Помощ - Свекърва

  • 8 351
  • 193
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 7 408
Съгласна съм с Кака Сийка, че проблемите с общите къщи са сходни, така живея и до ден днешен. Същите простотии, драми и разправии, особено когато се роди внучето.
Но, авторке има изход....постави граници, заяви твърда позиция, не се предавай.
Аз се преборих, уважават ме, приеха ме. Костваше ми години битки и разправии.
И не си мисли, че мъжът ти винаги ще е на твоя страна .Успяхме да се изградиме, като самостоятелно семейство, въпреки постоянните намеси. Не позволявай да те тъпчат и да ти диктуват живота.

# 181
  • Мнения: 305
Ако зависи от мен, няма да вижда бебето изобщо. Не се имам за доминираща, нито за кралица. Просто това е моето дете и няма тя да ми нарежда как да си го гледам. Не искам да го извежда навън, защото го показва на всеки, с който се види. На мен не ми е приятно. Притеснявам се, защото бебето е много малко и не искам да пипне някой вирус.
Виж сега, майката на гаджето ти не е цвете за мирисане, но тя няма да се промени. Тя не те взема насериозно . Не се занимавай с нея - не тя те е навряла да живееш там. Проблемът ти с е гаджето-  убеди го да се изнесете. Той е построил комунизма - жената и майка му се въртят около него,  той “помага с детето” и е Велик Мъж на Етажа. Истинки заинтересованите бащи  гледат децата наравно с майката.

Твоят основен  аргумент за иснасянето трябва да е “ ние сме отделно семейство “. Плъзнеш ли се по плоскостта
  “ изнасяме се, защото майка ти е такава и онакава “ влизаш в нейната категория и мамин златен трабва да е буфер помежду ви. На което той може да реагира не както ти искаш.

# 182
  • Мнения: 960
Мамин златен няма да се изнесе, щом на момента не е станало има да чака авторката. За да се изнесе трябва първо авторката да си тръгне и той да поиска да ги последва. Това си е нож с две остриета и авторката може да не е готова да рискува.
Иначе да са се търсили с конкурс няма да се намерят толкова еднакви. Заповеди от младите към свекървата  и обратно и щом не се изпълняват бой и зрелища. Това говорене и компромиси забрави.

# 183
  • Мнения: X
Мамин Златен е налял едни пари за ремонт на етажа от мама и тате и пари за наем или ипотека той няма да налива. Това е положението. Сега ще си дърпат бебето, ще се записват, после ще се дърлят за възпитанието на детето и така до края на света. Чудя се само на авторката, като толкова иска да живеят отделно, което е съвсем правилно между другото, защо изобщо се нанесе на етажа при свекърите? Като видя, че Мамин Златен налива пари за ремонта на този етаж не ти ли светна какво ще последва? Или си въобразяваше, че ще си живеете happily ever after там?

# 184
  • София
  • Мнения: 4 294
Добре, сбъркала е, не е първата,  нито ще е последната.
Въпросът е какво ще прави оттук насетне

# 185
  • Мнения: 39 296
Свекървата да се изнесе. Толкова е просто.

# 186
  • Мнения: 18 298
JoyJoyJoy Рядко съм виждала някое толкова хубаво решение и тъй кратко и ясно формулирано в тема. Hands Thumbsup

# 187
  • Мнения: X
Свекървата да се изнесе. Толкова е просто.
Ако се изнесе, може после да реши да св върне. Или да идва на гости непоканена. Най-добре да похапне супа от горски гъби, набрани и сготвени лично от авторката.

# 188
  • Мнения: 960
А преди вечерята с гъбена супа да се изкъпе и да си облече официални дрехи. За улеснение...

# 189
  • Мнения: 2 579
Бебчо момче ли е? Ако да, значи чудесна свекърва ще излезе и от теб. Мисля, че имаш данни.

# 190
  • Мнения: 1 580
Бебчо момче ли е? Ако да, значи чудесна свекърва ще излезе и от теб. Мисля, че имаш данни.

Честно казано винаги при такива теми се радвам, че имам дъщеря, че направо ме дострашава…

# 191
  • Мнения: 17 407
Ние сме с три дъщери. Всяка ще вземе син на майка си. Както и аз, ама  съм безстрашна, бе.

# 192
  • Бургас
  • Мнения: 5 640
Чувствам се кофти майка. Представям си как майка ми или свекърва ми мият шишета и съдове и умирам от кеф. Грам не ми пука с какво точно ще ги мият, нали после шишетата ще минат стерилизатор.
Когато някой ми разхождаше децата на ръце, в колика или където и да е, се чудих дали да спя като пор, да се къпя или просто да пия кафе. Може и да ги показват на хората. Да ги видят колко са хубави, докато аз блаженно хъркотя завита. Рядко се случваше, но обожавах тези моменти. Те бабите си обичат внуците, всяка колкото и както може.
За такива чудеса не виждам причина да си създавам душевен дискомфорт или да пиля на милото. Обаче факт, казвам го почти 18 години след първото дете. А в главата ми цъфна след като се пръкна второто. Едва когато нямах време да дишам, установих, че е хубаво когато някой просто измие шишетата и не са пълни с вкиснато мляко и т.н.

# 193
  • Мнения: 1 165
Авторката, бая критика събра тук, къде основателна, къде не, но и много истина има в мненията. Според мен ако свекървата наистина те мрази (с такова впечатление оставям), няма начин да се разбереш с нея. Явно не те уважава като партньора на сина и, а те търпи в къщата си само защото мъжът ти иска да живееш там. Дори факта, че си му родила дете няма значение за нея - явно смята, че ако те изгонят, ще ти вземат детето и тя ще те замени като майка. Може да ревнува, може да иска нещо по-добро за сина си, може да е кофти човек, който има нужда от скандали непрекъснато. Ние само можем да гадаем.

Интересно ми е това отношение от кога е? Не вярвам да е от скоро, тоест да сте се разбирали преди да родиш и после да е обърнала на 180 градуса поведението. Защо изобщо се съгласи да живееш там?

Аз на твое място бих си събрала багажа и изнесла с бебето. За вбъдеще ще става все по-зле, а и може да почне да те саботира и физически. Мъжът, ако държи на вас, ще намери начин да се отделите като самостоятелно семейство. Ако не, по-добре отсега да си знаеш, няма да е лесно, но поне няма да си тровиш всеки ден нервите и да живееш в нереалистични надежди за промяна. А и детето няма да става свидетел на скандалите, епитетите и отровната атмосфера.
Успех и смело!

Общи условия

Активация на акаунт