Помощ - Свекърва

  • 8 360
  • 193
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 491
Ами мъжа ти да беше хвърлил пари за някой апартамент или къща или каквото ви е по възможностите, вместо при майка си. Има два вариянта - или се махате, или оставате и стискаш зъби. Решение друго няма. Такива са свекървите - и да и обясняваш няма да те разбере. Влиза през едното ухо и излиза през другото. Мислят си, че като са по-възрастни и вече изгледали 1-2-3 деца, са разбирачи големи. И моята свекърва е такава, само дето не живеем при нея (и слава Богу). Нашето пък бебче е на 4 месеца и като и отидем на гости за няколко дни много се пречка. Не слага точно мерителни лъжички, не слага точно вода, не мие правилно шишенцето и едно от най-дразнещите и неща е, че е много бавна. Като трябва да съблича бебето да го къпем го прави суууупер бавно, като иска да излезе да я разходи следва една дълга процедура - да се изкъпе, да сложи малко грим, да се облече, в движение се сеща разни неща като например прането да събере, чиниите да подреди и подобни. Бебето се къса да реве, защото иска навън, но не - тя трябва възможно най-бавно да действа. И също винаги като с ММ си затворим вратата, тя точно тогава решава, че иска да си измие зъбите или косата да си оправи в банята (а тя е до нашата стая и иска да подслушва)🤣🤣🤣 Но ние отиваме за 4-5 дни в месеца, затова я издържам някак. Но поне ММ също и се дразни, а не съм самичка. При теб малко мамино синче е работата. Или говори с мъжа ти, или стискай зъби.

# 46
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 274
Защо не си вършите сами нещата, вместо да се оплаквате?
Правете си млякото, мийте си шишетата, преобличайте си бебетата. Казваш- аз ще го направя и точка. Едва ли свекървите умират от желание да мият шишета.
На вълка затова му е дебел вратът.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2022, 16:16 от VickyTaylor

# 47
  • Мнения: 10 836
Разбира се, че умират да мият шишета и да преобличат бебето. С моята свекърва много се разбираме, на нея просто й е кеф са се грижи за детето. И на тази сигурно й е кеф, просто си прави каквото иска Grinning

# 48
  • Мнения: 7 316
Е, едва ли всички свекърви обичат да мият шишета и останалото покрай бебето. Повечето си гледат кефа и оставят тази работа да я върши майката, защото е нейно задължение.  Авторката е поредната оптимистка, настанила се в чужда къща и искаща да определя правилата. Трудно, почти невъзможно.

# 49
  • Мнения: X
Малкия мъфин и тук много разбира. Сега пък се пречкала свека, а като излизат по нощите до 3, тогава не се пречка.
Бебе на 4 месеца да реве, защото иска да излиза???

# 50
  • София
  • Мнения: 4 323
Ама онова потребителката с излизането ли е? Дето оставяха бебчето, за да купонясват до 03:00ч?

# 51
  • София
  • Мнения: 28 629
При нея имаше разни несъответствия в писанията ѝ, та не бих се връзвала много.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 323
Ама тя не живееше със свекървата, ходеха при нея няколко пъти месечно.
Тази е друга.
Която определено трябва да се замисли как иска да прекара живота си.

# 53
  • Мнения: X
Друга е авторката на темата. Няколко мнения нагоре е малкия мъфин със свекървата, която гледа бебето до 3 нощес, докато са на дискотека. Little muffin

# 54
  • София
  • Мнения: 28 629
Точно за мълкия мъфин говоря.

Здравейте, аз съм на 19 години и ще раждам през месец май живот и здраве.
Същата година, няколко месеца по-късно:
Цитат
На 22г. забременях и на 23г. родих.
https://bg-mam.ma/p/1481978/45299098

Последна редакция: пт, 23 сеп 2022, 17:15 от milenaka

# 55
  • София
  • Мнения: 4 323
Аааа, разбрах. Ама е права, де. Да беше инвестирал в ново жилище като ще прави семейство. Макар, че още на предложението да идат у маминка трябваше тя да откаже и той да реши дали тя му е по-важна. Сега, вече е бита карта и се струва.

# 56
  • Мнения: X
Като са решили да правят ремонт, там е бил ключовия момент. Авторката не е трябвало да се съгласява. Квартира, ипотека, варианти има. Ремонтът е излязъл скъпо - обрича на нерви.

# 57
  • Мнения: 491
Защо не си вършите сами нещата, вместо да се оплаквате?
Правете си млякото, мийте си шишетата, преобличайте си бебетата. Казваш- аз ще го направя и точка. Едва ли свекървите умират от желание да мият шишета.
На вълка затова му е дебел вратът.
Ама аз искам и ги правя тези неща, но един път сме отишли при нея. Нормално да иска да помогне. И ние се разбираме. Не се караме. Просто има неща, които ме дразнят. Сигурно и при нея е така за мен.

# 58
  • Мнения: 12 805
Тази идея авторката да си е казала тежката дума, когато се е подготвял ремонт на етажа, е добра, но без кръчмаря, разбирай - без мъжа. Ооо, ама това е родната му къща, ама защо да даваме пари за ипотеки, а тетажът да стои празен... Нямаше да се съгласи, басирам се на 100 неденоминирани лева, от тези със Захари Зограф.

Авторке, много добре те разбирам, че се дразниш на всяко нещо, което свекървата прави, защото го прави демонстративно и с натъртване колко снахата не става.
След като не можете да се изнесете, се налага по-умният да отстъпи. Надявам се, че това си ти, защото тя няма да го направи.

Значи някак трябва да се настроиш по-ведро и да започнеш да коткаш свекървата, защото зад нейното раздразнение стои твоето неразбиране, че сте в нейната къща и че тя е възрастен човек с ограничен мироглед и иска да се наложи, така че трябва да проявиш, поне проформа, уважение.
Гледай да не драматизираш, когато детето е при нея. Все пак е отгледала едно дете и не го е убила. В това време си оправяй перфектното домакинство или си дай малко време за себе си.

Ако не започнеш да реагираш по-лежерно, ще си разбиеш и нервите, и семейството. Нея не можеш да промениш, себе си също, но как възприемаш ситуацията - ето това можеш да промениш, ако искаш.

# 59
  • Мнения: 971
Един път= всеки месец за по 4-5 дни, нали така мъфинче?!?

Общи условия

Активация на акаунт