Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 15

  • 37 948
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 388
И дъщеря ми по-скоро споделя,надявам се,повечето неща.
Дори ми каза,че бивша съученичка,която се премести в Азия,е правила секс мин.година/била е на 14,защоъо е с година по-голяма/и момчето е било от същия клас,правило снимки и ги разпространило в цялото училище.Бил е изключен,но и това са неща,които вече са на дневен ред.
Иначе,тя,засега не харесва и не опитва кафе,енергийни,газирани,цигари,канабис,алкохол.
Наясно съм,че ще мине през някои от тях и знам,че е нормално.
За това,просто я уча да мисли,преди всичко.

# 76
  • София
  • Мнения: 7 171
Момичета, изтървала съм ви. Нямам нищо за казване, боря се постоянно да дишам дълбоко, да броя до 10, 20, 50..., но не успявам винаги да не викна...
Няма да те успокоя, но повечето се борим и повечето не успяваме да не викнем Grinning. Хорските деца са винаги по-добри и по-разбрани по разкази на родителите им...сигурно има и такива, чуждата чашка често изглежда по-пълна.

# 77
  • Мнения: 9 460
В училище се бият, учителите нямат право пред всички родители да уронват престижа на децата и затова минава в графа инцидент, без лоши чувства.
Чакай малко, не разбирам. Тук също на общите родителски срещи не се коментират отделни деца. Коментира се ситуацията като цяло в класа.
Който създава проблем, родителите му се викат на отделна среща, където се разисква поведението на детето. Системата и тук е тромава, лесно дете от училище не се гони.

# 78
  • Мнения: 4 420
Далеч съм от мисълта за гонене на дете. Понякога обвинения за агресор е точно жертвата, която е търпяла и изведнъж е избухнала. Обаче това много трудно се разбира, че е така. И понеже децата са една общност, ако имат възможност всеки да изкаже гледната си точка, ще се разбере кой крив кой прав. Не знам как протичат срещи при инцидент, не искам да разбирам, но съм сигурна, че почти винаги някой го отнася заради някой друг. Да не говорим за скритите агресори, които само подтикват и гледат отстрани. Привикват мисля тези родители, чиито деца са приложили физическо насилие. С другите занимава ли се някой? Не мисля.

# 79
  • Мнения: 8 934
Тук мисля, че доста по-късно опитват енергийни напитки и към момента не се притеснявам за тях. Ядосвам за липсата на интереси, за забиването в телефона, за мързела.

# 80
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 025
Ядосвам за липсата на интереси, за забиването в телефона, за мързела.
А ааааазззззззз ..... Sad Sad Sad Никакво броене не помага, когато ги видя с празен поглед забит в поредната телефонна простотия. На апела ми за четене и за смяна на дейността поне за 1 час срещам или подигравателн поглед или шумен отпор...Не бих казала, че са точно мързеливи, а по - скоро отпуснати и  на принципа: Защо да си го причинявам като мога и да не си го причинявам?" Липсата на интереси и откриване на нови и различни занимания също ме дразни. Та, аз съм от дълбоката провинция и съм се възползвала от всичко, което малкия град ми е предложил, а при тях няма такъв интерес.

# 81
  • Мнения: 5 376
Ние пък не можем да й смогнем  на нашата девойка. Колекционират с баща й минерали и четат ли четат. Отделно тя стреля с лък, плува, за поредна година се записа на спортна гимнастика и зумба. Не й стига времето и вечер е талпа в девет най-късно.

# 82
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 025
Ние пък не можем да й смогнем  на нашата девойка. Колекционират с баща й минерали и четат ли четат. Отделно тя стреля с лък, плува, за поредна година се записа на спортна гимнастика и зумба. Не й стига времето и вечер е талпа в девет най-късно.
Алшколсум, дет се вика.... Радвам се, че има и такива тийнове!

# 83
  • Мнения: 21 332
На моята й се отдават народните танци и ходи 3 пъти седмично в училище ,т.е. - след часовете.
Ще ми се и на плуване да я запиша , обработвам я в момента.
И на уроци по математика и БЕЛ - всяка седмица.
Това е в общи линии,иначе също я домързява да прибира дрехите си ,давам ги изсушени ,просто трябва да се сгънат и в гардероба.
Иначе я хванах да си чисти стаята , на котето wc , да изхвърля боклука всеки ден.
Понеже сме в къща,само трябва да прекоси двора и стълбите.
Очаквам си и съдомиялната тази седмица ,та ще й делегирам и това задължение да я зарежда и да отсервира чиниите.

# 84
  • Мнения: 8 148
Карду, това е хубаво.
Нашата е същата. Много активна, записва се във всякакви клубове- както спортни, така и от типа на драма кръжоци, клуб по дебат и т.н. На нея проблемът й е, че трябва и да учи много исъответно трябва да прави избор кое евентуално да пропусне. Снощи добре, че й споменахме за планирано пътуване през уикенда (след месец) и тя ни каза, че тогава не може, защото е потвърдила на училищния отбор присъствието си на състезание в друга държава.
А ние искаме тя да е с нас, та набързо сменяхме дати.

Друго дойдох да пиша аз.
Позната поздравява във ФБ дъщеря си за РД и респективно- сложила снимки на детето. А въпросното дете на снимките- с вайп и ноктопластика, на която дори Антония Петрова би завидяла. Става дума за 17- годишна девойка. Та кажете сега, моля- аз ли не съм в ред, че такива неща ми правят впечатление, или наистина е малко вповече? Интересно ми е да разбера нагласите.

# 85
  • София
  • Мнения: 9 820
Тили, на мен също ми идва в повече, но доколкото забелязвам на тази възраст е масово. При мен в офиса наскоро влезе едно момиче - дъщеря на мой клиент, който трябваше да дойде да си подпише и получи документите, но се разболял и помолил нея. Така се беше издокарала с грим, изкуствени мигли, надути джуки, нокти и т.н., че на вид изобщо не беше момиче, а поне 20 + годишна госпожица. Но някаква спасителна интуиция ми подсказа да я попитам има ли 18 г. Оказа се, че скоро навършва 16. На непълнолетни не е позволено да давам да подписват документи , така че не й ги дадох, но за малко "да мина под ножа", подведена от външността й..

# 86
  • Мнения: 8 934
За зумба бях забравила, сега ще видя около нас какви групи има.

# 87
  • Мнения: 638
При нас времето не стига за нищо. Училището е целовдневно, прибира се след 17 часа. Събота ходи на бокс, в неделя на урок по рисуване.

# 88
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 808
Карду, това е хубаво.
Нашата е същата. Много активна, записва се във всякакви клубове- както спортни, така и от типа на драма кръжоци, клуб по дебат и т.н. На нея проблемът й е, че трябва и да учи много исъответно трябва да прави избор кое евентуално да пропусне. Снощи добре, че й споменахме за планирано пътуване през уикенда (след месец) и тя ни каза, че тогава не може, защото е потвърдила на училищния отбор присъствието си на състезание в друга държава.
А ние искаме тя да е с нас, та набързо сменяхме дати.

Друго дойдох да пиша аз.
Позната поздравява във ФБ дъщеря си за РД и респективно- сложила снимки на детето. А въпросното дете на снимките- с вайп и ноктопластика, на която дори Антония Петрова би завидяла. Става дума за 17- годишна девойка. Та кажете сега, моля- аз ли не съм в ред, че такива неща ми правят впечатление, или наистина е малко вповече? Интересно ми е да разбера нагласите.
Съвсем сте си в ред. За нокти подкрепям, но много зависи. Гел лак-да, но не и нокто пластика, а за другото не ми се коментира.

# 89
  • Мнения: 5 376
С риск да ми скочи някоя потребителка, но да кажа, че тук децата много изостават от наборчетата в България по отношение енергийни напитки, маникюр, грим. Гледам ги, баш са си деца, каквито са, а не на 16-17 да са пробвали вече всичко и да гледат отегчено по цял ден в телефона. Не знам на какво се дължи. Но е така. А е толкова естествено и прекрасно на 11-12-13 год да изглеждаш като порастващо дете, а не силиконова кифла.

Общи условия

Активация на акаунт