Надути капачки

  • 591
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте!
Трябва ми помощ, тъй като за първи път правих буркани с мариновани печени чушки. Направих ги преди около месец, но сега забелязах, че капачкити са надути. Вчера отворих един такъв буркан и буквално марината "кипна" от буркана. Забелязах, че бурканът не беше се затворил хубаво (доста лесно го отворих). Чушките не са развалени, но ако не предприема нещо ще се развалят. Въпросът ми е, какво мога да направя, че да не се наложи да ги изхвърля?

# 1
  • Мнения: X
Ако не са развалени чушките, можеш да ги смелиш на пюре, да ги сгъстиш на тиган с олио, след което горещото пюре да запечаташ в буркани с капачки на винт. Ако искаш и лютеница можеш да направиш с това пюре. Но щом маринатата ти се е газирала, има голяма вероятност и самите чушки да са започнали да се развалят.

# 2
  • Мнения: 31
Ако не са развалени чушките, можеш да ги смелиш на пюре, да ги сгъстиш на тиган с олио, след което горещото пюре да запечаташ в буркани с капачки на винт. Ако искаш и лютеница можеш да направиш с това пюре. Но щом маринатата ти се е газирала, има голяма вероятност и самите чушки да са започнали да се развалят.
И аз си мислех нещо подобно да направя, но чушките са с оцет и са киселички. Има ли начин да премахна киселинността преде да ги направя на пюре?

# 3
  • Мнения: X
Можеш да добавиш захар. Когато правя домашен кетчуп или лютеница, слагам и оцет, и захар - така се получава много пикантен вкус. Добавяй по малко и опитвай докато се стане по вкуса ти.

# 4
  • Мнения: 31
Можеш да добавиш захар. Когато правя домашен кетчуп или лютеница, слагам и оцет, и захар - така се получава много пикантен вкус. Добавяй по малко и опитвай докато се стане по вкуса ти.
Благодаря за съвета! Ще пробвам, дано се получи! 😊

# 5
  • Мнения: 1 244
Ако може напиши какво се е получило.

# 6
  • Мнения: 31
Ако може напиши какво се е получило.
Разбира се! 😊

# 7
  • Мнения: X
Даже можеш да изпратиш по куриер бурканчета, да преценим дали се е получило добре. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 41 120
Ако ги вакуумираш може да ги замразиш със все маринатата.

# 9
  • Мнения: 31
Значи, снощи направих пюрето, като предварително измих чушките от марината. Сложих сол  и захар. На вкус се получи нещо като лютеница, но леко кисела (много оцет съм сложила в тия чушки 😄). Мисля да ползвам пюрето, когато готвя някаква яхния, мисля че ще е подходящо.

# 10
  • Мнения: X
За пица и спагети също е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт