ДЕСЕТИ клас 2022/2023 - 2

  • 59 615
  • 831
  •   1
Отговори
# 45
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
luba_ rizova, много, много ти благодаря за вниманието! И вие да сте здравички и щастливи!

За работата - моето поработи малко като общ работник 😂, сам си намери работата. Много добре му платиха...Летата иска много да работи, най- вече заради заплащането...Аз нямам против, щом той иска - явно така изразява самостоятелност, дори и финансова... Имам перманентно предложение за курс за спасител и после евентуална работа на Приморско, само да достигне някаква определена възраст - не помня 17 г. ли беше..Треньорът ще ми се обади като наближи..

Вече официално си имам шестнадесетгодишен тийн 😀. Вчера отпразнувахме рождения ден. Маси, подаръци, черпене на пицария и после на нощно кафе 😂 немалка група приятели...Щяло да продължи и следващия уикенд, има нещо впредвид за прекарването му 😀...

# 46
  • София
  • Мнения: 9 111
Air, да ти е жив и здрав порасналия младеж! Все така заобиколен от приятели, наслаждаващ се на живота на пълни обороти, а на теб здрави нерви и юнашко сърце! BirthdayBalloon

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
уЧЕБНАТА ГОДИНА ЩЕ СВЪРШИ ДОКАТО СЕ НАТУТКАМ ДА ПРОЧЕТА ТЕМАТА:))))
П.П уф натиснала съм капслока, ама ще простите мързела ми и не ми се трие:))))
При нас започна учебната година също. За разлика от Ради, който отсъства поради почивка в Турция....наш набор влетя в пределите на страната часове преди начало на учебната година /пак поради почивка в Турция/ и беше на откриването, което разбирайте, събраха се класа и омиткаха улиците на града.
Почнали са входящи нива, разбирам след като минат, какво е писал, ще видим. Заредила съм се с вино!
При нас новото е нов домашен любимец - куче от породата акита ину. Момиче, разбира се! С тези тримата у нас, някакси трябва да увеличавам бройката на женското съсловие.
Братът на набора е в пети клас, всеки ден по седем часа, но докато не променят цялата образователна система...и в училище да спят, все тая!
Та ще си/ви пожелая една спокойна , здрава и присъствена учебна година! Заредени хладилници с вино и мезе...и ток, че да не се стопля виното.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Хера,честита приятелка!
И моята щерка голямата е 5 клас и съм в потрес. Съжалявам, но с увеличаването на натоварването ни си подобряват резултатите, напротив. Нищо страшно е по 7 часа всеки ден, ние сме от 7.30 до 13.20. Поне единия ден е имало възможност за 6 часа, но са ни набутали фуч, без да имам възможност да откажа,  и ей така . Денков ми е най омразния, наистина, министър. Толкова неадекватен, и цялата му реформа е да седят да учат и учат и учат. То така не става ! Всеки ден имат нов материал, никаква възможност за затвърждаване. Домашни, домашни, домашни , всеки ден бел и мат  ,в някои дни по 2 часа, всеки ден поне по 2 разказвателни, е как да стане ? На мен дори ми е трудно по история да разбера какво точно е искал да саже автора в учебника. Възмутена съм. Но, темата е друга.

# 49
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
И аз разсъждавам по темата и не мога да разбера откъде идва това несъответствие между учебни дни в годината, хорариум, взет материал и прочие спрямо западна Европа.

# 50
  • София
  • Мнения: 12 554
При нас ново 20. Малко съм разстроена. Сега го водих при моята офталможка, че ми се оплака, че с едното око му е размазано.
Еми - далекогледство с астигматизъм. Как от всичките ми гени баш бъгавите ми очи взе. И пак добре, че не е късоглед де, като мен.
Поръчахме очилата, ще са готови на 5 октомври. Отиват му. Ама друго си е да си със здрави очи. Така се радвах, че прилича на татко си. Ма ...тцъ.

Последна редакция: ср, 28 сеп 2022, 09:11 от nana77

# 51
  • София
  • Мнения: 3 610
Пу, пу, хубавец Кало!  Ще има рзнообразие в аксесоарите.Grinning Моят е късоглед, и то не малко, но вече като че ли забавя темповете. За 2 години само 0,5 е вдигнал. Ако реши, като стане на 18-20, може да си го коригира.
Записал се е към БЧК, довечера имали среща. Ама в това време , дано си намерят нещо на закрито.
Иначе минали са няколко входни, но какво, що ще видим. В неделя чакаме германчето.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 640
Нана, чуден симпатяга! Съучениците на моята все дечковци ми се струват, навярно щото си ги познавам, а твоето дете истински младеж.
 Носи очила, с късогледство е. Слага лещи понякога, но много си се харесва с очила, все е залепена по оптиките да зяпа рамки. Днес е в къщи, боледува - гърло и хрема. Редуваме илачи, ще мине, но тази седмица пропуска входните.

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Добър ден.
Чудя се....Кало знае ли, че е пльоснат във форума Simple Smile))) Ще те изкажа ахахха
И моят набор е с очила, от 5 годишен - имаше мързеливо око /което оправи за 6м/, далекоглед е. Посвали по 1 диоптър от око, но от година не е мръднал. Тази година предстои прегледа.

# 54
  • София
  • Мнения: 12 554
Добър ден.
Чудя се....Кало знае ли, че е пльоснат във форума Simple Smile))) Ще те изкажа ахахха
И моят набор е с очила, от 5 годишен - имаше мързеливо око /което оправи за 6м/, далекоглед е. Посвали по 1 диоптър от око, но от година не е мръднал. Тази година предстои прегледа.

Не, разбира се. Освен това е изтрит вече Grinning Ще ме изкажеш, ама ще ти отвлека Рурската област Grinning

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Време е да се запиша и тази учебна година при наборите. Пожелавам на всички спорна учебна година и на деца и на родители. Снощи бях на родителска среща и вече къде на шега края на училищната ера се вижда. Наборката вече е от месец на училище и тестовете вървят с пълна сила. Е имаха време за една екскурзия до Берлин за 5 дни, но тя беше организирана като практика на третия им език. Оказва се, че въпреки че сме набори моето момиче вече е в последния етап в училищната сага. Направлението е избрано, предметите за матурите са ясни. В края на предната учебна година имахме доста мислене и премисляне, как да наредим избраните предмети да паснат на профила, или на това което иска да кандидатства. Това което помогна беше да изберем университетите където би искала да учи. За добро или зло се оказа, че са в три държави и съответно изискванията са доста различни. След седмица ще посетим деня на отворените врати на единия университет да се стресираме малко.
Очила носи още от началното училище, баща и ги сменя с по-силни само когато наистина е належащо, но все пак и е следи да почива и да редува натоварването на очите. Учебната програма и е пълна и единствения ден в който е до обяд е сряда, иначе всеки ден са от 8:30 до 16:15 на училище.

# 56
  • Мнения: 19 296
Здравейте!
Питам във вашата тема, защото знам, че Мария е много наясно. Има ли някакви състезания за учещите втори чужд език? В нашия случай немски. Знам за олимпиадите, но те са върде висока топка.

# 57
  • София
  • Мнения: 195
Здравейте!
Питам във вашата тема, защото знам, че Мария е много наясно. Има ли някакви състезания за учещите втори чужд език? В нашия случай немски. Знам за олимпиадите, но те са върде висока топка.

Има по немски. На Klett. Първият кръг е по училища, ако са заявили участие, вторият е в Ловеч. По нива е, а не по класове. Ако се готви за А2 тази година, се явява на него, независимо от класа.

# 58
  • Мнения: 6 926
Здравейте!
Питам във вашата тема, защото знам, че Мария е много наясно. Има ли някакви състезания за учещите втори чужд език? В нашия случай немски. Знам за олимпиадите, но те са върде висока топка.
Simple Smile
За втори език може олимпиади, да, но не и от 8 клас, когато не се изучават.
Скрит текст:
Само едно училище прави такава шашма с АЕ в 8 клас, защото в него учат и АЕ и НЕ като първи език и никой не си прави труда да провери дали явяващият се учи във въпросната година АЕ.
Състезанията от календара на мон за националните състезания са спрямо езика:
Има едно многоезично състезание, което е по втори и първи език, но то е само за 11 клас. Има и едно състезание за речеви и комуникативни способности по АЕ, за което не е от значение дали АЕ е първи или втори език. По НЕ има за писане на есе и за театър. По ФЕ и по ИЕ също има за театър.

Има и календар на мон за изяви по интереси. Там има състезания по превод от ФЕ и ИЕ.

Извън календара на МОН има частни (платени) състезания, но зависи за кой език те интересува. За АЕ има на асоциацията на Кеймбридж училищата, има Хиппо, сигурно има и други, но не толкоз популярни.

# 59
  • Мнения: 890
А в 11 и 12 клас само четирите профила ли учат или имат и доп. предмети?

Общи условия

Активация на акаунт