имат едни колички-носилки), беше около 50-100 лв. преди. Това за всяко сваляне и качване. Та може да си пъргав като горски елен пенсионер, който качва етажите без проблем, но ако имаш проблеми с кръвното и сърцето, плюс един диабет (често срещана комбинация при пенсионерите) и мисията качване по тези стълби става почти невъзможна. До 3-ти реален етаж все още е иди-дойди, нагоре вече е трудно. Един съфорумец-млад и активен мъж, беше писал преди, че след банална травма на крака с обездвижване не би си купил жилище без асансьор. Вярно, че вероятността за такава травма не е голяма, но все пак...

Обявата за Руски паметник беше за 3-стаен около 90 кв.м. на цена около 1900 евро на квадрат. Което за мен означава, че липсата на асансьор е с почти 100% вероятност, други недостатъци не биха могли да свалят толкова цената. Течът не би трябвало да е проблем, тези неща се оправят. Въздухо-не знам какво вероятно няма, а е ВиК шахта в тези сгради. По едновремешните стандарти (мисля и сега е така), до 5  етажа (включително) няма асансьор, но за много от тези сгради партерът не се води етаж, така че е добре да се гледа сградата, ако е 7 жилищни етажа с партера (и без таваните), вероятно има асансьор, ако е под това - вероятно няма.

За празничните дни - във Франция, заради профсъюзите и църквата (неделя е ден за служба), неделя си е (поне беше) задължителен неработен ден. Бяха направили едно изключение за Сефора на Шанз Елизе (заради туристите), но имаше силен медиен дебат по това изключение.

# 712
  • Мнения: 19 523
Ето хубав апартамент с цена 4125 евро/м2. Няма асансьор и е на 3-ти етаж най-вероятно над партер. Реално е 4-ти. В идеален център наистина повечето имоти нямат асансьор. Определено не е за всеки, но хората родени там са свикнали, а тепърва купуващите в района  явно са склонни да прежалят това неудобство за сметка на дългия списък с предимства на локацията. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c166860782364596&sl … 8rnis0&f1=1&fe7=1
Апартаментът е хубав, цената не. Не е за всеки, да. Аз не купувам имот, към който няма гараж или паркомясто. Ще изръсиш такава цена и ще обикаляш с мрежичката за продукти и ще мъкнеш на ръка. Отделно имам близки, които живеят в този район, то е мъка с паркирането невероятна, та ни гости да поканиш, нито майстор да извикаш.

# 713
  • Мнения: 1 613
Ето хубав апартамент с цена 4125 евро/м2. Няма асансьор и е на 3-ти етаж най-вероятно над партер. Реално е 4-ти. В идеален център наистина повечето имоти нямат асансьор. Определено не е за всеки, но хората родени там са свикнали, а тепърва купуващите в района  явно са склонни да прежалят това неудобство за сметка на дългия списък с предимства на локацията. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c166860782364596&sl … 8rnis0&f1=1&fe7=1
Апартаментът е хубав, цената не. Не е за всеки, да. Аз не купувам имот, към който няма гараж или паркомясто. Ще изръсиш такава цена и ще обикаляш с мрежичката за продукти и ще мъкнеш на ръка. Отделно имам близки, които живеят в този район, то е мъка с паркирането невероятна, та ни гости да поканиш, нито майстор да извикаш.
Гостите на хората живеещи там често също живеят в района. С две думи идват пеша. Паркирането е проблем, но често на хората живеещи там не им се налага да ползват колите си с дни, а по някой път и със седмици . Всичко им е на една ръка разстояние. С две думи има места, в които спокойно се живее без гараж или паркомясто. Отделно когато човек има пари за такъв апартамент може спокойно да отдели 350 лева за месечен абонамент и да паркира в някой платен паркинг като този на улица Верила например. Казвам всичко това от собствен опит и като човек съзнаващ удобствата на собствения гараж или паркомясто. Все пак къщата ми е с двоен гараж и две паркоместа.

# 714
  • Мнения: 19 523
А, не се съмнявам, че къщата ти е с двоен гараж, но в момента обсъждаме конкретен имот, нали? Който е без гараж и паркомясто. И какво викаш, гостите само от кваратала? Хитро! А водопроводчик като извикаш, пак ли трябва да е от съседната улица?

# 715
  • Мнения: 41 311
И аз мога да кажа от собствен опит, че предимствата на идеалния център не си струват двойно по-високите цени спрямо широкия център. Без гараж в идеалния център е ад - независимо колко често си караш колата, все някъде трябва да я държиш. Освен това е прекалено нагъчкано с хора и коли. Докато на 100 метра извън идеалния център (да кажем на север от Дондуков) за апартамент с подобно или по-добро качество цената ще е двойно по-ниска, ще има гараж, евентуално и се паркира не чак толкова трудно за гостите, а пеша до идеалния център е 5 или 10 минутки според човека.
Точно когато купих моя апартамент на север от Дондуков алтернативата беше "Сан Стефано плаза". Но аз платих под 1000 евро квадрата, а цената във въпросната плаза беше 3000 евро. И за капак не беше и идеално разположението и изложението. Ми определено не съм се и колебала. По-добре 100 000 евро за жилище и 200 000 инвестирани, отколкото 300 000 за жилище.
Е, за хора с имане над 10 милиона може би е различно.

# 716
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 220
Честно казано не разбирам предимството на идеалния център. Шумно, мръсно, гъчкано, че и скъпо. Само за туристи го приемам, но защото са за кратко и искат всичко да разгледат за мин. време.
Дори да работиш в Народното събрание или някъде из центъра, си е двойно натоварване.
Предимството, че всичко ти е на пеша разстояние отпада при задомяване/създаване на семейство. Виж за сингъл, млад и див човек може и да става, но и това си е до време.

# 717
  • Мнения: 2 317
Честно казано не разбирам предимството на идеалния център. Шумно, мръсно, гъчкано, че и скъпо. Само за туристи го приемам, но защото са за кратко и искат всичко да разгледат за мин. време.
Дори да работиш в Народното събрание или някъде из центъра, си е двойно натоварване.
Предимството, че всичко ти е на пеша разстояние отпада при задомяване/създаване на семейство. Виж за сингъл, млад и див човек може и да става, но и това си е до време.

 Защо предимството, че всичко ти е на пешеходно разстояние отпада след като се задомиш?

# 718
  • Мнения: 1 613
А, не се съмнявам, че къщата ти е с двоен гараж, но в момента обсъждаме конкретен имот, нали? Който е без гараж и паркомясто. И какво викаш, гостите само от кваратала? Хитро! А водопроводчик като извикаш, пак ли трябва да е от съседната улица?
Конкретно съм роден и живял десетки години години в идеален център. Дали не знам по-добре от теб предимствата и малкото недостатъци на тази локация? Дали не знам, че е възможно да се живее без гараж? Нито съм имал проблем с водопроводчици, нито ми е било проблем да направя тотален ремонт включващ бутане на стени и извозване на тонове боклуци (без асансьор) на повече от едно жилище. Отделен въпрос е, че България е място, в което е доста достъпно човек да поддържа социални контакти виждайки се с приятели в кафене или в ресторант. Не е нужно всеки ден да се приемат гости и конкретната локация е идеална и в това отношение.

# 719
  • Мнения: 19 523
А, не се съмнявам, че къщата ти е с двоен гараж, но в момента обсъждаме конкретен имот, нали? Който е без гараж и паркомясто. И какво викаш, гостите само от кваратала? Хитро! А водопроводчик като извикаш, пак ли трябва да е от съседната улица?
Конкретно съм роден и живял десетки години години в идеален център. Дали не знам по-добре от теб предимствата и малкото недостатъци на тази локация? Дали не знам, че е възможно да се живее без гараж? Нито съм имал проблем с водопроводчици, нито ми е било проблем да направя тотален ремонт включващ бутане на стени и извозване на тонове боклуци (без асансьор) на повече от едно жилище. Отделен въпрос е, че България е място, в което е доста достъпно човек да поддържа социални контакти виждайки се с приятели в кафене или в ресторант. Не е нужно всеки ден да се приемат гости и конкретната локация е идеална и в това отношение.
Ама по-спокойно, няма нужда да подскачаш така....Разбира се че си роден в идеален център, даже в най-идеалния. И нямаш никакви проблеми с нищо, разбрахме вече. Работата е там, че коментирахме конкретен имот, забрави ли? И навици и предпочитания и на други хора освен на теб. Иначе като е толкова ценен, може да си го купиш ако толкова ти харесва. На мен не и съм обяснила защо.

Общи условия

Активация на акаунт