Въпроси към хора отдаващи обекти в Booking

  • 1 555
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 167
Здравейте ,
нова съм в използването на букинг като наемодател и искам да помоля за съдействие хора ,които отдават обекти за настаняване в Booking (в нашия случай става дума за 2 стаи ) .
Въпросите ми по начало произлизат от това ,че зададох опция за въвеждане на данни от дебитна  карта при направата на резервации , като възможностите за плащане на всяка една резервация са две - да се плати с въведената карта и да се плати на място .
От всички направени резервации за сезона имам 3 платени  с карта и след разговор с букинг разбрах ,че трябва да таксувам картите на ПОС терминал . Ние нямаме пос терминал , защото нямаме и фирма .
Та как вие таксувате подобни резервации платени с карта ?
Имате ли получен УИК номер ,защото букинг настояват да въведа такъв ,защото може да закрият обекта ни за настаняване ,ако не го предоставим .

Благодаря на отзовалите се.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 614
Трябва да имате и регистрация по ЗДДС.

# 2
  • Мнения: 12 725
Регистрация по ЗДДС е задължителна при оборот над 50 000 лв, а от догодина - над 100 000 лв.
Не разбрах как ви е платено с карта, като нямате ПОС терминал. Значи все пак ви е платено в брой?

# 3
  • Мнения: 728
Регистрация по ЗДДС е задължителна при оборот над 50 000 лв, а от догодина - над 100 000 лв.

Далеч не само в този случай. Трябвало е да се направи регистрация 7 дена преди данъкът да стане изискуем - чл.97а ЗДДС.

# 4
  • Мнения: 12 725
Регистрация по ЗДДС е задължителна при оборот над 50 000 лв, а от догодина - над 100 000 лв.

Далеч не само в този случай. Трябвало е да се направи регистрация 7 дена преди данъкът да стане изискуем - чл.97а ЗДДС.
Ти прилагала ли си в работата си член 97а? Simple Smile

# 5
  • Мнения: 728
Регистрация по ЗДДС е задължителна при оборот над 50 000 лв, а от догодина - над 100 000 лв.

Далеч не само в този случай. Трябвало е да се направи регистрация 7 дена преди данъкът да стане изискуем - чл.97а ЗДДС.
Ти прилагала ли си в работата си член 97а? Simple Smile
В смисъл?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 614
Регистрация по ЗДДС е задължителна при оборот над 50 000 лв, а от догодина - над 100 000 лв.

Далеч не само в този случай. Трябвало е да се направи регистрация 7 дена преди данъкът да стане изискуем - чл.97а ЗДДС.
Ти прилагала ли си в работата си член 97а? Simple Smile
Аз го прилагам. Като последната година ми прави впечатление, че и от НАП много добре разбират и знаят за чл. 97а.

# 7
  • Мнения: 1 575
УИК се получава след регистрация в ЕСТИ по принцип, вижте дали важи и стаите трябва да се регистрират там, но сигурно трябва щом ви искат. За 97а, зависи кой колко си пада по риска, носят се слухове че там още е мъгла, но НАП си предупредиха на няклко пъти че го помнят члена. То затова евтините места за настаняване масово не са в тия платформи, защото накрая сметката не се връзва.

# 8
  • Мнения: 1 038
Длъжен ли е по българското данъчно законодателство отдаващият апартамент Да издава някакъв финансов документ на гост -физическо лице. Плащането е вброй

Последна редакция: пт, 23 юни 2023, 15:05 от Dimana12

Общи условия

Активация на акаунт